• Ogłoszenie:

Kineskopowy telewizor - potrzebny pilot

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Kineskopowy telewizor - potrzebny pilot

Postprzez kamiledi15 27 Wrz 2022, 20:57

reklama
Witam,
stałem się posiadaczem starego kineskopowego telewizora Sharp DV-5451, 21 cali. Będzie mi służył do podłączania starego dosowego komputera oraz magnetowidu. Problem w tym, że obraz nie jest idealnie ostry - gdy podłączam nowy komputer z Windows 10, mniejsze czcionki są nieczytelne. Wiem, że obraz może być ostrzejszy, bo na Youtube jest sporo filmów na temat podłączania kineskopowego telewizora do Windows 10 i u nich obraz jest wyraźniejszy. Oczywiście nie wiem, czy w tym konkretnym modelu też da się ten obraz wyostrzyć, czy może jest to już jego ostrość maksymalna. Nie ma tragedii, i tak wygląda to całkiem nieźle, poza tym tak jak piszę chcę go domyślnie używać z dosowym komputerem, na którym czcionki są większe, mimo wszystko obraz przydałoby się nieco wyostrzyć. Niestety nie mam do tego telewizora pilota. Pytanie więc do was - czy jeśli kupię pilot uniwersalny, to będę mógł wejść do menu telewizora i tam zmienić parametry obrazu? Na obudowie nie ma przycisku pozwalającego wejść do menu. Czytałem, że uniwersalne piloty pozwalają zmieniać jedynie podstawowe funkcje - włączanie i wyłączania, zmiana głośności i programu, a ja potrzebuję wejść do menu. Oryginalnego pilota nigdzie nie ma, więc pozostają mi zamienniki. Możecie polecić jakiś pilot, który mi to umożliwi?
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości