• Ogłoszenie:

Dźwięk w karcie graficznej - spdif?

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Dźwięk w karcie graficznej - spdif?

Postprzez FelixCaleb 09 Sty 2021, 09:31

reklama
mam klienta który ma podłączony do telewizora komputer z kartą graficzną GTX275, karta graficzna połączona jest z telewizorem za pomocą adaptera DVI - > HDMI - > Telewizor HDMI.
Problem polega na tym że aby karta graficzna mogła przesłać dźwięk do telewizora potrzebne jest podłączenie przewodu 2-Pin od płyty głównej SPDIF do karty graficznej, aczkolwiek klienta płyta główna nie jest wyposażona w złącze SPIDF.essay writer
Teraz Panowie jakie rozwiązanie można zastosować ? , klient odtwarza dźwięk z komputera na dwóch urządzeniach wyjściowych , na 1 to głośniki Z906 logitech pod co jest podłączona karta zintegrowana dźwiękowa, a 2 urządzeniem wyjściowym dla dźwięku ma być telewizor ponieważ klient nie zawsze korzysta z głośników, i czasami woli grzeczniej z telewizora posłuchać.
Poszukiwałem karty dźwiękowej z złączem SPDIF, aczkolwiek są pod szynę PCI, której klient w komputerze nie ma, posiada jedynie szyny PCI-E 2.0, oczywiście znalazłem karty dźwiękowe pod szynę PCI-E 2.0 aczkolwiek bez podłączenie SPDIF, a jak już jakaś ma dane rozwiązanie to koszt ok 200zł, co klienta nie ratuje. Czy jest jakiś Panowie inny sposób dostarczenia do karty graficznej dźwięku ?, myślałem o podłączenie wyjścia z karty dźwiękowej dla CD_OUT aczkolwiek tam są trzy Piny : L-kanał, P-kanał, i masa, a złącze SPDIF posiada dwa Piny SPDIF i mase. Proszę Panowie o jakieś propozycję może coś wspólnie wykombinujemy
FelixCaleb
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 31 Gru 2020, 16:14



Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości