• Ogłoszenie:

Dlaczego firefox nie zapisuje plików ?

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Dlaczego firefox nie zapisuje plików ?

Postprzez senkothanh037 11 Sie 2018, 03:52

reklama
Witam!
Podczas pobierania plików przez Firefox'a, niektóre z nich nie są zapisywane. Pojawia się wtedy komunikat: "Firefox nie może zapisać pliku, ponieważ nie można zmienić zawartości katalogu".
Pliki próbowałem pobierać do innych folderów- nic nie dawało. Mam uprawnienia administratora, więc to nie jest wina złych ustawień. Pobierałem ten sam plik przez IE8 i bez problemów zapisywał go w każdym folderze. Reinstalowałem FF- też bez zmian.
Najdziwniejszą rzeczą w tym wszystkim jest to, że po ponownym uruchomieniu komputera plik jest już zapisany, można go otworzyć i przenieść. Czyli FF ściąga plik, pokazuje, że nie może zostać zapisany, ale po ponownym uruchomieniu ten błąd naprawia się...
Wersja FF: 3.6.8
Windows Vista 32-bit, Service Pack 2
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Na googlach znalazlem podobne problemy, ale bez skutecznych rozwiązań!
senkothanh037
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 11 Sie 2018, 03:44



Dlaczego firefox nie zapisuje plików ?

Postprzez maciej1993 11 Sie 2018, 16:14

A masz prawa zapisu w tym katalogu?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
maciej1993
~user
 
Posty: 19
Dołączenie: 11 Lip 2014, 15:20



Dlaczego firefox nie zapisuje plików ?

Postprzez Garu 11 Sie 2018, 19:44

Mądry firefox. To ściema, że zapisze inna przeglądarka plik do katalogu w użyciu.
Przykładowo - gdy proces steama w użyciu, choćby w tle, to nie można zmodyfikować folderów steama, nic usunąć i nic dodać.
FF wtedy zapisze do TEMP i po restarcie komputera wykona się pobranie pod warunkiem, że wykona zaplanowane zadanie.

Mało wiem na temat MACa, ale system po uruchomieniu nie ma prawa pobierać plików, chyba że firefox ma działać w tle po uruchomieniu systemu. Podejrzany jest jakiś wirus downloader, który siedzi z zadaniach.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości