• Ogłoszenie:

Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Poradniki o tematyce Gry na PC i Konsole, oraz Emulacja.

Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez fluid 24 Wrz 2010, 20:00

reklama
JAILBREAK PS3 PRZY UZYCIU PLYTKI USB (klon Teensy 1.0) – URUCHAMIANIE I TRANSFER BACKUPOW GIER


PAMIETAJ ZE NA DZIEN DZISIEJSZY UZYWANIE JAILBREAKA I POZNIEJSZA GRA ONLINE MOZE GROZIC BANEM KONSOLI!!!
JEZELI ZALEZY CI NA GRANIU ONLINE ZASTANOW SIE ZANIM ZACZNIESZ COS ROBIC
NIE JEST WYKLUCZONE ZE WKROTCE ZNAJDZIE SIE BEZPIECZNY SPOSOB NA KORZYSTANIE Z JAILBREAK I GRANI ONLINE ALE NA CHWILE OBECNA NEI JEST TO MOZLIWE





Z TEGO PORADNIKA DOWIESZ SIĘ JAK:
1.PRAWIDLOWO URUCHOMIC KONSOLE W TRYBIE JAILBREAK (§ 4)
2.ZAINSTALOWAC BACKUP MANAGER, ZROBIC I POZNIEJ URUCHOMIC KOPIE GRY (§ 4)
3.URUCHOMIC KOPIE GRY Z PRZENOSNEGO DYSKU/PENDRIVE (§ 5)
4.PRZENIESC GRE Z KOMPUTERA BEZPOSREDNIO NA DYSK KONSOLI ZA POMOCA SERWERA FTP (§ 6)





§1

ZANIM ZACZNIESZ COKOLWIEK ROBIC WBIJ SOBIE DO ŁBA KILKA RZECZY KTÓRE SA NIEZBEDNE PODCZAS KAZDORAZOWEGO KORZYSTANIA Z URZEDZEN TEGO TYPU

1.PRZECZYTAJ DO KONCA (NAWET ZE DWA RAZY) WSZYSTKO CO JEST NAPISANE W TYM PORADNIKU
2.KAZDORAZOWO PRZED PODLACZENIEM PLYTKI PAMIETAJ O:
-ODPIECIU KONSOLI OD PRADU (w wersji FAT konsoli wystarczy przelacznik z tylu przestawic na ZERO, w wersji SLIM trzeba wyciągnąć wtyczke z kontaktu)
-ODLACZENIU WSZYSTKICH URZADZEN USB OD KONSOLI (PENDRIVE, PADY, HDD itp.)
-UPEWNIENIIU SIĘ ZE W NAPEDZIE NIE MA ZADNEJ PLYTY BD/DVD/CD
3.DOPIERO PO SPELNIENIU WW. WARUNKOW MOŻNA PODLACZYC PLYTKE DO WEJSCIA USB W KONSOLI (DO PIERWSZEGO PORTU Z LEWEJ STRONY)
4.JEZELI CHCESZ ODLACZYC PLYTKE OD KONSOLI, TEZ MUSISZ ODLACZYC ZASILANIE
5.NIGDY, PRZENIGDY NIE WYCIAGAJ PLYTKI ANI PENDRIVE W CZASIE PRACY KONSOLI, MOŻE TO DOPROWADZIC DO USZKODZENIA LASERA LUB NAWET SAMEJ KONSOLI!!!
6.PAMIETAJ ZE WSZYSTKO ROBISZ NA WLASNA ODPOWIEDZIALNOSC!!!

§2



CO NAM BĘDZIE POTRZEBNE
1.konsola ps3 (to chyba oczywiste :papryczka: ) koniecznie z firmware 3.41!!! inne wersje firmware nie będą działać.!!!
Jak sprawdzic jaka mamy wersje systemu?
Wchodzimy w ustawienia i tutaj mamy informacje o systemie
Image
Jeżeli masz wersje starsza niż 3.41 wystarczy pobrac aktualizacje LINK i wrzucic ja na pendrive do głównego katalogu a nastepnie zaktualizowac z menu konsoli
Jeżeli masz wersje wyzsza niż 3.41 (3.42 lub 3.50) to na chwile obecna masz problem bo te firmware blokuja możliwość korzystania z exploita. Trzeba czekac az ktos znajdzie sposób na jailbreak w tych wersjach.
Od razu tez proponuje zabezpieczyc się przed automatyczna aktualizacja poprzed wylaczenie tej opcji
Image
To uchroni nas przed aktualizacja bez naszej wiedzy.
2.odpowiedni mikroukład usb - tutaj akurat jest to klon Teensy 1.0 zaprogramowany od razu psgroove, inne plytki mogą wymagac recznego programowania. Jak tylko taka plytka do mnie trafi (czekam na przesylke) to uzupełnię poradnik o programowanie i dalsza obsługę takiego układu.
3.pendrive z systemem plikow FAT32
4.jakakolwiek oryginalna gra (jest ona konieczna i bez niej nie uda się odpalic gry zrzuconej na hdd za pomoca backup managera)
5.Niezbedne programy
Backup manager – do znalezienia w google
FTP serwer - rowniez do znalezienia w google
6.czas i checi :papryczka:

§3

PRZYGOTOWANIE I PIERWSZE URUCHOMIENIE

Jeżeli już wszystko co wyzej wymienilem masz zebrane, możemy przystąpić do dzialania.
Zacznijmy od zobaczenia jak wyglada układ
Image
Image

Jak widac nie wyglada zbyt okazale ale spelnia swoje zadanie w 100%

Kolejnym krokiem będzie przygotowanie pendrive’a.
Wrzuc backup manager.pkg i FTP server.pkg go glownego katalogu na pendrive
Image

Majac już to wszystko zrobione jesteśmy gotowi do pierwszego uruchomienia.



§4


Pamietaj o wskazówkach o których pislaem na początku.
Dla pewności przytocze to jeszcze raz
2.KAZDORAZOWO PRZED PODLACZENIEM PLYTKI PAMIETAJ O:
-ODPIECIU KONSOLI OD PRADU (w wersji FAT konsoli wystarczy przelacznik z tylu przestawic na ZERO, w wersji SLIM trzeba wyciągnąć wtyczke z kontaktu)
-ODLACZENIU WSZYSTKICH URZADZEN USB OD KONSOLI (PENDRIVE, PADY, HDD itp.)
-UPEWNIENIIU SIĘ ZE W NAPEDZIE NIE MA ZADNEJ PLYTY BD/DVD/CD
3.DOPIERO PO SPELNIENIU WW. WARUNKOW MOŻNA PODLACZYC PLYTKE DO WEJSCIA USB W KONSOLI (DO PIERWSZEGO PORTU Z LEWEJ STRONY)
4.JEZELI CHCESZ ODLACZYC PLYTKE OD KONSOLI, TEZ MUSISZ ODLACZYC ZASILANIE
5.NIGDY, PRZENIGDY NIE WYCIAGAJ PLYTKI ANI PENDRIVE W CZASIE PRACY KONSOLI, MOŻE TO DOPROWADZIC DO USZKODZENIA LASERA LUB NAWET SAMEJ KONSOLI!!!
6.PAMIETAJ ZE WSZYSTKO ROBISZ NA WLASNA ODPOWIEDZIALNOSC!!!


Ok teraz opisze krok po kroku jak wprowadzic konsole w tryb jailbreak, zainstalowac backup manager a nastepnie za jego pomoca zrzucic na dysk gre i uruchomic ja bez plyty w napedzie. Pozniej podsumuje to stosowym filmikiem bo na obrazkach ciezko byloby to ukazac.
1.wylaczyc konsole z pradu
2.wlozyc układ w pierwszy od lewej port USB
3.podlaczyc konsole do pradu
4.nacisnąć i przytrzymac przycisk POWER a ulamek sekundy pozniej wcisnąć i przytrzymac przycisk EJECT co wprowadzi konsole w tryb jailbreak
5.po zaladowanie się menu konsoli do drugiego portu podpiamy nasz pendrive z przygotowanymi wczesniej plikami
6.wchodzimy w opcje INSTAL PACKAGE FILES i instalujemy manager.pkg
7.po instalacji uruchamiamy BACKUP MANAGER i po jego zaladowaniu wkladamy do napedu płytkę z gra ktorej backup chcemy zrobic
8.wybieramy gre i naciskamy KÓŁKO aby zrobic backup
9.wybieramy czy chcemy zrobic kopie w dysku ZEWNĘTRZNYM (EXTERNAL) czy tez WEWNĘTRZNYM (INTERNAL)
10.po skończonym kopiowaniu wyciagamy plyte z gra która kopiowaliśmy i w jej miejsce wkladamy dowolna inna oryginalna gre
11.w menu backup managera wybieramy nasz zrzucony obraz i naciskamy X aby go uruchomic
12.automatycznie zostajmy przeniesieni do menu głównego konsoli i pojawia nam się nasza zainstalowana gra tak jakby plyta była w konsoli
13.klikamy na nia i dalej juz postepujemy zgodnie z tym co widzimy na ekranie

Tyle w teorii a tak to wyglada w praktyce.
Jako ze proces instalacji jest dosc dlugi, musialem podzielic nagrywanie na kilka etapow stad mamy nie jeden a trzy filmiki 
1. http://w108.wrzuta.pl/film/4Fh0KFavNGp/ps_jailbreak_1_z_6
2. http://w108.wrzuta.pl/film/aew0jvPwS8V/ps_jailbreak_2_z_6
3. http://w108.wrzuta.pl/film/0XBGlVunhXX/ps_jailbreak_3_z_6

§5

Kolejnym etapem będzie uruchomienie gry z zewnetrzengo dysku (w tym przypadku pendrive)
Tutaj sprawa jest bardzo prosta.

PAMIETAJ O TYM ZE NA KAZDYM URZADZENIU Z KTÓREGO BĘDZIESZ CHCIAL URUCHAMIAC GRY MUSI SIĘ ZNAJDOWAC W GLOWNYM KATALOGU BACKUP MANAGER.PKG

1.na dysku w katalogu głównym tworzymy folder o nazwie Gamez do którego wrzucamy gry ściągnięte z Internetu
ImageImage

2.wylaczyc konsole z pradu
3.wlozyc układ w pierwszy od lewej port USB
4.podlaczyc konsole do pradu
5.nacisnąć i przytrzymac przycisk POWER a ulamek sekundy pozniej wcisnąć i przytrzymac przycisk EJECT co wprowadzi konsole w tryb jailbreak
6.po zaladowanie się menu konsoli do drugiego portu podpiamy nasz pendrive z przygotowanymi wczesniej plikami
7.uruchamiamy backup managera (teraz możemy włożyć dowolna oryginalna gre do napedu) i od razu powinniśmy zobaczyc nasza gre
8.wybieramy ja i klikamy X
9.automatycznie zostajmy przeniesieni do menu głównego konsoli i pojawia nam się nasza gra która mamy na pendrive tak jakby plyta była w konsoli
10.klikamy na nia i dalej juz postepujemy zgodnie z tym co widzimy na ekranie


A tak to wyglada w praktyce:
1. http://w108.wrzuta.pl/film/5RWjTaepr2h/ps_jailbreak_4_z_6


§6

Teraz nauczymy sie przerzucic gre z PC do wewnętrznego dysku PS3 za pomoca serwera FTP
Niektóre skopiowane gry wymagaja aby je uruchamiac z wewnętrznego dysku gdyz inaczej nie będą działać.

Co nam będzie potrzebne

1.zainstalowany na PC program – ja pokaze na przykladzie FILEZILLA
2.zainstalowany na PS3 program FTPServer_10b_Tool_PS3-blackb0x
3.polaczenie internetowe dla konsoli i dla PC (w moim przypadku będzie to Wi-Fi)
4.sciagnieta i rozpakowana gra
5.adres IP konsoli (znajdziesz go w informacjach o systemie zaraz pod numerem firmware)
Image
6.ROZUM I DOKLADNOSC!!!

6 punkt jest bardzo wazny.
Za pomoca programu FTPServer_10b_Tool_PS3-blackb0x możemy uzyskac dostep do plikow konsoli, także tych systemowych wiec trzeba uważać co i gdzie się wrzuca.



PAMIETAJ ZE WSZYSTKO ROBISZ NA WLASNA ODPOWIEDZIALNOSC, WIEC JEŻELI NIE CZUJESZ SIĘ NA SILACH TO DAJ SOBIE SPOKOJ BO MOŻESZ NIEODWRACALNIE USZKODZIC KONSOLE


1.uruchamiamy konsole w trybie jailbreak
2.odpalamy program FTPServer_10b_Tool_PS3-blackb0x
3.w PC odpalamy nasz program do FTP i wpisujemy:
-adres IP naszej konsoli
-nazwe użytkownika - FTPD12345
-dowolne haslo
-wpisujemy numer portu 21 i klikamy polacz
4.nastepnie w oknie po prawej stronie przechodzimy do /dev_hdd0/game/LAUN12345/GAMEZ/ i to wlasnie tutaj wrzucamy nasza gre
5.w lewym oknie jest nasz komputer i wlasnie tu szukamy naszej ściągniętej gry, kiedy już ja zlokalizujemy przeciągamy ja w okno po prawej do katalogu /dev_hdd0/game/LAUN12345/GAMEZ/. W zaleznosci od rozmiaru może to troche potrwac
6.po wszytkim zamykamy program FILEZILLA i przechodzimy do konsoli gdzie przyciskiem X zamykamy FTPServer_10b_Tool_PS3-blackb0x
7.odpalamy backup manager i dalej postepujemy juz identycznie jak w poprzednich przypadkach


A tak to wyglada w praktyce:

1. http://w108.wrzuta.pl/film/0HC0aaJQDx7/ps_jailbreak_5_z_6
2. http://w108.wrzuta.pl/film/0wB4dSwY6GJ/ps_jailbreak_6_z_6




NA CHWILE OBECNA TO WSZYSTKO CO POTRZEBA UMIEC ABY W PELNI CIESZYC SIĘ MOZLIWOSCIAMI JAILBREAKA.


PORADNIK W CALOSCI ZOSTAL NAPISANY PRZEZE MNIE.
WSZYSTKIE ZDJECIA I FILMIKI ZOSTALY WYKONANE PRZEZE MNIE
ZABRANIAM KOPIOWANIA, ROZPOWSZECHNIANIA PORADNIKA, ZDJEC I FILMIKO W CALOSCI LUB W CZESCIACH BEZ MOJEJ ZGODY I WIEDZY
WZYSTKIE TU PRZEDSTAWIONE OPISY MAJA WALORY WYLACZNIE EDUKACYJNE


Pochwały przyznane za posta: 9
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez snooki 16 Paź 2010, 19:22

Wszystko robię wg. instrukcji i filmów ale przy próbie wysłania gry na ps 3 mam komunikat na PC "230 fake user logged in" ? gdzie popełniłem błąd ?
snooki
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 16 Paź 2010, 19:20



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez fluid 17 Paź 2010, 10:26

snooki napisał(a):"230 fake user logged in"



najwazniejsze to informacja ktora wersje fps serwera masz zainstalowana?
Ja mialem podobny problem jak zainstalowalem wersje 1,2 ale wrocilem do pierwsej (bodaj 1,0b) i problemu nei ma
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez miszel 24 Paź 2010, 19:42

4.nastepnie w oknie po prawej stronie przechodzimy do /dev_hdd0/game/LAUN12345/GAMEZ/ i to wlasnie tutaj wrzucamy nasza gre . a u mnie mam tylko /dev_hdd0/game i nie mam tego folderu LUan12345 tylko mam /dev_hdd0/game/OMAN46756/GAMEZ i do tego mam wrzucac ??
miszel
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 24 Paź 2010, 19:26



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez fluid 25 Paź 2010, 08:27

miszel napisał(a):nie mam tego folderu LUan12345 tylko mam /dev_hdd0/game/OMAN46756/GAMEZ i do tego mam wrzucac ??


jest to zalezne od wersji backup managera jaka posiadasz, nie testowalem wrzucania do folderu OMAN tego ale z tego co czytam to smialo mozesz tam wrzucac gre i powinna dzialac
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez MarianCebula 25 Paź 2010, 14:12

o co chodzi z tą płytką USB??? to jest zwykły pendrive bez obudowy :?:
MarianCebula
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 25 Paź 2010, 14:09



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez maciejk79 25 Paź 2010, 21:26

Witam wszystkich
@marian. Z tego co ja sie dowiedzialem to sa dostępne do kupienia w necie jailbreaki, psbreaki itp.

@fluid. Bardzo fajny opis-tego szukalem. Zastanawiam się czy istnieje jakaś gotowa lista gier które jailbreak "obsłuży"? Może ktoś z was wie od czego zalezy czy dana gre da sie zbackkupowac - czy można to jakoś sprawdzić - oczywiscie poza metoda fizycznego sprawdzania? Np czy F1, lub fifa11 zadziala? Czy jailbreak można tez stosowac na 3.40 firmware i czy ten link do 3,41 jest ok? Niestety nie można tego pobrać ze strony sony ps3 ale to pewnie dlatego ze 3.50 ogranicza tzn uniemozliwia juz dzialanie jailbreaka.
maciejk79
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 25 Paź 2010, 00:05



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez floyd5 25 Paź 2010, 22:24

Nie to specjalny układ z wtyczką USB, obudowa nie ma tu nic do rzeczy.
Awatar użytkownika
floyd5
~user
 
Posty: 1022
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 19:41
Miejscowość: Radom/Łódź
Pochwały: 82



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez fluid 26 Paź 2010, 07:46

maciejk79 napisał(a):czy istnieje jakaś gotowa lista gier które jailbreak "obsłuży"?


ano da sie, tu jest wszystko co potrzeba (czy gra dziala z dysku zewnetrznego czy tylko wewnetrzengo itd.)

http://www.ps3news.com/subdomain.php?pagename=ps3-jailbreak


floyd5 napisał(a):Czy jailbreak można tez stosowac na 3.40 firmware


Na 3,40 nie widzialem raczej info o mozliwosci zrobienia jailbreaka, gdzies mi mignelo ze da sie na 3,15 i chyba tez 3,30 ale nei wglebialem sie w to bo nie ma (na razie) mozliwosci zrobienia downgrade a teraz nie moge tego newsa znalezc

maciejk79 napisał(a):czy ten link do 3,41 jest ok


raczej tak ale jak nie masz pewnosci to tu masz z bardziej oficjalnego zrodla (tylko sie musisz zarejestrowac)
http://www.ps3hax.net/downloads.php?do=file&id=407


MarianCebula napisał(a):o co chodzi z tą płytką USB??? to jest zwykły pendrive bez obudowy



tak tylko musi to byc koniecznie egzemplarz z biedronki i to wyprodukowany przed 1410 rokiem a obudowe trzeba zdjac zlotym nozem ktory poswiecil prawdziwy druid :? :?
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez jaachuu 06 Lis 2010, 21:03

Otóż mam taki problem, mam takiego jailbreaka i aktualizcja jaką na nim mam to 1.2.
Wszystko robie jak na instrukcji, po wsadzeniu i wprowadzeniu konsoli w tryb jailbreak, urządzenie (JB) miga czerwona i zielona dioda nie włancza się zielona.
Wie ktoś może w czym może być problem?
jaachuu
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 06 Lis 2010, 20:54



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez maciejk79 14 Lis 2010, 22:08

@fluid
ten link ktory podales do aktualizacji 3.41 to jakas lipa - po wykryciu przez ps3 jest to 3.40 - hmmm.
czy jest ci jakis inny link znajomy z tym dobrym softem?
maciejk79
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 25 Paź 2010, 00:05



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez Zielony-szczecin 18 Lis 2010, 20:48

A jaki masz soft? Jeśli inny niż 3.41 to własnie to może być problemem. Jeśli 3.41 to możesz sprawdzić coś takiego:
Wyjmij płytę i wszystko odłączyć od konsoli ( poza HDMI czy czym tam jesteś podpiety do TV
ps3 odłączyć z prądu.
Podepnij JB do lewego USB
Podlacz prąd
Wcisnij najpierw EJECT (pusc, uslyszysz 3x pik),a po ulamku sekundy POWER i pusc
Poczekaj na zaladowanie softu i smigaj dowoli
U mnie tylko tak można załadować JB
Zielony-szczecin
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 18 Lis 2010, 20:34



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez MarianCebula 23 Lis 2010, 18:51

sorry za poprzednie głupie pytanie, jestem kompletnie zielony w takich sprawach...
mam pytanie, czy za każdym razem trzeba włączać power+eject, czy po zrobieniu jailbreaka można normalnie włączać...
MarianCebula
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 25 Paź 2010, 14:09



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez fluid 26 Lis 2010, 09:08

MarianCebula napisał(a):mam pytanie, czy za każdym razem trzeba włączać power+eject, czy po zrobieniu jailbreaka można normalnie włączać...



jezeli chcesz miec konsole uruchomiona w trybie jailbreak to trzeba za kazdym razem
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez wirefree 26 Lis 2010, 21:12

Fluid z calym szcunkiem ale jak sie nie znasz to nie wprowadzaj kogos w blad. Power+eject sluzy tylko pierwszej isntalacji managera , polecam manager gaia + teensy 1.0 z najnowszymi wsadami. Tak swoja droga to juz jest gotowy software do downgrade konsol z softem wyzszym niz 3.41 z tym ze brakuje klucza dla tego kto go odgadnie nagroda 500 4. na stronie teensy .pl jest info.
wirefree
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 26 Lis 2010, 21:05



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez maciejk79 28 Lis 2010, 21:22

@fluid
ostatnio próbowałem dojść do tego jak sobie poradzić z tym jailbreakiem i pomimo wskazówek wynikających z opisu nie udało mi się dokonać backupu. Czy mogę liczyć na jakąś podpowiedź? Wszystko się fajnie zapowiadało do czasu zrobienia backupu (i to też się udało), ale po wsadzeniu oryginalnej płyty (gierka "sport champion"-na move kontrolera ) w celu pominięcia zabezpieczeń i wciśnięciu "load" wyskoczył komunikat "error read". Nie wiem czy jest to spowodowane tym że to właśnie ta gra (i na tej nie zadziała ) czy czymś innym. Gierka którą zbakupowałem to "grid" i raczej to jest gierka którą można zrzucić (ponoć nie wszystkie wchodzą).
Z góry dzięki za podpowiedź
maciejk79
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 25 Paź 2010, 00:05



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez fluid 03 Gru 2010, 14:18

wirefree napisał(a):wirefree



pomijam skladnie i brak logiki w twojej wypowiedzi ale bzdury wacpan pleciesz piszac


wirefree napisał(a): Power+eject sluzy tylko pierwszej isntalacji managera



wiekszej bzdury w zyciu nie slyszalem
power+eject sluzy do wprowadzenia konsoli w tryb JB i trzeba to robic za kazdym razem jak chcesz pograc w gry ktore zrzuciles za pomoca managera czy zainstalowac pliczek PKG z emulatorem/managerem itd

Jak taki madry jestes to sprobuj wsadzic JB do portu usb, wlacz konsole normalnie a nastepnie sprobuj odpalic zainstalowanego wczesniej managera. Dostaniesz info o bledzie 80xxxxxxxxx i dupa zbita
Wiec jak sie nie znasz badz nie przetestowales sam do konca to nie zabieraj glosu go wprowadzasz zamet


maciejk79 napisał(a):maciejk79



potrzebuje info o

-managera jakiego masz
-na jakiej plytce robisz JB
-co za hex masz wgrany na plytke
-czy robisz backup gry na dysk zewnetrzny czy wewnetrzny
-czy na innych grach jest podobnie (przetestuj najlepiej takie ktorenie sa przeznaczone na kontroler move)



ogolnie potrzeba troche wiecej informacji

Dodano 03.12.2010 18:07:28:
EDIT



zeby nie byc goloslownym ponizej filmik ktory nagralem.
Na poczatku jest uruchamianie z podlaczona plytka konsoli tak jak mroczny lord nakazal (power+eject) a nastepnie uruchomienie z wlozona plyta BEZ kombinacji power+eject tylko samo power
Tak wiec nie znasz sie to siedz cicho albo daj jakies dowody na poparcie swojej tezy


http://w154.wrzuta.pl/film/6NhPfcS0UgZ/img_0752
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez maciejk79 08 Gru 2010, 18:33

@fluid
dobre pytanie jaki to jest backup manager (plik ma nazwę manager.pkg - siorpnelem go z netu),ponoć można użyć też open managera v2.1i . Co do płytki to jest to ps jailbreak, ale z jakim softem to nie wiem. Backup robie na dysk wewnetrzny konsolki. Do tej pory probowalem tylko na tej jednej plytne bo tylko taka miałem. Teraz kupilem synowi Simsy, więc bedzie można wyprobowac czy działa z inna plytką niz ta pod MOVE-a. Jest jeszcze jeden kłopot, bo po wsadzeniu tej plytki (sims3) system krzyczy o zaktualizowanie systemu i bez tego raczej nie odpali się gierki - zgadza się??? Czy istnieje jakaś stronka z której będzie wynikać czy da się odpalić gierkę na wersji 3.41 bez aktualizacji systemu do 3.42 i wyższej? Pewnie nie ma jeszcze obejscia do tego, żeby jeśli ma się juz softa wyższego do zejścia na niższego, lub żeby hexa działała też na na wyższych niż 3.41?? Skąd wiadomo, czy jak się wypożycza gierkę np z netu żeby se ja zbakupować to czy nie będzie trzeba najpierw zaktualizować systemu? Skąd najlepiej zaciagnac gierkę z netu i na ile jest to skomplikowane do odpalenia na konsoli?
za wszelkie info wielkie dzieks
maciejk79
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 25 Paź 2010, 00:05



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez fluid 08 Gru 2010, 22:16

maciejk79 napisał(a):dobre pytanie jaki to jest backup manager


cyknij fotke ekranu tv z odpalonym managerem i ja tu wklej

maciejk79 napisał(a):Pewnie nie ma jeszcze obejscia do tego, żeby jeśli ma się juz softa wyższego do zejścia na niższego, lub żeby hexa działała też na na wyższych niż 3.41?


juz mozna zrobic downgrade ale niestety ma on duzy feler poniewaz uszkadza bezpowrotnie mozliwosc odtwarzania filmow blueray
Juz pracuja nad naprawa tego wiec to tylko kwestia czasu
Co do hexa to najnowsze wersje psgroove posiadaja mozliwosc zrobienia "spoofa" i gra oraz konsola mysli ze masz firmware 3.42
maciejk79 napisał(a):Co do płytki to jest to ps jailbreak


oryginalny?

najlepiej daj linka do aukcji czy gdzie tam to kupowales bo sporo to ulatwi

maciejk79 napisał(a):Czy istnieje jakaś stronka z której będzie wynikać czy da się odpalić gierkę na wersji 3.41 bez aktualizacji systemu do 3.42 i wyższej?



tu maszwszystko
http://www.ps3news.com/subdomain.php?pagename=ps3-jailbreak

lacznie z tym czy gra dziala z dysku zewnetrznego czy tez musi byc na wewnetrznym


Najlepiej zorganizuj inne gry i potestuj zrzucanie i uruchamianie bo na jednej grze ciezko stwierdzic co jestr nie tak
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Jailbreak ps3 przy użyciu płyki usb (klon teensy)

Postprzez maciejk79 10 Gru 2010, 12:27

@fluid
wersja backup managera to v1.1
jailbreak jest raczej oryginalny (aukcja http://allegro.pl/show_item.php?item=1351489991).
co do stronki na ktorej wszystko jest to wlasnie sprawdzielem sobie ta gierkie sism3 i ze niby da sie ja odpalic. Backup przeszedl pomyslnie, jednak po probie zaladowania się gierki system prosi o zaktualizowanie do 3.42. Zbackupowalem sport champion i podkladajac pozniej simsy odpalilem sport champion bez problemu.
czy na tego jailbreaka da sie jakos wrzucic "coś" co sprawi, ze konsola bedzie widziala soft 3.42 a fizycznie bedzie wgrane 3.41?
zapewne nowsze gierki sa juz tak robione zeby byly pod minimum wersje 3.42 jak nie wyzsza, ale pewnie da sie to jakos obejsc?! z gory dzieki za wszelkie info i ewent. instrukcje
maciejk79
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 25 Paź 2010, 00:05



Następna

Powróć do Gry PC | Konsole | Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron