• Ogłoszenie:

Jak po upływie 15-stu lat prezentuje się final fantasy vii?

Konsole nowej generacji, konsole stacjonarne, specyfikacje techniczne.
Ogólna dyskusja na temat konsol oraz emulacji.

Jak po upływie 15-stu lat prezentuje się final fantasy vii?

Postprzez Ledge 13 Lip 2013, 18:52

reklama
Niesamoiwite jak ten czas leci, to już 15 lat od premiery tego wyśmienitego JRPG.

artykuł z gamefaction

Muszę przyznać, że "Siódemka" dzięki pracy moderów (i finalnym uostępnienieniu przez kazamajin2k7) wygląda naprawdę imponująco.

Image

Image

Oczywiście modyfikacje dostępne są tylko na wersje PC.
Gdyby ktoś chciał to tutaj link do Final Fantasy VII - UltraHD Fan Made Remake Mod.
Ledge
~user
 
Posty: 964
Dołączenie: 19 Sie 2005, 16:58
Pochwały: 110



Jak po upływie 15-stu lat prezentuje się final fantasy vii?

Postprzez fluid 13 Lip 2013, 19:20

o tej grze moge pisac i mowic godzinami
ale po prostu zacytuje to co napisalem w obszernym materiale o calej sadze FF - historia-sagi-final-fantasy-vt12186.html

Kod: Zaznacz wszystko
FINAL FANTASY 7

I tak doszliśmy do mojej ulubionej części FF.
Część 7 jest to pierwsza część na konsoli PSX i zarazem pierwsza która miała grafikę 3D.
Tła były prerenderowane (jak w serii Rewident Evil) a postacie były w pełni 3D.
Jest to pierwsza część która miała ścieżkę dźwiękową z prawdziwego zdarzenia.
Gra zajmowała 3CD wypchane po brzegi muzyką, i wstawkami FMV.
Do dnia dzisiejszego jakość graficzna podczas przyzywania summonow jak i samych summonow potrafi zerwać beret z głowy.
Fabuła mimo że sztampowa (ratowanie świata) posiada wiele zaskakujących zwrotów.
Główny przeciwnik jest taki nie do końca zły, postacie również nie są narysowane wyraźną kreską, nie wszystko jest tutaj czarne i białe, dużo jest szarości i takich niedomówień (główny bohater na początku nie jest zbyt interesujący gdyż występuje niejako w roli najemnika którego interesują tylko pieniądze z czasem się to zmienia ale….)
Gra posiada jedna z najbardziej wzruszających scen śmierci w historii gier komputerowych.
Każdemu, nawet największemu twardzielowi zakręci się w oku łezka…zapewniam was…
System magii w części 7 jest dla mnie mistrzostwem świata jeżeli chodzi o planowanie i jego funkcjonalność, nie będę się rozpisywał dokładnie na czym on polega bo zajęłoby to za dużo czasu.
Na temat FF7 mogę dyskutować długo i namiętnie, udowadniać że cała gra jest genialna, że fabuła mimo że standardowa dla świata FF to mimo wszystko wciągająca.
Mogę – ale po co?
Myślę że za rekomendacje powinien wystarczyć fakt że gra sprzedała się od daty premiery
(31 styczeń 1997 w KKW) w ponad 7 milionach egz.
Niech ktoś poda mi tytuł na PC który osiągnal chociaz 1 milion.
Ktoś…?
Nikt??
Tak myślałem…
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947




Powróć do Konsole i Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości