• Ogłoszenie:

Instalator windows xp nie wykrywa dysku twardego - sony vaio

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Instalator windows xp nie wykrywa dysku twardego - sony vaio

Postprzez Darkman0 24 Gru 2019, 00:31

reklama
Cześć, chciałem zainstalować Windowsa XP na starym laptopie.
Wszystko super, jednak instalator nie wykrywa dysku twardego (widzi jedynie USB sticka, z którego instaluję Windowsa). Domyślam się, że jest to spowodowane koniecznością zmiany trybu dysku w BIOSie z IDE na AHCI. Przełączenie tego nie powinno być żadnym problemem, więc wchodzę w BIOSa, ale okazuje się że bios to Insyde H20 i w zasadzie jedyne co można tam zmienić, to kolejność urządzeń do bootowania, datę i godzinę.
Jedyne co chcę, to zrobić format i zainstalować Windowsa. Jakieś pomysły?
Darkman0
~user
 
Posty: 154
Dołączenie: 08 Sty 2011, 15:24



Instalator windows xp nie wykrywa dysku twardego - sony vaio

Postprzez AdamPL234 02 Sty 2020, 15:34

Jeżeli instalujesz Windowsa z poziomu oryginalnej płyty, spróbuj najpierw ponownie zainstalować sterownik dysku twardego dla pewności czy wszystko działa sprawnie. Jak tak, odpal ponownie płytę z Windowsem i spróbuj ponownie zainstalować system. A jak robisz to poprzez USB, to w BIOSIE musi wykrywać napęd na którym jest Pendrive z Windowsem podpięty.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Instalator windows xp nie wykrywa dysku twardego - sony vaio

Postprzez Darkman0 09 Sty 2020, 17:16

Hej, dzięki za odpowiedź.
Może nie wyraziłem się jasno - po zmianie kolejności bootowania w BIOSie bootuje z USB sticka. Po naciśnięciu klawisza instalator startuje, wgrywa wszystkie sterowniki i po 2 minutach pyta się, na której partycji zainstalować Windowsa. I tutaj pojawia się problem - jedyna dostępna partycja, to ten USB stick na którym jest instalator. Dysk twardy pomimo że normalnie działa bez zarzutów to dla instalatora jest niewidzialny.

Mój cel to jedynie sprawić, by Windows śmigał jak nowy (obecnie jest tak zawalony że myślałem, że tylko format mu pomoże).
Nie mam pomysłów co mógłbym zrobić, więc jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Btw., czy na instalatorze Windowsa 7 wykryje dysk? Jeśli tak, to mogę po prostu zainstalować Windowsa 7
Darkman0
~user
 
Posty: 154
Dołączenie: 08 Sty 2011, 15:24



Instalator windows xp nie wykrywa dysku twardego - sony vaio

Postprzez ToServeAndProtect 09 Sty 2020, 17:59

Darkman0, znajdź inny obraz systemu windows, w którym są już zaimplementowane sterowniki do dysków twardych.

jest to dość znany problem podczas instalacji systemu windows jeśli nie widać dysku do instalacji a wiadomo, że dysk jest sprawny

Autor postu otrzymał pochwałę
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Instalator windows xp nie wykrywa dysku twardego - sony vaio

Postprzez Darkman0 18 Sty 2020, 20:39

Masz rację, w sumie wystarczył inny obraz ISO i Windows zainstalował się jak powinien. Zamiast Windowsa XP zainstalowałem 7, ze względu na to że licencja jest na 7. Cel jaki miałem jednak osiągnięty - system postawiony na nowo śmiga bez zarzutów. Dzięki wielkie! :)
Darkman0
~user
 
Posty: 154
Dołączenie: 08 Sty 2011, 15:24



Instalator windows xp nie wykrywa dysku twardego - sony vaio

Postprzez kaicen 18 Sty 2024, 16:09

Cheap content, With thanks just for stating This approach skills. Wonderfully developed page, only if all of the the blogosphere obtainable the equivalent degree content and articles simply because, websites became a more desirable space. Delight continue! ufa888
kaicen
~user
 
Posty: 526
Dołączenie: 09 Sie 2023, 11:05



Instalator windows xp nie wykrywa dysku twardego - sony vaio

Postprzez ghori921 10 Lut 2024, 16:08

Very useful info. Hope to see more posts soon!. india visa eligibility india visa for ukrainian citizens
ghori921
~user
 
Posty: 109
Dołączenie: 18 Lis 2023, 12:24




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron