• Ogłoszenie:

Dziwne paski na monitorze

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Dziwne paski na monitorze

Postprzez AdamPL234 05 Paź 2020, 16:05

reklama
Witam. Od dzisiaj po powrocie ze szkoły pojawiły się dziwne problemy z monitorem, gdy tylko włączam komputer, przez chwilę z ekranem wszystko jest dobrze, ale potem niespodziewanie w losowe sekundy widać paski w losowych miejscach w ułamku sekundy, to się dzieje nawet gdy mam przeglądarkę odpaloną czy grę na steamie. Nie wiem co się dzieje, przed szkołą tego jeszcze nie było. Jak kablem nieco poruszyłem to wyskoczyło znacznie więcej pasków na ekranie co znacznie mnie zaniepokoiło. Zdarzało się że raz ekran nagle jest czarny, lecz wraca do siebie i ekran znów jest. Co może wskazywać problem? Bo to nie jest na pewno wina karty graficznej skoro pracuje cicho. Poruszałem okienkiem Painta dookoła ekranu monitora i nic się nie działo.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Dziwne paski na monitorze

Postprzez ToServeAndProtect 05 Paź 2020, 16:29

Do sprawdzenia jest monitor, kabel, grafika.

1. posprawdzaj podłączenia wszystkich wtyczek/kabli
2. podłącz monitor do jakiegoś np dekodera i sprawdź czy jest taki sam problem z obrazem
3. sprawdź oczywiście inny kabel na kompie i dodatkowo na innym urządzeniu

Jak dobrze rozumiem jest to stacjonarka, nie laptop. Czy w kompie masz grafikę zintegrowaną? Przetestuj także na niej wyświetlanie obrazku.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Dziwne paski na monitorze

Postprzez AdamPL234 05 Paź 2020, 16:31

Mam stacjonarny komputer, nie mam zintegrowanej grafiki. Niedawno nowy dysk SSD kupowałem by zastąpić ten martwy 1TB HDD. Co do karty graficznej... jest to 1050GTX Ti 4GB. Ma jeden wiatrak uszkodzony, drugi pracuje jeszcze, ale temperatura jest stabilna.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Dziwne paski na monitorze

Postprzez ToServeAndProtect 05 Paź 2020, 16:39

no to sprawdź teraz punkty, które wymieniłem :)
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Dziwne paski na monitorze

Postprzez AdamPL234 05 Paź 2020, 16:47

Grafika odpada, bo skoro nie pojawiają się te paski na ekranie w czasie poruszania okienkiem na pulpicie byle jaką aplikacją, można to pominąć. Stawiam na winę monitora. Gdyby grafika wyświetlała te paski to byłoby to widoczne w czasie poruszania okienkiem lub podczas grania i te paski byłyby zbyt częste.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Dziwne paski na monitorze

Postprzez Garu 06 Paź 2020, 08:58

Zmień kabel do monitora, bo nie wiadomo jakie odbiera zakłócenia.

Co to jest komputer, to wiadomo. Ile pod biurkiem kabli - też. Tak samo kilka zasilaczy wpiętych w gniazdka. Może się też palentać zasilacz do laptopa.

Kabelki to wrażliwa rzecz. Internetowy i każdy inny musi być oddalony od zasilaczy, a nawet od gniazdek, które nie tyle są ciepłe, bo tam wpięty mały zasilacz, o ile w nim są problemy ze stykami prądu - pewnie jakiś starocie.
Kabelki, to jak małe antenki - odbierają zakłócenia. W komputerze jest wiele takich, które też mogą odbierać elektroniczne zakłócenia.
Czeka Ciebie jazda z przesuwaniem komputera, kabli, sprawdzanie gniazdek i wpiętych zasilaczy.

Opisałeś zjawisko mikroprzerw prądu. Takie smużenie, to problem. Gdybyś robił partycjonowanie, mógłbyś nadziać się na komunikat, że operacja się nie powiodła z powodu mikroprzerw w dostawie prądu. Tak to uszkadza MBR - rozruchowy. Potem lament i akompaniament. Przywrócić MBR jest niezwykle trudno. Prościej usunąć wszystkie partycje gpartedem, utworzyć nową i sformatować na ntfs - potem instalować system. To tak samo, gdy był linux i grub. Usunąć gruba, przywrócić MBR, w celu instalacji windowsa.

Starym wtyczkom za chiny nie darować!
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości