• Ogłoszenie:

Final fantasy 7 – złoty chocobos w mniej niż 1h !!!

Poradniki o tematyce Gry na PC i Konsole, oraz Emulacja.

Final fantasy 7 – złoty chocobos w mniej niż 1h !!!

Postprzez fluid 06 Gru 2013, 13:14

reklama
Final Fantasy 7 – jak wyhodować złotego chocobosa w mniej niż 1h
przez niektórych (w tym i mnie) uważana za najlepsza część ze wszystkich do tej pory wydanych (no dobra na równi z 6 częścią).
Sporo osób do tej pory w nią gra mimo że od jej premiery minęło w ty roku 16 lat. Ja do tej pory kończyłem ją ponad 15 razy i wycisnąłem z niej wszystko co się dało.
Ostatnio zacząłem po raz kolejny grać i doszedłem do najbardziej znienawidzonego przez każdego kto miał z tą grą styczność momentu – wyhodowanie złotego chocobosa. (jest to w pełni opcjonalne i nie ma wpływu na ukończenie gry jednak jest baaardzo wskazane aby to zrobić).
Bez niego nie jesteśmy w stanie zdobyć kilku dość istotnych rzeczy które mają wpływ na wyciśnięcie z gry wszystkich soków.
Dla tych co nie wiedzą o co chodzi już wyjaśniam.
Wyhodowanie złotego chocobosa to mega żmudny i cholernie długi proces – trzeba złapać odpowiedniego ptaka, następnie go wytrenować na wyścigach (co samo w sobie jest cholernie nużące i trwa masakryczną ilość czasu) a następnie je „połączyć” i liczyć że uzyska się to co akurat potrzeba (szanse marne i grę trzeba resetować niezliczoną ilość razy aby otrzymać odpowiedniego ptaka, gdyż jest to element losowy opierający się na RNG czyli random number generator wbudowany w grę)
To wszystko sprawia że proces ten trwa od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu prawdziwych godzin grania i potrafi skutecznie zniechęcić człowieka do te gry.
Oczywiście można skorzystać z kodów do gamesharka czy trainerów (wersja PC) jednak jest to sposób niegodny dla fana gry.

Tak więc po tym przydługim wstępie przejdźmy do rzeczy.
Wczoraj dochodząc do momentu kiedy można już zająć się hodowlą ptactwa zacząłem kombinować jak ułatwić sobie życie i uniknąć straty kilkunastu godzin – zacząłem szperać po necie.
I trafiłem na blog jakiegoś kolesia który rozgryzł mechanizm działania RNG gry dla hodowli chocobosów. Nie będę się zagłębiał w szczegóły tylko napiszę, że dzięki tej wiedzy można uzyskać złotego ptaka w....mniej niż 1h :o :o :o

Na początku nie bardzo chciało mi się w to wierzyć jednak im bardziej zagłębiałem się w opis tym bardziej się do tego przekonywałem.
Postanowiłem to sprawdzić i o dziwo SPOSÓB DZIAŁA W 100% ! ! !
Jako że są na świecie zboczeńcy jak ja (może nawet na forum ktoś się znajdzie) którzy dalej grają w tą grę postanowiłem zrobić ten opis aby i oni mogli cieszyć się grą bez niepotrzebnego ślęczenia na hodowli/treningu ptaków.

TO NIE JEST ŻADEN CHEAT CZY KOD JEST TO PO PROSTU ROZPRACOWANIE MECHANIKI JAKĄ RZĄDZI SIĘ GRA WIĘC NIE MOŻNA TRAKTOWAĆ TEGO W KATEGORII OSZUSTWA :)

METODA NIE JEST MOJA I NIE JA JĄ WYMYŚLIŁEM. JA TYLKO PODAJE POLSKIE TŁUMACZENIE I ZEBRAŁEM TO W ŁATWE DO ZROBIENIA KROKI

Na początek dwie istotne informacje które trzeba sobie wbić do głowy:

1.Pamiętaj żeby stosować się do opisu CO DO JOTY gdyż zbyt długie przebywanie na ekranie mapy świata lub na farmie chocobo zwiększa wartość w RNG więc jak będziemy za wolni to cała zabawa się nie uda.

2.hard reset gry to jej wyłączenie i włączenie od nowa a nie (w przypadku gry na PSX/PS2/PS3) naciśnięcie R1+R2+L1+L2+START+SELECT gdyż jest to soft reset który nie zeruje wartości RNG więc tu się nie przydaje.
No to lecimy

Jak mamy już highwinda i możemy latać po świecie możemy też zająć się hodowlą.

1. Lecimy do Chocobo farm i od dziadka w w domku kupujemy 6 stajni (każda kosztuje 10000 Gil)
2. teraz lecimy do stajni i od Choco Billa kupujemy 70 x KRAKKA GREENS i 1x SARAHA NUT
3. lecimy w okolice BOBE VILLAGE i walczymy aż trafimy na przeciwnika o imieniu VLAKORAOS (czerwony, dwunożny podobny do smoka) i podczas walki kradniemy mu CAROB NUT. Potrzebujemy dwa takie więc trzeba znaleźć tego wroga dwa razy (uwaga ma około 33000 HP)
4. następnie lecimy na GOBLIN ISLAND i biegając po lesie wpadniemy na małego goblina od którego musimy ukraść ZEIO NUT (jeden wystarczy)
dla ułatwienia poniżej mapa świata FF7 żeby było łatwiej się zorientować:
-na czerwono zaznaczyłem miejsca w których trzeba ukraść dwa rodzaje orzechów
-na czarno miejsca w których za chwilę będziemy łapać chocobosy
-na zielono miejsca które koniecznie trzeba odwiedzić jak już wyhodujemy złotego ptaka
Image
5. udajemy się tam gdzie na mapie napisano DASHING CHOCOBO, zakładamy materię CHOCOBO LURE i zaczynamy wędrować po śladach zostawionych przez chocobo. W końcu rozpocznie się walka i pojawi się chocobos. UWAGA – interesuje nas chocobos który występuje w parze z jednym lub dwoma „zająco-podobnymi” stworami, jeśli pojawi się w towarzystwie wilków nie ma co go łapać. Po złapaniu zsiadamy z niego i odsyłamy go do stajni.
6. Następnie udajemy się w okolice Mideel (na mapie RUNNING CHOCOBO) i tu powtarzamy akcję z łapaniem, tylko tym razem interesuje nas ptak w towarzystwie jednego lub dwóch „pancerników z długimi ogonami” (inaczej nie potrafię tego opisać :o ), każda inna konfiguracja nas nie interesuje. Po złapaniu jak poprzednio odsyłamy do stajni.
7. Lecimy do chocobo ranch i ustawiamy naszą postać tak jak na screenie poniżej i robimy save gry (UWAGA – za każdym razem jak będę pisał że robimy save przed ranchem zawsze ustawiamy postać w ten sposób) a następnie wspomniany na początku HARD RESET GRY
Image
8. po wczytaniu save od razu wbiegamy na farmę i jak najszybciej biegniemy do Choco Billa i z listy opcji wybieramy MOVING CHOCOBOS i jako pierwszego KONIECZNIE wybieramy tego który w opisie ma GREAT ONE. Jeśli wszystko zrobiliśmy dobrze (i wystarczająco szybko) to ten chocobos będzie płci żeńskiej. Nazywamy go FEMALE.
9. Od razu znowu rozmawiamy z Billem i znów wybieramy MOVING CHOCOBOS i tym razem do stajni przesuwamy WONDERFUL i powinien to być osobnik płci męskiej. Nazywamy go MALE.
10. Jeśli nie dostałeś chocobosów w ww. kombinacji musisz zrobić hard reset gry i wbiec do stajni szybciej.
11. Wychodzimy na mapę świata, robimy save i hard reset
12. Wbiegamy jak najszybciej do stajni, rozmowa z Billem i wybieramy FEEDING CHOCOBOS. Dajemy 1 (jeden) KRAKKA GREEN DOWOLNEMU CHOCOBOSOWI
13. Ponownie zagadaj do Billa i wybierz MATING CHOCOBOS. Wybierając chocobosy do parzenia wybierz FEMALE JAKO PIERWSZEGO, następnie MALE i na pytanie jaki dać im orzech wybierz CAROB NUT
14. Powinieneś otrzymać NIEBIESKIEGO chocobosa płci ŻEŃSKIEJ (nazwij go BLUE)
15. Wyjdź z rancza i stocz dokładnie 6 walk.
16. Zrób save przed ranchem i hard reset gry
17. Standardowo wbiegnij jak najszybciej do stajni i zagadaj do Billa. Wybierz znów FEEDING CHOCOBO i daj dowolnemu ptakowi 50 (pięćdziesiąt) KRAKKA GREENS
18. Od razu znów zagadaj do Billa i wybierz MATING CHOCOBOS ponownie sparuj te same ptaki co poprzednio (FEMALE i MALE), znów jako pierwszego wybierz FEMALE a następnie MALE i daj im znów CAROB NUT. Tym razem otrzymasz ZIELONEGO chocobosa płci MĘSKIEJ (nazwij go GREEN)
19. Wyjdź z rancha i stocz 8 walk
20. Zrób save przed ranchem i hard reset gry
21. Standardowo wbiegnij jak najszybciej do stajni i zagadaj do Billa. Wybierz znów FEEDING CHOCOBO i daj dowolnemu ptakowi 5 (pięć) KRAKKA GREENS
22. Od razu znów zagadaj do Billa i wybierz MATING CHOCOBOS tym razem sparuj NIEBIESKIEGO z ZIELONYM wybierając jako pierwszego NIEBIESKIEGO i dając im SARAHA NUT. Z tego połączenia otrzymasz CZARNEGO CHOCOBOSA płci ŻEŃSKIEJ (nazwij go Black)
23. Wyjdź z rancha i stocz 3 walki
24. Zrób save przed ranchem i hard reset gry
25. Standardowo wbiegnij jak najszybciej do stajni i zagadaj do Billa. Wybierz znów FEEDING CHOCOBO i daj dowolnemu ptakowi 6 (sześć) KRAKKA GREENS
26. Od razu znów zagadaj do Billa i wybierz MATING CHOCOBOS tym razem sparuj CZARNEGO z ptakiem którego nazwaliśmy MALE, KONIECZNIE wybierając CZARNEGO jako pierwszego i dajesz im ZEIO NUT. Jeśli byłeś szybki otrzymasz ZŁOTEGO CHOCOBOSA!!!

Pochwały przyznane za posta: 4
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Final fantasy 7 – złoty chocobos w mniej niż 1h !!!

Postprzez Ledge 07 Gru 2013, 16:04

Powiem tylko tyle, wielkie WOW :1:
Jak widać, ta gra nawet po 16 latach potrafi zaskakiwać, fluid, wielkie dzięki za temat.

(może nawet na forum ktoś się znajdzie) którzy dalej grają w tą grę

Oczywiście, że grają :D przechodziłem jakieś pół roku temu -> temat, i znów mam zamiar, a sposobu na wychodowanie złotego kuraka sprawdzić napewno nie omieszkam.

20 pochwał dla fluida za temat poproszę :banan: :banan:
Ledge
~user
 
Posty: 964
Dołączenie: 19 Sie 2005, 16:58
Pochwały: 110




Powróć do Gry PC | Konsole | Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości