• Ogłoszenie:

Konfiguracja routera dla tunngle

Poradniki związane z Internetem i sieciami komputerowymi.

Konfiguracja routera dla tunngle

Postprzez dafish 09 Paź 2011, 12:51

reklama
Posiadam sieć domową złożoną z trzech komputerów połączonych ze soba routerem ASUS RX3041 i problemem było granie w gry przez program Tunngle. Gdy jeden komp był w sieci Tunngle w drugim wystąpił błąd "Error 4-113: NAT Error!". Goooglując i sprawdzając metodą prób i błędów okazało się to prostrze niż mysłałem.

Przedewszystkim należy włączyć UPnP a potem (na przykładzie mojego routera) ustawiamy takie coś:

Image

Program chodzi na porcie 11155, wyczytałem ze można przypisać w routerze dla niego każdy inny oprócz 11156 (nie wiem dlaczego, specem nie jestem) więc wybrałem sobie porty z zakresu 11153 do 11155. Następnie:

Image

przypisałem każdemu jednemu komputerowi jeden port i wszystko śmiga. Odpalam trzy kompy, błedu "Error 4-113: NAT Error!" juz nie ma i wszyscy grają.
Awatar użytkownika
dafish
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 26 Sty 2010, 10:35
Miejscowość: Ostróda
Pochwały: 11



Konfiguracja routera dla tunngle

Postprzez dafish 23 Maj 2012, 07:29

Ostatnio chcąc grać w Borderlands, siedząc w "sieci" tej gry czy nawet w Tunngle Lobby, wystąpiła dziwna sytuacja. Na obu komputerach widziałem tych samych ludzi ale komputery nie widziały się między sobą, a co za tym idzie, nie widziały się w grze (proste). Poserfowałem w necie + metodą prób i błędów doszedłem o co chodzi.

W Tunngle wchodząc w System-->Options zmieniamy w jednym z komputerów port i tym samym ustawiamy go w routerze, po obrazkach dojdziecie o co chodzi.

Image

Image
Awatar użytkownika
dafish
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 26 Sty 2010, 10:35
Miejscowość: Ostróda
Pochwały: 11




Powróć do Internet/Sieci komputerowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości