• Ogłoszenie:

Dlaczego nie funkcjonuje hidownload

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Dlaczego nie funkcjonuje hidownload

Postprzez andrzej.w 10 Lut 2015, 18:20

reklama
Halo,
Szukajac w internecie postow na temat "HIDOWNLOAD" znalazlem w forum Programosow post" jak pobierac z ipla?" z zastosowaniem tegoz programu (pazdziernik 2010).

W zasadzie nie chodzi mi o sciaganie filmow z ipla, ale o sam program "HIDOWNLOAD", ktory chcialbym uzywac w mojej dzialalnosci zawodowej (online seminaria itp.).
Mam kupiona, pelna wersje "Platinum" ale program wydaje sie u mnie w ogole nie funkcjonowac.
Hidownload startuje, klikuje "Yes" w okienku sniffera i to wszystko. Startuje jakies wideo i nic sie wiecej z Hidownload nie dzieje, nic nie jest ladowane.
Ponowna instalacja programu nic nie zmienia.

Pisalem trzy razy w ciagu miesiaca do supportu "STREAMINGSTAR", ale nie racza odpowiadac.

Czy ktos z Panstwa mialby idee, na czym to moze polegac ?

Moj komputer to Lenovo Ideapad, i3-core procesor, grafika Intel HD 4000 (moze tu jest pies pogrzebany ?), Windowsy 8.

Z gory dziekuje za wskazowki i pozdrawiam - Andrzej W.
andrzej.w
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 10 Lut 2015, 17:02



Dlaczego nie funkcjonuje hidownload

Postprzez naffie 11 Lut 2015, 11:19

Sprawdziłeś Flash Playera - jego konfiguracje i to czy jest aktualny?

Próbowałeś uruchomić Hidownload z prawami administratora? (PPM na program)

A może to antywirus blokuje działanie programu?
Awatar użytkownika
naffie
~user
 
Posty: 186
Dołączenie: 11 Lis 2012, 19:46
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 6



Dlaczego nie funkcjonuje hidownload

Postprzez andrzej.w 11 Lut 2015, 14:36

@naffie

Dziekuje za odpowiedz.
FlashPlayer aktualizuje sie u mnie automatycznie,teraz mam wersje 16.0.0.30. Swoja droga problem nie powinien miec nic do czynienia z playerem, bo Hidownload ma nadzorowac wejsciowy strumien danych wideo, nie ekran.

Startowanie z admin tez nic nie daje.

Jako atywir uzywam od lat EmsiSoft Anti-Malware, jest tak zkonfigurowany, ze pyta, zamim cos blokuje. W przypadku startu Hidownload o nic nie pyta, w protokolach tez nic nie znajduje na temat Hidownload. To samo z Firewall od Windowsow.
Wszystkie sterowniki (drivery) sa u mnie stale aktualne. Ten Lenovo ma wszystko oryginalnie od Intela, na strofowania"nie Intela jest tool, ktory testuje sterowniki i proponuje aktualizacje. To niebo w porownaniu z Samsungiem mojej corki, w ktorym kazdy sterownik jest z innej parafii.

Hidownload startuje, w zakladce "Sniffer" widzi moja IP, moge ja wybrac do "sniffowania", ale potem nic wiecej sie nie dzieje.

Mam jedno podejrzenie: Windowsy 8 to coraz bardziej smieci, poszczegolne moduly sa programowane przez rozne firmy, wybierane jak najtaniej z aukcji, i potem linkowane. Jakas aktualizacja musiala u mnie cos popsuc (dll albo cos w tym rodzaju), tak, ze moj Kodak-Scanner nie funkcjonuje. Nie lezy to na Kodaku ani na ich software, bo inne komputery w sieci, takze moja wirtualna XP-maszyna pod VirtualBox nie maja zadnych problemow ze skanowaniem.
Powrot do jakiegos punktu przed aktualizacjami nic nie daje- dosc czesto Windowsy wprowadzaja aktualizacje ktore nie daja sie usuwac.
Nowa instalacja Windows niewiele daje, bo jakas nowa aktualizacja znowu wszystko popsuje.

"ScanNow", ktory juz dwa razy popsuli zlymi updatami znowu funkcjonuje. Znajduje "64 uszkodzone pliki ktorych nie moze naprawic", a wiec typowa Windows-degrengolada, dotad dawalo sie jakos z tym pracowac.
Dlatego pisalem do "streamingstar", by dowiedziec sie co oni z repertuaru Windows-DLL uzywaja. Ale oni nie racza odpowiedziec.
Bede chatowal z Kodakiem, moze to ta sama DLL albo cos innego, co nie pozwala skanowac.

Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam i chetnie czekam na dalsze wskazowki - Andrzej W.
andrzej.w
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 10 Lut 2015, 17:02



Dlaczego nie funkcjonuje hidownload

Postprzez naffie 11 Lut 2015, 15:19

Ok, w takim razie jest to pewnie wina skopanego Hidownloadera, reinstalacja systemu jest dla mnie ostatecznością której nigdy nikomu nie sugerowałem. Proponuję uruchomić program z w innym trybie zgodności (PPM na plik > Właściwości > zakładka "Zgodność").

Jeśli to nie pomoże odinstaluj program i zrestartuj komputer.

Następnie otwórz rejest, (regedit.exe) > ctrl + f > w polu wyszukiwania wpisz hidownload lub słowa pokrewne.
Usuń klucze rejestru które utworzył ten program.

Sprawdź dokładnie folder C:\Users\Twoja nazwa użytkownika\Appdata czy nie zjajdują się tam pliki konfiguracyjne HiDownloadera.
Awatar użytkownika
naffie
~user
 
Posty: 186
Dołączenie: 11 Lis 2012, 19:46
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 6



Dlaczego nie funkcjonuje hidownload

Postprzez andrzej.w 12 Lut 2015, 12:14

@@naffie

Niestety, deinstalacja HiDownload, "wyczyszczenie" rejestru i resztek na komputerze, poczym nowa instalacja programu nic nie zmienily.
Co wiecej, takze na wirtualnej XP-maszynie program tak samo nie funkcjonuje.
Probowalem na obu z wylaczona Firewall i Antywirem, zaden efekt.

Wygladaloby na to, ze problem polega na wejsciowym adapterze komputera, ktory "nie daje sie" obserwowac przez HiDownload, chyba, ale to prawie niemozliwe, ze plik instalacyjny jest wadliwy.

W przyszlym tygodniu zobacze jak to wyglada na Samsungu mojej corki. Ale, jesli na nim dziala, nie rozwiaze to sprawy, bo ja ten program potrzebuje na moim Lenovo.

Pozdrowienia - Andrzej W.
andrzej.w
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 10 Lut 2015, 17:02



Dlaczego nie funkcjonuje hidownload

Postprzez andrzej.w 24 Lut 2015, 00:23

Halo,
niestety takze na Windows 7 Samsung laptopie z "normalna" karta graficzna od Nividia (moj Lenowo ma Intel HD 400 grafikadapter) HiDownload nie funkcjonuje. Posprawdzalem wszystko co sie da, we Firewall podalem zarowno w wyjsciowych jak i wejsciowych regulach zarowno dla HiDownload jak i WinPcap "pozwolic", antywirus niczego nie blokuje, ale HiDownload nie dziala.
Wyprobowalem takze wszystkie, widziane przez HiDownload network adapters, tylko jeden ma niezerowa Ip, wszystko na nic.
Po starcie, na dole z prawej strony pojawia sie zmienny napis "Sniffing", ale nic sie nie dzieje.

Mam wrazenie, jakby czegos, jakiejs nastawy brakowalo.
Support producenta nie raczy odpowiadac.

Czy ktos z Was mialby jeszcze jakas idee ?
Z gory dziekuje i serdecznie pozdrawiam - Andrzej W.

sniffer.jpg
andrzej.w
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 10 Lut 2015, 17:02



Dlaczego nie funkcjonuje hidownload

Postprzez Łowca Androidów 24 Lut 2015, 11:56

Jak dla mnie program przestal działać - tzn projekt dawno nie wspierany i pewnie już zakończony i nie masz co czekać na informacje od supportu :)
Program zakończył aktualizacje na wersji 8.25 i obsługiwany przez system max Windows Vista.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Dlaczego nie funkcjonuje hidownload

Postprzez andrzej.w 24 Lut 2015, 13:53

@Łowca Androidów

Dziekuje za odpowiedz. Jezeli sie zgadza to co piszesz, to byloby swinstwem, ze jeszcze ten program sprzedaja.
Ja kupilem "Life-Time License" przez Avantgate i zaplacilem za to 29,71 USD 19.01.2015.
Pisalem tez do nich, ze StreamingStar Support nie odpowiada, wymawiaja sie, ze nie maja nad tym kontroli, bo
sprzedaja tysiace programow.
Chyba jednak mozna zarzadac zwrot pieniedzy, zobacze jak to wyglada.
W przeciwienstwie - duze swinstwo!

Pozdrowienia - Andrzej W.

P.S. Na wirtualnej XP-maszynie tez nie dziala.
andrzej.w
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 10 Lut 2015, 17:02



Dlaczego nie funkcjonuje hidownload

Postprzez Łowca Androidów 24 Lut 2015, 14:06

Tu już nie chodzi o system operacyjny tylko raczej o kanały z jakich korzysta praogram, z jakich wtyczek korzysta, z jakich serwerów itp (nie znam programu i sposobu jego działania) - jeśli te nie są aktualne nie będzie działał pod żadnym systemem.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Dlaczego nie funkcjonuje hidownload

Postprzez andrzej.w 24 Lut 2015, 17:53

@ Łowca Androidów
Lenovo ma wszystko noble od Intela, aktualizowane regularnie przez Intel-Tool.
Z Samsungiem gorzej, bo w nim kazda wtyczka od innej parafii. Ale wszystko tez wyglada aktualnie.

Adapter graficzny wirtualnej XP-maszyny to Virtual Box Grphic Adapter, ale Sniffer widzi na tej maszynie te same Network Adapter, co na Host-Computer.

Pozdrowienia - Andrzej w.
andrzej.w
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 10 Lut 2015, 17:02



Dlaczego nie funkcjonuje hidownload

Postprzez Łowca Androidów 24 Lut 2015, 18:21

Ale tu nie chodzi o wtycznki systemowe/programowe tylko wtyczki teogż jednego softu.
To tak samo jak JDownloader - jak nie ma nowych wtyczek to nie potrafi pobrać materiału ze wskazanego linku np. catshaer, rapidu itp. Po aktualizacji wtyczek pobiera - to samo zapewne jest z tym HIDownloaderem - nie jest już projekt wspierany i nie wychodza wtyczki.

Zainstaluj darmowy JDownloader i potestuj - może zda egazmin.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Dlaczego nie funkcjonuje hidownload

Postprzez Patryk Golba 01 Mar 2015, 20:43

@naffie jak ty to robisz?
Patryk Golba
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 01 Mar 2015, 20:05



Dlaczego nie funkcjonuje hidownload

Postprzez naffie 01 Mar 2015, 20:52

Patryk Golba, co masz na myśli?
Awatar użytkownika
naffie
~user
 
Posty: 186
Dołączenie: 11 Lis 2012, 19:46
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 6




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości