• Ogłoszenie:

Instalacja windows 95/98 na s60v3/v5

Poradniki związane z telefonią komórkową.

Instalacja windows 95/98 na s60v3/v5

Postprzez sieman0 01 Lis 2010, 12:18

reklama
Cześć! W tym poradniku zaprezentuję wam sposób instalacji systemu operacyjnego Windows 95/98 na telefonie komórkowym z Symbianem mającym co najmniej 128 MB RAM czyli telefony t.j. N82, N95 8GB, N95-1, E51, E52, E66, N85, 5800, 6710 Navigator - na tych modelach miałem okazję przetestowania.

Image

Wszystkie czynności wykonujesz na własną odpowiedzialność i nie ponoszę żadnych konsekwencji jeżeli twój sprzęt ulegnie najmniejszemu, ewentualnemu uszkodzeniu.

Dla was do testów udostępniam system Windows 95 i wszystkie inne, niezbędne aplikacje są załączone w oddzielnych linkach z mojego profilu 4Shared.com.

A więc zacznijmy. Do tej czynności nie jest wymagany zhakowany system.
Proszę o dokładne czytanie :wink: .

1.) Pobierz spakowany plik DosBox i zainstaluj wszystkie pliki z katalogu "dependencies" tj.:
- glib.SIS
- RGA.sis
- ssl.SIS
- stdioserver_s60_1_3_SS.SIS
- pips_nokia_1_3_SS.sis
- SDL-1.2.13-s60-2.3.4_armv5.sisx
- stdcpp.SIS
:!: Jeśli jakiś wcześniej instalowałeś to możesz pominąć i rozpocząć instalację kolejnego.

2.) Po pomyślnie przeprowadzonej instalacji powyższych plików zainstaluj program główny DosBox.
3.) Pobierz i zainstaluj Update aplikacji DosBox (Dosbox UPD 1) .
4.) Skopiuj zmodyfikowany plik dosbox.conf i mapper.txt do lokalizacji c:\data w twoim telefonie.
- Zmodyfikowane wersje plików można pobrać stąd (ustawione pod Nokię N85 - może również zadziałać na innym modelu)
5.) Pobierz i skopiuj cały katalog dos na kartę pamięci.
6.) Włącz aplikację DosBox i ciesz się Windowsem 8) .

Jak sterować?

Ustawienia myszy:

Aby włączyć sterowanie myszą, kliknij zieloną słuchawkę.
Lewy przycisk myszy: Środek manipulatora, lub "#"
Prawy przycisk myszy: "*".

Ustawienia klawiatury:

W pliku mapper.txt możesz zmienić klawisze, którymi sterujesz.
Ustawienie standardowe:
Manipulator- Strzałki
Środek - Enter
1-9 - Przedział liczbowy
C - Backspace (Kasuj)
Prawy klawisz funkcyjny - ESC (Wyjście)


:idea: Na większości modeli telefonów mogą wystąpić problemy z odpaleniem systemu w związku z czym należy zmodyfikować plik dosbox.conf w linijce:
Kod: Zaznacz wszystko
[dosbox]
memsize=16
(wstaw wartość od 8 max. do 16 - na mojej N85 musiałem wpisać 10).
:idea: Plik dosbox.conf można zmodyfikować za pomocą aplikacji X-Plore lub na komputerze otwierając za pomocą Notatnika.

W pliku dosbox.conf można również ustawić czułość myszy, należy dokonać modyfikacji w linijce:

Kod: Zaznacz wszystko
sensitivity=90 - domyślna wartość czułości


W załącznikach do aplikacji DosBox dodam, że jest to najnowsza wersja która znacznie została poprawiona od poprzednich co daje lepszą, wyższą rozdzielczość i znacznie szybsze działanie systemu - jednym słowem STABILNA.

U mnie na N85 po odpaleniu systemu Windows 95 zostaje ok. 20 MB wolnej pamięci RAM, czyli na własny użytek - niżej przedstawiam zrzut z aplikacji X-Plore:
Image

Kilka zrzutów z systemu Windows:
Image
Image Image Image Image

... i oczywiście fotki zrobione aparatem dla mojego telefonu z odpalonym systemem:

Image Image Image Image

Telefon w trybie Landscape w rozdzielczości 320x240.

Wszystkie linki są aktualne - działające, jeżeli wystąpiłby jakikolwiek problem z pobieraniem to proszę o jak najszybszy kontakt (PW lub GG).


Poradnik specjalnie dla forum.programosy.pl przygotował sieman0.

Pozdrawiam

Pochwały przyznane za posta: 8
Awatar użytkownika
sieman0
~user
 
Posty: 589
Dołączenie: 05 Maj 2009, 12:12
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 104



Powróć do GSM - telefonia komórkowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość