• Ogłoszenie:

jak wykonać profesjonalny upload ?

Poradniki związane z Internetem i sieciami komputerowymi.

Jak wykonać profesjonalny upload ?

Postprzez maniaczek 19 Lip 2006, 10:53

reklama
Jak wykonać profesjonalny upload ?

1. Instalujemy program WinRar.

Image

2. Klikamy prawym przyciskiem myszy na plik który chcemy podzielić.
3. Upewniamy się, że format archiwum, które wybraliśmy to RAR.

Image

4. Wybieramy metodę kompresji: jeżeli chcemy szybko podzelić pliki i jeżeli głównie zależy nam na czasie lub jeżeli mamy wolniejszy komputer wybieramy bez kompresji. Natomiast jeżeli zależy nam na rozmiarze proponuję wybrać najlepszš metodę kompresji.

Image

5. Ustalamy rozmiar części, na które chcemy podzielić plik. To zależy głównie od serwera na jakim chcemy go umieścić. Jeżeli jest to rapidshare.de wpisujemy ręcznie 100m, a jeżeli jest to np. megaupload.com możemy wpisać 250m.

Image

6. Archiwum możemy zabezpieczyć również hasłem. W tym celu przechodzimy do zakładki Zaawansowane i klikamy na Wprowadź hasło. W kolejnym okienku wpisujemy 2 razy hasło i klikamy na OK. W głównym oknie również wybieramy OK.

Image

7. Następuje proces dzielenia i, w zależności od wyboru, kompresji.

Image

8. W efekcie końcowym powinniśmy zobaczyć coś takiego :)

Image

9. Wchodzimy na stronę, na którą chcemy wysłać pliki. Według mnie najlepsze strony to rapidshare.de oraz megaupload.com. Ja skorzystam z tej pierwszej.
10. Klikamy na Przeglądaj i wybieramy pierwszy plik (*.part1.rar) oraz klikamy na Upload.

Image

11. Widzimy pasek postępu. Czas wysyłania zależy oczywi�cie od parametrów łącza.

Image

12. Po zakończeniu powinno wyskoczyć takie właśnie okienko. Po kliknięciu na OK na dole strony powinniśmy ujrzeć nasz Download Link, który to udostępniamy ;)
Pamiętaj o ewentualnym podaniu hasła dla innych !

That's all
maniaczek
Awatar użytkownika
maniaczek
~user
 
Posty: 866
Dołączenie: 28 Sty 2004, 19:45
Miejscowość: Szczecin
Pochwały: 88



Powróć do Internet/Sieci komputerowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość