• Ogłoszenie:

Internet przez bt w twoim telefonie! ( symbianos s60v2 )

Poradniki związane z telefonią komórkową.

Internet przez bt w twoim telefonie! ( symbianos s60v2 )

Postprzez kajtekjr 20 Sie 2007, 20:20

reklama
Na wstępie chciałem napisać, że sposób jest sprawdzony na mojej Nokii N70, do której włożyłem nie aktywna już kartę sim, wiec 100% pewność ze telefon nie użył GPRS’a do połączenia się z Internetem.

I. Co potrzebujemy?

:arrow: Komputer PC z dostępem do Internetu.
:arrow: Adapter Bluetooth podłączony do komputera PC wraz z zainstalowanymi wszystkimi sterownikami.
:arrow: Telefon z systemem operacyjnym SymbianOS s60v2 (SymbianOS 7.0, 8.0, 8.0a, 8.1).
Jeśli nie wiesz, jaki system operacyjny posiadasz w swoim smartfon’ie skorzystaj z tego zestawienia telefonów:
>>> KLIK! <<<
:arrow: Program M-Router
:arrow: Program Gnubox.sis dla telefonu
:arrow: Przeglądarka Opera Mini 2.0.jar dla telefonu.

Jeśli nie masz, choć jednej z trzech pierwszych wymienionych rzeczy, możesz już nie czytać dalej… ;)

DOWNLOAD:

>>> M-Router <<<

:arrow: mirror RS.com
:arrow: mirror MU.com
:arrow: mirror sendspace.com

>>> Gnubox.sis <<<

:arrow: mirror RS.com
:arrow: mirror MU.com
:arrow: mirror sendspace.com

>>> Opera Mini 2.0 <<<

:arrow: mirror opera.pl

Najważniejsze przy wybieraniu opery mini jest dobranie jej do swojego modelu telefonu.

II. Konfiguracja programu M-Ruter:

1. Zainstaluj program M-Ruter na swoim komputerze PC
2. Otwórz program M-Ruter Muter przejdź na zakładkę Advanced Settings

Image

3. Naciśnij przycisk View:

Image

4. W nowym oknie które się pojawi, wybieramy wszystkie porty (da się tylko pojedynczo) okienka oznaczonego cyfra 1 i przenosimy je do okienka nr 3 za pomocą przycisku nr 2. Na koniec klikamy OK, oznaczone nr 4, i okienko się zamknie.

Image

5. Na koniec sprawdzamy na zakładce Advanced Settings czy porty są wybrane (czy są haczyki w zaznaczonym na czerwono okienku, moze byc wiecej niz 3):

Image

6. Jeśli wszystko jest OK., klikamy na przycisk Close.

III. Konfiguracja aplikacji Gnubox.sis

1. Zainstaluj aplikacje gnubox.sis na swoim telefonie i włącz Bluetooth.

2. Następnie wejdź do Menu telefonu -> Narzędzia -> Połączenie -> Punkt dostępu -> Opcje -> Nowy punkt dostępu -> Użyj ustawień domyślnych
Na koniec zmień nazwę nowego połączenia na Bt (wielkość liter ma znaczenie!!!), zapisz.

3. Włącz aplikacje Gnubox i przejdź do Options -> Install -> Create Records

4. Jeśli na ekranie głównym zobaczysz napis *ISP ‘Bt’ not found*, wyłącz aplikacje i włącz ją jeszcze raz. Zalecane jest w tym momencie wyłączyć aplikacje nawet, gdy nie ma takiego komunikatu… ;)

5. Po włączeniu ponownie aplikacji przejdź do Options -> 2box Bluetooth -> Serial port. W tej chwili telefon będzie szukał urządzeń Bluetooth, wybierz swój komputer i kliknij OK.

6. Teraz kliknij Options -> Install -> change default AP i ustaw profil Bt jako domyślny Punkt dostępu

7. No i przed nami już ostatnia operacja w tym programie. Należy ja wykonywać za każdym razem aby się połączyć z komputerem ;) W trybie gotowości aplikacji wybieramy Options -> Debug-> Bring up IF. Jeśli wszystko zrobiliśmy dobrze powinniśmy ujrzeć na ekranie komunikat ”Connection Open”

8. Wszystko co opisałem wyżej możemy zobaczyć na filmiku:

:arrow: Gnubox on Nokia N70

8. Teraz instalujemy Operę Mini 2.0 i cieszymy się darmowym Internetem na swoim smartfon’ie :D

9. Wrazie problemów chetnie odpowiem na pytania ;)

ZABRANIA SIE KOPIOWANIA TEGO PORADNIKA NA INNYCH STRONACH BEZ WIEDZY kajtekjr !

Pochwały przyznane za posta: 2
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez Dzi@dek 20 Sie 2007, 23:03

W tym temacie ( nie zamykam ) piszcie tylko i wyłącznie pytania do kajtekjr odnośnie tego poradnika.
Wszelkie inne na forum.
Odchylenia od w/w bedą nagradzane -
Image Image
Dzi@dek
^zasłużony
 
Posty: 3854
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:18
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 210



Postprzez paRadoX 30 Sie 2007, 21:31

Witam. Robiłem wszystko po kolei tak jak jest to opisane w tutorialu (świetnym, tak na marginesie :wink: )... Konfiguracje przebiegały gładko, w Gnubox'ie komunikat: 'Connection Open' (poprawne połączenie z mRouterem). Problem jednak tkwi w Operze Mini... Przy każdym uruchomieniu program prosi o przetestowanie połączenia sieciowego. Komunikat: 'Połączenie sieciowe działa prawidłowo'. Tyle, że po wpisaniu adresu internetowego lub wybraniu jakiejkolwiek zakładki...nic sie nie dzieje :? Program nie zawiesza sie, nie zamula telefonu, po prostu nie reaguje na te 'kliki'... :( Jest na to jakaś rada? :?

Aha, mój telefon to Nokia 6680. Dodam jeszcze, że gdy zaglądam teraz do ustawień punktów dostępu nie ma w nich utworzonego wcześniej punktu 'Bt'. Czy to normalne?
paRadoX
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 30 Sie 2007, 20:50
Miejscowość: Kakonin/Kielce



Postprzez kajtekjr 31 Sie 2007, 21:03

paRadoX na 100 % była to opera mini? Bo wydaje mi sie ze sciagnąłes opere na symbiana (z rozszezeniem *.sis) wnioskuje to po tym ze operze mini nie ma wyboru punktu dostepu ;) Opera pod symbina nie działa z tutorialem.. ;) Albo mi nie udało sie jej zmusic do działania ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez paRadoX 31 Sie 2007, 22:55

Tak, ściągnąłem Opere Mini (pliki *.jar i *.jad). Dziś testowałem wszystko na Nokii N70 mojego wujka i wyszło za pierwszym razem - śmiga aż miło 8) Gdy na jego telu robiłem kolejny raz wszystko po kolei, to wydaje mi się, że w moim przypadku rąbnąłem się w momencie gdy zalecane było po wybraniu 'Create records' ponowne uruchomienie Gnubox, tj. wcisnąłem 'Wróć', a nie 'Exit'... Tyle, że teraz ponowne wykonywanie wszystkich czynności nie przynosi rezultatów. Dziwny jest motyw z tym punktem dostępu 'Bt'. Nie ma go w ustawieniach, ale gdy chce utworzyć kolejny o tej samej nazwie, to nazwa zostaje zmieniona na 'Bt(01)' :x Zrobie chyba reset tela i pogrzebie w tym wszystkim od nowa, bo net w komórze za free, to spoko sprawa gdy mam np. kompa zajętego :D

Edit:
Po resecie Opera już działa, tyle, że z komunikatem, że połączenie sieciowe nie działa :( Przy pierwszej czynności w Gnubox'ie ('Create records') pojawił się komunikat: 'Gnubox: Już w użyciu' :wow: W sumie, to teraz raz sie pojawia, raz nie... Czasami jest też error w ostatnim połączeniu... Zgłupiałem! :cry:
paRadoX
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 30 Sie 2007, 20:50
Miejscowość: Kakonin/Kielce



Postprzez kajtekjr 01 Wrz 2007, 09:16

paRadoX napisał(a): Dziwny jest motyw z tym punktem dostępu 'Bt'. Nie ma go w ustawieniach, ale gdy chce utworzyć kolejny o tej samej nazwie, to nazwa zostaje zmieniona na 'Bt(01)'

To jest normalne ;) on jest ukryty ;)

paRadoX usun aplikacje Gnubox.sis z telefonu i spróbuj jeszcze raz tylko postaraj sie nie pomylic ;)
paRadoX napisał(a):Czasami jest też error w ostatnim połączeniu...

error w operze czy w gnubox ? jesli w gnubox to jaki jest to error ?
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez paRadoX 01 Wrz 2007, 16:01

Error jest w Gnubox: 'Opening conn: error -1' :evil: Tyle, że temat internetu przez bluetooth w Nokii 6680 w moim przypadku już zamykam, bo znalazłem kupca na telefon i za dwa dni go sprzedaje 8) Sprawie sobie teraz Nokie z SymbianOS s60v3, E61 najprawdopodobniej :wink: A tak na marginesie, to można na tej wersji Symbiana kombinować coś z netem przez bluetooth? Wygodniej byłoby przez Wi-Fi, ale niestety routera nie posiadam :wink:
paRadoX
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 30 Sie 2007, 20:50
Miejscowość: Kakonin/Kielce



Postprzez Okocza 11 Wrz 2007, 16:17

a w jakich jeszcze modelach można taki bajer zrobić :?: jeśli tak można to sobie zakupię :)
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Postprzez Robert 11 Wrz 2007, 16:25

okocza
http://pl.wikipedia.org/wiki/Series_60
ciezko poszukac? caly s60v2 z wymienionymi przez kajtka numerkami softu
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Postprzez Dzi@dek 11 Wrz 2007, 16:27

Tom@szek napisał(a):W tym temacie ( nie zamykam ) piszcie tylko i wyłącznie pytania do kajtekjr odnośnie tego poradnika.
Wszelkie inne na forum.
Odchylenia od w/w bedą nagradzane -

:idea:
Image Image
Dzi@dek
^zasłużony
 
Posty: 3854
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:18
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 210



Internet przez bt w twoim telefonie! ( symbianos s60v2 )

Postprzez bartis 12 Paź 2008, 00:12

Witam mam wielki problem wszystko elegancko zainstalowałem gnubox sie łączy z kompem ale w operze mini żadna strona mi nie wchodzi cały czas pisze Przetwarzanie w Net front to samo??
Co mam robić ??Mój telefon to Nokia 6630.
bartis
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 12 Paź 2008, 00:05



Internet przez bt w twoim telefonie! ( symbianos s60v2 )

Postprzez bgbenq 17 Kwi 2010, 10:11

Witam

Mam problem z tym programem, gdyż zatwierdzam opcję Options -> Debug-> Bring up IF po wciśnięciu telefon samoczynnie mi się resetuje ... czego się tak robi ??



Nokia 6600 s60v2 OS 7, v5.27.0 NHL-10

pomocy :(
bgbenq
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 17 Kwi 2010, 10:06



Internet przez bt w twoim telefonie! ( symbianos s60v2 )

Postprzez M@niek 25 Kwi 2010, 09:04

Witam. Mam problem ale inny, mianowicie nie działa mi oglądanie filmow z youtube. Oczywiście gdy tworzyłem połączenie BT ustawiłem w RealPlayer i przeglądarce punkt Bt. Opera mini działa dobrze, ale gdy klikam na jakiś film z youtube, odpala się wtedy RealPlayer, łączy się i po chwili pisze "Nie można nawiązać połączenia" :( wie ktoś może w czym problem? proszę o pomoc ThX.
M@niek
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 25 Kwi 2010, 08:58




Powróć do GSM - telefonia komórkowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość