• Ogłoszenie:

Google chrome - po odinstalowaniu nie można usunąć skrótu

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Google chrome - po odinstalowaniu nie można usunąć skrótu

Postprzez Jeloner 23 Lut 2016, 10:32

reklama
Witam,

jakiś czas temu odinstalowałem przeglądarkę Google Chrome, jednak za każdym razem kiedy uruchamiam komputer na pulpicie i pasku szybkiego uruchamiania pojawia się skrót do Google Chrome przy czym nie jest to normalna ikona programu a ikona, która pojawia się po tym jak odinstaluje się program a pozostają właśnie skróty. Gdy klikam te ikony to oczywiście program nie może zostać uruchomiony bo nie jest znajdywany.

Usuwam te ikony i po uruchomieniu komputera ponownie to samo.

Próbowałem wyczyścić resztki po Google Chrome za pośrednictwem programu Advanced SystemCare 9 jednak nie znajduje on pozostałości po programie.

Próbowałem również zainstalować ponownie Google Chrome i go następnie odinstalować, jednak nic to nie dało. Po odinstalowaniu dalej to samo.

Posiadam Windows 10.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Jeloner
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 23 Lut 2016, 10:30



Google chrome - po odinstalowaniu nie można usunąć skrótu

Postprzez MaTi 23 Lut 2016, 12:02

U niektórych pomaga ustawienie domyślnej przeglądarki na jakąś inną niż Google Chrome i wówczas przejście do procesu odinstalowywania, ale na początek jednak polecam wykonać poniższe czynności: Wejdź w Google Chrome -> Ustawienia -> Pokaż ustawienia zaawansowane -> odznacz: Kontynuuj działanie aplikacji w tle po zamknięciu przeglądarki Google Chrome, następnie zapisz zmiany, po czym spróbuj odinstalować.
Załączniki
cD3Ai95.png
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Google chrome - po odinstalowaniu nie można usunąć skrótu

Postprzez XMan 1 23 Lut 2016, 12:27

jw

Ewentualnie jeszcze możesz sprawdzić do usunięcia skrótu Unlocker.

UWAGA - na tym forum nie zalecane !

Zapisz/utwórz nowy punkt przywracania systemu.

Po odinstalowaniu programu

przeczyść komputer programem CCleaner.
U góry po lewej "Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner
później "Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.
CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:
Image Image

Przeczyść komputer programem Eusing Free Registry Cleaner.
(dokładniej czyści rejestr)
Wybierasz język / language / Polish.
Przewiń --> Skanuj rejestr --> Napraw rejestr.

Image Image Image

Zawsze tak robię i po zastosowaniu Eusing Free Registry Cleaner skróty zostają automatycznie skasowane/usunięte :)
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Google chrome - po odinstalowaniu nie można usunąć skrótu

Postprzez Jeloner 23 Lut 2016, 21:51

Dziękuję za pomoc,
zrobiłem tak jak poleciliście, Ccleaner wykrył jakieś resztki Chrome i je usunął.
Usunąłem te skróty ręcznie i po ponownym uruchomieniu było ok.
Po jakimś czasie znów się pojawiły te skróty. Ponownie uruchomiłem Ccleaner i znów były te resztki Google Chrome.
Usunąłem te skróty i obecnie jest ok.
Mam nadzieję, że tak będzie dalej.
Dzięki i pozdrawiam
Jeloner
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 23 Lut 2016, 10:30



Google chrome - po odinstalowaniu nie można usunąć skrótu

Postprzez Megbak 12 Mar 2016, 18:25

Przyznam, że właśnie miałem podobny problem i szukałem porady na forach dlatego właśnie się tu pojawiłem i znalazłem odpowiedź dzięki wielkie. okazało się że nie jest to takie trudne
Megbak
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 12 Mar 2016, 18:19



Google chrome - po odinstalowaniu nie można usunąć skrótu

Postprzez Garu 12 Mar 2016, 18:48

Zawsze, to pozostawiona ikona świadczy o resztkach, czyli zostawiony jakiś updater, sterownik, usługa, a niemożność usunięcia ikony świadczy o uchwytach pliku - czyli jakiś aktywny proces nie pozwoli usunąć tego pliku/ikony.
We właściwościach takiego zablokowanego pliku zawsze jest podana ścieżka. W opcjach folderów odznacza się ukrywanie chronionych i zaznacza pokazywanie ukrytych plików i folderów.
W dodatku znajduje się otwarty plik w systemie, który przynależy do jakiegoś procesu w programie openedfilesview, który można pobrać i spolszczenie do niego tu: http://www.programosy.pl/program,openedfilesview.html
W autostarcie pierwsze się wyłącza w tym przypadku updatera chrome. Gdyby nie można było jeszcze usunąć zablokowany plik, to w openedfileswiew zamyka sie uchwyty pliku. Wtedy można usuwać bez narażanie systemu na uszkodzenia ulockerem. Ja tak usunąłem systemowy pinball z systemowego folderu NT i zero problemów. W takim przypadku zastosowania unlockera widzi sie bluescreen. Uchwyty zablokowanych plików - to cala filozofia.
Do oczyszczenia rejestru z chrome, najlepszy regseeker - te programy są do wszystkich windowsów do 10.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości