• Ogłoszenie:

jak stworzyć serwer ftp na swoim komputerze?

Poradniki związane z Internetem i sieciami komputerowymi.

Jak stworzyć serwer FTP na swoim komputerze?

Postprzez Okocza 25 Wrz 2007, 16:01

reklama
Jak stworzyć serwer FTP na swoim komputerze
(wszystko robisz na swoją odpowiedzialność)

Znalazłem pewien sposób na stworzenia serwera FTP na swoim własnym komputerze, aczkolwiek ludzie ze zmiennym IP mogą mieć problem, będziecie potrzebowali puli swoich adresów IP albo zmieniać je za każdym razem…

No to zabieramy się do roboty, będzie nam potrzeba:

-Płytka z systemem Windows (tym samym który macie zainstalowany)
-Chęci
-Chwila czasu :

1. Wchodzimy w panel sterowania :arrow: dodaj usuń programy :arrow: dodaj składniki systemu Windows :arrow: zaznaczamy Internetowe Usługi Informacyjne, wchodzimy w szczegóły i zaznaczamy Serwer FTP. Klikamy OK i wkładamy płytkę z Windowsem kiedy nas o to poprosi.

Image

2. Tworzymy nowe konto użytkownika Panel Sterownia :arrow: Konta Użytkowników (musi być zabezpieczone hasłem)
3. Znów Panel Sterowania :arrow: Narzędzia Administracyjne :arrow: Internetowe Usługi Informacyjne i otwieramy właściwości swojej witryny FTP

Image

Image

Witryna FTP
-Opis: Tutaj wpisujemy nazwę naszego serwera
-Adres IP: Tu wpisujemy nasz adres IP
-Port TCP: 21
Resztę zostawiamy bez zmian.
Konta Zabezpieczeń
-Nazwa użytkownika: W tym polu wpisujemy nazwę wcześniej utworzonego konta
-Hasło: Tu wpisujemy hasło do tego profilu
Reszta bez zmian.
Wiadomości
-Transparent: Wpisujemy nazwę naszego serwera
-Powitanie: Powitanie które ma być wyświetlane na naszym serwerze
Reszta zostaje taka sama.
Katalog macierzysty
-Ścieżka lokalna: c:\inetpub\ftproot
Niżej zaznaczamy wszystkie 3 checkbox'y
-Styl wyświetlania katalogów: unix

Do katalogu (c:\inetpub\ftproot) wrzucamy wszystkie pliki, które mają być na serwerze.

Myślę że ta metoda przyda się niektórym, jeśli jakieś pytania to pisać na pw :


Poradnik napisany przez użytkownika Okocza dla forum.programosy.pl kopiowanie bez zgody autora zabronione :!: :!: :!:
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Powróć do Internet/Sieci komputerowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości