• Ogłoszenie:

Intel hd graphics - sterownik powoduje problemy z programami

Poszukujesz sterowników? Masz problem z zainstalowaniem bądź odinstalowaniem? Zapytaj w tym dziale

Intel hd graphics - sterownik powoduje problemy z programami

Postprzez TheStrongSkye 13 Gru 2017, 08:11

reklama
Witam!
Wiele szukałem i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu dlatego piszę tutaj.
Od kilku dni mój laptop (Acer Aspire F5-573G-57AS) robi śmieszne rzeczy, mianowicie:
- Battlefield 4 Przestał działać...
-Watch Dogs przestał działać...
-Unreal Engine Crash LOG.....
-Nie które programy mają całe białe lub czarne okno...
Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, ale wiem co powoduje te problemy. Po odinstalowaniu sterownika Intel wszystko wyświetla się poprawnie
Odinstalowałem sterowniki od Nvidii i od Intel'a - z trudem, ponieważ same okno DDU (Driver Display Uninstaller) było białe i najeżdżając
kursorem na jakiś przycisk mogłem zobaczyć jego "opis" sciana
Po odinstalowaniu oby dwóch sterowników pobrałem najnowszy sterownik od Intela dla HD 620, pod koniec instalacji wywaliło mi BSOD'a....i laptop wpadł w bootloop...ale
w końcu się uruchomił (Punk przywracania DDU). Widocznie ten sterownik był nie zgodny z moim sprzętem ? Dlatego użyłem windows update - zainstalował on sterownik z 7/1/2017 działał poprawnie nie było BSOD'ów, tylko że problem ten sam....Program przestal działać itp.
Dodam jeszcze że takie problemy z aplikacjami zaczęły się pojawiać po instalacji sterownika: "Thin2000 USB Display Driver" - pochodzący od przejściówki którą zamówiłem HDMI na USB - Odinstalowałem go i dalej to samo.

Z góry dziękuję za pomoc.
TheStrongSkye
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 02 Gru 2017, 19:44



Intel hd graphics - sterownik powoduje problemy z programami

Postprzez misiuzs 13 Gru 2017, 12:05

BSODy albo pobrałeś sterowniki do innej wersji systemu albo nieaktualne od przejściówki, spróbuj poniższe:

Sterowniki do Thin2000 (z prawej strony do pobrania):
https://support.frescologic.com/portal/home

Sterowniki do Nvidii NVIDIA® GeForce® 940MX (wybierz swoją wersję systemu windows). Zauważyłem, że czasami przy aktualizacji składnika GeForce Experience wydajność komputera spada dlatego często pomijam go.
http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

sprawdź czy pozostałe sterowniki masz aktualna:
https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/support-product/6739?b=1
misiuzs
~user
 
Posty: 61
Dołączenie: 11 Lip 2008, 16:05
Pochwały: 1



Intel hd graphics - sterownik powoduje problemy z programami

Postprzez TheStrongSkye 13 Gru 2017, 17:56

BSOD'y pojawiały się podczas instalacji tego sterownika: (Załączink - Screen) wnioskuję że był nie poprawny ale dlaczego ? wszystko się zgadza.
Jeśli chodzi o sterowniki thin2000 to ich nie potrzebuję ponieważ nie mam już tej przejściówki - poszła do zwrotu (nie spełniała moich oczekiwań)
Dodam jeszcze że próbowałem instalować "VGA Driver (Kaby Lake)" od strony acer'a i po instalacji miałem czarny ekran i tylko działający kursor, po restarcie to samo, pomogło przywrócenie systemu - punkt przywracania DDU. Spróbuję zainstalować jakąś starszą wersję sterownika dla Intela, może zadziała.
Do nVidii mam pobrany najnowszy sterownik dla Windowsa 10 64bit (mam na dysku). Może powinienem instalować je w innej kolejności ? Na poprzednim komputerze Gdy nie miałem ani sterownika do zintegrowanej ani do dedykowanej i rozpocząłem instalowanie od dedykowanej to instalacja nie kończyła się pomyślnie dlatego zawsze rozpoczynam instalację sterowników dla grafiki od zintergowanej, nie wiem czy dobrze robię, dzięki za odpowiedź :)
Załączniki
Bsod.PNG
Sterownik powodujący BSOD'y
TheStrongSkye
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 02 Gru 2017, 19:44



Intel hd graphics - sterownik powoduje problemy z programami

Postprzez misiuzs 13 Gru 2017, 21:07

A do laptopa nie była dołączona płyta ze sterownikami? Kolejność ok.

Skoro napisałeś
Dlatego użyłem windows update - zainstalował on sterownik z 7/1/2017 działał poprawnie nie było BSOD'ów, tylko że problem ten sam....Program przestal działać itp.

to zainstaluj je jeszcze raz.
Ewentualnie spróbuj tego, chociaż pewnie znajdzie ten sam:
https://www.intel.com/content/www/us/en/support/detect.html
misiuzs
~user
 
Posty: 61
Dołączenie: 11 Lip 2008, 16:05
Pochwały: 1



Intel hd graphics - sterownik powoduje problemy z programami

Postprzez TheStrongSkye 13 Gru 2017, 21:57

Przeszukałem jeszcze raz pudełko, żadnych płyt.
Intel Driver Detect nie działa, nie wykrywa żadnych aktualizacji - próbowałem tego użyć już 2 razy wcześniej ale nie działało.
Przed chwilą zaktualizowałem bios do wersji 1.27 spróbowałem zainstalować najnowsze sterowniki jeszcze raz (Na stronie Intela pisało o .Net Framework i o BIOS'ie), wynik ? BSOD ale po restarcie nie wpadł w bootloop, uruchomił się normalnie.
Właśnie teraz sprawdzam system komendą sfc /scannow może coś się uszkodziło. Spróbuję jeszcze coś wymyśleć jak nic nie będzie działać to włączę spowrotem windows update i niech zaktualizuje sterowniki graficzne
+ jakieś aktualizacje chipsetów itp od strony acer'a :)

Dzięki za odpowiedź :)
EDIT1: Windows Update Zaktualizował sterowniki graficzne: Intel HD Graphics 620 - 21.20.16.4534 7/10/2016 | NVIDIA GeForce 940MX - 387.92 WHQL - Problem dalej ten sam, program przestał działać.
TheStrongSkye
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 02 Gru 2017, 19:44



Intel hd graphics - sterownik powoduje problemy z programami

Postprzez misiuzs 14 Gru 2017, 16:25

Możesz spróbować od innego producenta, ale najpierw zrób punkt przywracania systemu:
https://support.lenovo.com/pl/pl/downloads/ds120297 (w paczce są Intel HD Graphics, Intel(R) HD Graphics 520, Intel(R) HD Graphics 620)

"program przestał działać" - tzn. sterownik intel przestał działać czy gry, programy windows,itp.?

Infekcję wykluczyłeś? Ewentualnie załącz plik z BSODa.
misiuzs
~user
 
Posty: 61
Dołączenie: 11 Lip 2008, 16:05
Pochwały: 1



Intel hd graphics - sterownik powoduje problemy z programami

Postprzez TheStrongSkye 14 Gru 2017, 19:05

Zaraz sprawdzę te sterowniki
Program przestał działać w sensie gra np:" Battlefield4.exe przestał działać..."
Podczas BSOD'a był komunikat "SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION" Plik dxgmms2.sys
Przed naprawianiem czego kolwiek zrobiłem skan SpyHunterem - 9 wirusów - jakieś cookiesy, usunąłem je.
EDIT1: Podczas uruchamiania instalatora tych sterowników dostaję komunikat: "Ten System nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania"
TheStrongSkye
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 02 Gru 2017, 19:44



Intel hd graphics - sterownik powoduje problemy z programami

Postprzez misiuzs 14 Gru 2017, 20:41

Na google dużo tematów z tym samym problemem, ale chyba rozwiązania nikt nie znalazł.
Jeżeli masz możliwość to spróbuj przywrócić system do momentu sprzed problemu (instalacji sterownika: "Thin2000 USB Display Driver").
Problem jest na linii DirectX-Nvidia-Win10.
Możesz spróbować:
- wyłączyć akcelerację sprzętową
- jeżeli nie ma BSODów odpalić gry w trybie zgodności Win7
- https://appuals.com/dxgmms2-sys-blue-screen-error/ (nie instaluj Reimage plus)
Niektórym niby to pomagało.

Spyhunter nie jest polecany.
misiuzs
~user
 
Posty: 61
Dołączenie: 11 Lip 2008, 16:05
Pochwały: 1



Intel hd graphics - sterownik powoduje problemy z programami

Postprzez TheStrongSkye 14 Gru 2017, 21:36

Zanim jeszcze cokolwiek robiłem to właśnie spróbowałem użyć przywracania właśnie przed instalacją tego sterownika, wynik ? Nie powodzenie - Punkt przywracania jest uszkodzony.
Czynności które jeszcze spróbuję wykonać:
-Wyłączenie akceleracji sprzętowej
-sfc /scannow
Zgodność win7 nie działa ani "uruchom jako administrator"
Jak nic już z tego nie pomoże to oddaje lapka do serwisu.....nic nie zrobią ? Format...Format nie pomoże ? Gwarancja ? Może coś jest wadliwego, np karty graficzne albo dysk. Sam już nie wiem.
TheStrongSkye
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 02 Gru 2017, 19:44



Intel hd graphics - sterownik powoduje problemy z programami

Postprzez JERUKA9 16 Gru 2017, 21:06

konflikt sterów nie instaluj sterów do integry , zaktualizuj stery do chipseta .
powodzenia :)
tam i tu dzień po dniu
Awatar użytkownika
JERUKA9
~user
 
Posty: 25
Dołączenie: 18 Lip 2012, 09:42
Miejscowość: polska
Pochwały: 3




Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość