• Ogłoszenie:

Ipod touch 2g 16gb - test,recenzja,opinia

Testy podzespołów komputerowych

Ipod touch 2g 16gb - test,recenzja,opinia

Postprzez Robert 15 Sty 2010, 18:54

reklama
Witam, kilka dni temu zakupiłem iPoda Touch 2G 16gb.
Sprzęt zakupiłem w komputroniku z przesyłką do domu, dotarł on błyskawicznie bo na drugi dzień roboczy.

Parametry sprzętu:
Producent: Apple
Wbudowana pamięć: 16GB
Obsługiwane formaty muzyczne: WAV, MP3, AIFF, AAC
Regulacja głośności: tak
Pasmo przenoszenia: 20-20 000HZ
Wyświetlacz LCD: tak, multi touch 3.5" 320x480 pikseli
Złącza: złącze dokujące, gniazdo słuchawek 3.5mm
Zasilanie: akumulator li-jo
Czas Pracy wg producenta: 22H
Wymiary: 110 x 61.8 x 8 mm
Waga: 120gram
WiFi: tak
Akcelerometr: tak
Głośnik: tak
Procesor: 533 MHz procesor ARM
Pamięć Ram i Rom: brak danych


Wyposażenie zestawu:
iPod Touch 2G 16gb, słuchawki w kolorze białym, kabel dokujący USB(ładowanie urządzenia, zgrywanie danych), Podstawka, Instrukcje, Ściereczka do ekranu
Dodatkowo dokupiłem "etui" ochronne Macally Metro-T

Image Image Image Image

Urządzenie posiada soft w wersji 3.0
Menu prezentuje się całkiem dobrze:
Image Image Image

Przedstawię krótko kilka standardowych aplikacji iPoda:

Ustawienia:
Image Image Image Image Image
Jak widać możemu tu ustawić sporo, nie robiłem screenów z poszczególnych zakładek gdyż byłoby za dużo zdjęć. samych ustawień korektora muzyki jest sporo opcji, każdy znajdzie coś dla siebie.

Aplikacja Pogodowa:
Image

przydatna rzecz, niestety po włączeniu urządzenie musi być w zasięgu sieci WiFi inaczej nie wyświetli nam danych.

Mapa(google earth):
Image Image Image Image

Jest to zdaje się to samo co google earth na PC, sterowanie aplikacją jest proste i intuicyjne.

Notatki:
Image -> obrót o 90* -> Image

Przydatna rzecz, od softu 3.0 można pisać normalnie i na poziomym ekranie, przydaje się na ściąge, lub zapisanie czegoś ważnego.

Safari:
Image -> obrót o 90* -> Image -> powrót do pionu -> Image -> obrót o 90* -> Image

Mobilna werjsa przeglądarki sprawuje się dobrze, jak widać na załączonych screenach pracuje ona w trybie pionowym i poziomym.

Kalendarz:
Image

W sumie to zwykły kalendarz. Nie ma co więcej napisać.

Aplikacja YouTube:
Image

Aplikacja pozwalająca oglądać filmiki z tego serwisu na naszym iPodzie, sprawuje się nieźle, buforowanie i jego mankamenty są takie same jak na komputerze.

Kalkulator:
Image - > Image

Choć na pierwszy rzut oka nie zaskakuje niczym wyjątkowym to po obróceniu naszego urządzenia o 90* ukazują się jego zaawansowane funkcje.

Appstore:
Image

Aplikacja przez którą ściągamy lub kupujemy interesujące nas programy, gry,(muzykę można pobrać lub kupić w aplikacji iTunes lecz nie będe jej pokazywał gdyż jej nie używam)
W appstore znajdziemy mnóstwo darmowych rzeczy, wystarczy wybrać kategorię i przełączyć filtrowanie na darmowe rzeczy. Wiele z nich to wersje demo gier lub gry posiadające reklamy.

Muzyka:
Image Image

Tutaj zarządzamy naszymi zbiorami, można je odtwarzać po kolei, grupować w listy itp. Po przejściu do zakładek utwory i wykonawcy pokazuje nam się alfabet z prawej strony ekranu, jak każdy się domyśla wystarczy wybrać literę jaka nas interesuje i zostajemy przeniesieni do nazw zaczynających się na daną literę.

Wideo:
Image -> Image Image

Po wcześniejszym skonwertowaniu do odpowiedniego formatu i wrzuceniu na nasze urządzenie filmów, możemy bez problemu je oglądać na ekranie iPoda.

Zdjęcia:
Image

Zdjęcia lub zrobione przez nas screeny możemy przeglądać, jest to całkiem wygodne, każdy obrazek możemy powiększyć wedle naszego uznania, a po obróceniu iPoda o 90* aplikacja dostosowuje się do zmiany.


Po opisaniu standardowych aplikacji iToucha przejdę do samej funkcjonalności i wygody użytkowania. Dla ludzi ceniących prywatność jest możliwość ustawienia 4 cyfrowego kodu, który trzeba wpisać aby przejść do menu po ówcześniejszym odblokowaniu urządzenia.
Sprzęt użytkuje się wygodnie, wyświetlacz jest rewelacyjny. Każde dotknięcie palcem jest rejestrowane przez urządzenie bez problemu. Przełączanie pomiędzy poszczególnymi kartami w menu jest płynne i można je wykonać na 2 sposoby: przeciągnięcie palcem lub tapnięcie palcem na którejś z kropek u dołu ekranu.
Jakość muzyki i filmów stoi na bardzo wysokim poziomie. Bateria trzyma około 20h przy mniej intensywnym użytkowaniu.
Samo urządzenie byłoby zwykłą Mp4 gdyby nie liczna ilość gier i aplikacji. Niektóre są naprawdę fajne, inne mniej. Mi najbardziej spodobała się kulka sterowana akcelerometrem,Asphalt Urban sterowany w dość nietypowy sposób, wrzucanie papierowych kul do kosza i pianino.


Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć film.
1. Image 2.Image

Sprzęt od samego zakupu sprawuje się rewelacyjnie. Spełnia moje oczekiwania w 100%.

Główne zalety:
-ekran
-szybkość działania
-jakość wykonania
-intuicyjność obsługi
-jakość dźwięku i wyświetlanych filmów
-spora liczba darmowych gier i aplikacji
-wbudowany moduł WiFi i przeglądarka
-drzemiący potencjał
-port słuchawkowy 3.55mm
-przycisk regulacji głośności
-blokada na hasło(jeśli ktoś chce)

Wady:
-szybko rysujący się tył (klik)
-Brak możliwości rozszerzenia pamięci
-Głośnik umieszczony w dziwnym miejscu
-Ograniczenie do wgrywania rzeczy przez iTunes
-płatne aktualizacje
-Mogący sprawić problemy proces zakładania konta na iTunes
-na małej klawiaturze dość często zdarza się nie trafić w tą litere co się chciało
-brak dołączonej ładowarki sieciowej do zestawu

Pomimo swoich wad mogę w 100% polecić sprzęt osobom chcącym zakupić urządzenie z dotykowym wyświetlaczem, intuicyjne w obsłudze i z wysokim potencjałem.

Powyższy tekst napisany w całości przez moją osobę dla forum.programosy.pl.
Rozpowszechnianie możliwe jedynie po przez link do forum.programosy.pl.
Kopiowanie na inne fora i serwisy zabronione.

Pozdrawiam i chętnie opisze inne interesujące was funkcje urządzenia.
Mam nadzieje ,że chociaż trochę przybliżyłem wam to urządzenie.

Pochwały przyznane za posta: 11
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Powróć do Testy sprzętu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość