• Ogłoszenie:

Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Poradniki o tematyce Gry na PC i Konsole, oraz Emulacja.

Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez fluid 25 Sty 2011, 13:59

reklama
Nadszedł wreszcie ten szczęśliwy dzień dla posiadaczy PS3 gdzie nie SA już potrzebne specjalne płytki USB aby wprowadzić konsole w tryb jailbreak – CUSTOM FIRMWARE (CFW)
Jeżeli posiadałeś (lub posiadasz) PSP to temat CFW jest ci doskonale znamy.
CFW to nic innego jak zmodyfikowany firmware sprzętu, umożliwiający robienie rzeczy, na które raczej żaden producent by nie zezwolił, a przy tym jest traktowany przez urządzenie jako oryginalny.


Najpierw postanowiłem jasno napisac czego się z tego poradnika dowiesz, oraz to czego tu NIE znajdziesz.
Dowiesz się jak:
1.przerobić oryginalny update firmware do custom firmware
2.jak zainstalować CFW
3.jak uruchamiać homebrew oraz gry pod CFW
4.jak sprawdzić czy zrobiony przez ciebie CFW jest odpowiedni i nie spowoduje uszkodzenia konsoli

NIE dowiesz się:
Skąd ściągnąć gotowy CFW – nawet o to nie pytaj, gdyż z powodów legalnych nie mogę zamieścić tu linka.
Możesz oczywiście wygooglowac sobie go sam jednak nie gwarantuje ze będzie działać i nie uwali ci konsoli. Przy przerobieniu go samemu ryzyko jest praktycznie zerowe.

ZANIM ZACZNIESZ COKOLWIEK ROBIĆ PRZECZYTAJ CAŁY PORADNIK DO KOŃCA (NAWET DWA RAZY) I ODPOWIEDZ SOBIE NA PYTANIE – CZY DAM RADE?
JEŻELI NIE CZUJESZ SIĘ NA SILACH TO SOBIE ODPUŚĆ BO MIMO ZE RYZYKO JEST BLISKIE ZERU TO ZAWSZE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ USZKODZENIA KONSOLI PODCZAS TEJ OPERACJI I TRZEBA SIĘ Z TYM LICZYĆ.
WSZYSTKO CO ROBISZ, ROBISZ NA SWOJA WŁASNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!

PORADNIK SŁUŻY WYŁĄCZNIE DO CELÓW EDUKACYJNYCH




CZESC 1 – czyli jakie składniki są potrzebne do przyrządzania tego dania?

Co będzie nam potrzebne i skąd to weźmiemy?
1.Na początku musimy się zaopatrzyć w pendrive (pojemność 1GB w zupełności wystarczy) który formatujemy w systemie FAT32
2. oryginalny UPDATE 3.55, który możemy ściągnąć np. ze strony SONY
3.paczkę zawierająca wszystkie niezbędne pliki – CFW która od razu rozpakowujemy i w środku znajdują się następujące pliki
Image
4.MÓZG!!! – jeżeli się za to bierzesz to mniemam ze go posiadasz

CZESC 2 – czyli przygotowanie składników do gotowania i ich kolejność

Przy instalacji CFW kolejność jest następująca (i radziłbym jej się trzymać)
Instalacja oficjalnego firmware 3.55==>instalacja CFW 3.55.
Jeżeli masz już w konsoli firmware 3.55 możesz pominąć punkty 2 i 3 i po 1 przejść od razu do 4.
Jeżeli masz jakikolwiek inny soft to zaczynasz z punktu 1 :o
1.zaczynamy od sprawdzenia czy plik z aktualizacja 3.55 która ściągnęliśmy jest dobry (wiem ze był ze strony SONY wiec powinno być ok, ale lepiej dwa razy sprawdzić niż później żałować)
Odpalamy program MD5_Checker i wczytujemy do niego nasz plik z updatem 3.55
Suma MD5 naszego pliku powinna być następująca
ca595ad9f3af8f1491d9c9b6921a8c61

Image

JEŻELI CHOĆ JEDNA CYFRA/LITERA SIĘ NIE ZGADZA ŚCIĄGAJ PLIK Z UPDATEM RAZ JESZCZE Z INNEGO ŹRÓDŁA!!!
2.na naszym sformatowanym pendrive tworzymy folder o nazwie PS3/UPDATE i do tego folderu wrzucamy sprawdzony plik z updatem.
3.odpalamy konsole, podpinamy pendrive i wchodzimy w USTAWIENIA i wybieramy AKTUALIZUJ OPROGRAMOWANIE
Image

Teraz wybieramy aktualizacje z nośnika danych

Image

Jeżeli dobrze stworzyliśmy foldery na pendrive zobaczymy informacje o tym ze update został wykryty i jest gotowy do zainstalowania wiec klikamy OK

Image

Przeklikujemy umowę i zgadzamy się na wszystko

Image Image Image

Po załadowaniu update do pamięci, konsola się zrestartuje i po chwili rozpocznie się instalacja aktualizacji.
Image Image Image
Po wszystkim wylądujemy w XMB i sprawdzamy mamy już firmware 3.55 i na najbliższe kilka minut jesteśmy pozbawieniu dobrodziejstwa jailbreaka :o
Image

4.teraz rozpakowujemy na pulpit (niekoniecznie tam ale tak będzie latwiej) archiwum o nazwie kmeaw files i naszym oczom ukazuja się następujące pliki

Image
Do rozpakowanego folderu wrzucamy nasz plik ze sprawdzonym updatem PS3UPDAT.PUP
I zmieniamy nazwę folderu np. na CFW (chodzi o to żeby nazwa była jednowyrazowa gdyz ułatwi nam to zycie)

Teraz odpalamy wiersz polecen (CMD)i przechodzimy do naszego folderu (u mnie będzie to CFW) za pomocą polecenia CD (przydadzą się podstawy DOS’a)
Jeżeli umieściliśmy folder na pulpicie to prawdopodobnie (przynajmniej u mnie na XP) wystarczy wpisać tylko dwie komendy i po każdej enter.
cd pulpit a następnie cd CFW

Image

Teraz wpisujemy DOKŁADNIE tak jak poniżej zwracając uwagę na spacje i naciskamy enter:

bspatch PS3UPDAT.PUP PS3CFW.PUP patchfile

Image

Po kilku sekundach będzie po operacji a w naszym folderze CFW zobaczymy nowy plik – ps3cfw.pup i wiersz poleceń możemy zamknąć.

Od razu bierzemy go na sprawdzenie sumy MD5 i JEŻELI ZNÓW NIE ZGADZA SIĘ CHOĆBY JEDEN ZNAK APLIKUJEMY PATCH RAZ JESZCZE. POD ŻADNYM POZOREM NIE PRÓBUJ INSTALOWAĆ PLIKU KTÓRY NIE MA ZGODNEJ SUMY MD5 Z TA ZAPISANA PONIŻEJ

Image


2be5e87a22bf1e7f48e98fcabd38977b



CZEŚĆ 3 – przyrządzanie dania głównego

Mając już spatchowany plik i zweryfikowana sumę kontrolna można przystąpić do instalacji najważniejszej rzeczy.

1.z naszego pendrive wywalamy pliczek o nazwie PS3UPDAT.PUP
2.naszemu spatchowanemu plikowi ( PS3CFW.PUP) zmieniamy nazwę na PS3UPDAT.PUP i ładujemy go na pendrive do folderu PS3/UPDATE
Do głównego katalogu pendrive wrzucamy następujące pliki z naszej paczki
- FIX_PERMISSIONS_Waninkoko_Kmeaw_CFW_3.55.pkg
- Rogero_Manager_v7.9b_Waninkoko_Kmeaw_LV2_v5__3.41_3.55.pkg
- lv2.pkg (znajduje sie w archiwum o nazwie Lv2_v6)
3.z tak przygotowanym pendrivem lecimy do konsoli i znowu odpalamy UAKTUALNIENIE SYSTEMU, wybieramy aktualizacje z nośnika i jeżeli wszystko było zrobione dobrze powinniśmy zobaczyć coś takiego

Image
UWAGA
W niektórych przypadkach przy probie instalowania przerobionego update może wyskoczyć info ze aktualizacja nie jest wymagana gdyż została już zainstalowana.
W takim przypadku należy przeprowadzić aktualizacje w TRYBIE RECOVERY.
Jak wejść w tryb RECOVERY opisałem na samym końcu poradnika.


klikamy wiec ok i dalej postępujemy zgodnie ze wskazówkami na ekranie.

Image


Aktualizacja przebiega dokładnie tak samo jak poprzednio i po kilku chwilach ładujemy w XMB zauważając pojawienie się dwóch jakże przez nas pożądanych folderów


Image


4.teraz instalujemy nasze 3 pliczki PKG.
Odpalamy najpierw ROGERO MANAGER i zobaczymy taki komunikat

Image

Klikając YES załadujemy patch LV2 bez którego nie odpalimy żadnej gry.
UWAGA
Nie wiem od czego to zależny ale u mnie po kliknięciu yes konsola dostaje freeza i trzeba wyciągać kabel. Jeżeli tez tak masz to PRZED uruchomieniem Rogero Managera (lub jakiegokolwiek innego manager) odpal LV2 patcher
Image

I jeżeli zobaczysz cos takiego

Image


To spokojnie możesz odpalić manager bez ryzyka zwiechy.
Jeżeli po kliknięciu YES w Rogero Managerze przechodzi gładko do menu programu nie musisz ręcznie patchowac LV2.


5.Przy pierwszym odpaleniu Rogero Managera pojawi się również szereg pytan odnośnie konfiguracji.
Z ważniejszych wymienię tylko ze:
-jeżeli (tak jak ja) używasz do przechowywania gier na dysku folder LAUN12345 to tak samo wybierz tutaj
-protected mode – ja tu wybrałem NIE gdyz wtedy bardzo uciążliwe staje się kopiowanie gier
-FTP serwer – nie zgodziłem się na wyłączenie (disabled) gdyż bardzo często z tego korzystam

Reszta to pierdoły związane z obrazkami gier, ikonami itd. wiec nie maja one większego znaczenia – wybierz jak uważasz za stosowne

6.Przed pierwszym odpaleniem gry warto jest tez odpalić FIX PERMISSIONS który to naprawi powiązania i prawa plików które mogą uniemożliwić poprawne uruchomienie gry.
Po odpaleniu ekran zrobi się czarny (to norma, nie panikować), dioda od dysku zacznie szaleć i po kilkunastu sekundach wylądujemy w XMB a cala operacja będzie zakończona.


7.Jeżeli wcześniej miałeś jailbreaka na sofcie 3.41 podczas uruchamiania gier przez Rogero Managera (czy przez inne managery tez to nie wiem) może się pojawić takie info

Image

Oczywiście klikamy YES.
Taki monit pojawi się najwyżej raz do każdej gry.


Ponizej link do filmiku dokumentującego dzialanie CFW 3.55

http://fluid23fluid23.wrzuta.pl/film/311BS8Hhz1t/img_0850_0



CZESC 4 – nieobowiązkowy i kompletnie opcjonalny deser dla pechowcow

Jak wspomniałem wcześniej może zdążyć się ze podczas próby instalacji CFW konsola powie ze aktualizacja nie jest konieczna.
W takiej sytuacji należy dokonać aktualizacji z poziomu RECOVERY MENU.
Menu wygląda tak

Image


Aby się dostać do niego należy:
1.wyłączyć konsole
2.nacisnąć przycisk POWER i trzymać, cały czas trzymając poczekać aż konsola się wyłączy
3.zdjąć na chwile palec z przycisku POWER, nacisnąć ponownie i cały czas trzymać
4.konsola „piknie” najpierw raz a następnie będą dwa szybkie piknięcia po których to zdejmujemy palec z przycisku
5.zostaniemy poproszeni o podpięcie pada przez kabel USB i naciśnięciu przycisku PS (to ten odpowiedzialny za włączenie pada)
6.po podłączeniu pada pojawi się RECOVERY MENU


Teraz wybieramy opcje nr 6 i dalej postępujemy zgodnie z tym co na ekranie.


Wieczorem wrzucę tu filmik pokazujący odpalanie RECOVERYMENU



PORADNIK W CAŁOŚCI ZOSTAŁ NAPISANY PRZEZE MNIE.
WSZYSTKIE ZDJĘCIA I FILMIKI ZOSTAŁY WYKONANE PRZEZE MNIE
ZABRANIAM KOPIOWANIA, ROZPOWSZECHNIANIA PORADNIKA, ZDJĘĆ I FILMIKÓW W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCIACH BEZ MOJEJ ZGODY I WIEDZY
WSZYSTKIE TU PRZEDSTAWIONE OPISY MAJA WALORY WYŁĄCZNIE EDUKACYJNE


______________________________________________________________

Temat zamknięty.
Wszystkie pytania prosimy kierować w tym
dziale pisząc nowy temat, opisując dokładnie problem/pytanie.

Pochwały przyznane za posta: 6
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez kamil23xxk 02 Lut 2011, 18:42

witam
poradnik jest super
ale mam pytanka wiec tak po zainstalowaniu na ps3 tych programow czy da sie je odinstalowac ?? i czy jak zrobie aktualizacje systemu na nowszy niz 3.55 to czy konsola sie nie popsuje??
kamil23xxk
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 02 Lut 2011, 18:34



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez Robert 02 Lut 2011, 22:08

Z tego co wiem aby zaktualizować PS3 na nowszy firmware z tego z JB trzeba wgrać najpierw czysty oryginalny o takim samym numerku jak ten z JB i dopiero można wgrywać wyższy.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez fluid 03 Lut 2011, 09:19

kamil23xxk napisał(a):po zainstalowaniu na ps3 tych programow czy da sie je odinstalowac


jasne ze sie da, na ikonce z programem do usunieciaklikasz trojkat i dajesz usun
pamietaj tylko ze przy usuwaniu niektorych managerow razem z programem mozesz tez usunac gry z dysku :banan:
zawsze przed usunieciem sprawdz ile to co chcesz usunac zajmuje (trojkat i informacje)
jak zajmuje kilkanascie/kilkadziesiac GB to raczej wywalisz to razem z grami (mialem tak przy pierwszych wersjach managerow i ten problem obecnie nie wystepuje ale warto o nim wiedziec i pamietac)



kamil23xxk napisał(a):czy jak zrobie aktualizacje systemu na nowszy niz 3.55 to czy konsola sie nie popsuje??



nie popsuje, ale zainstalowanie w tym momencie firmware 3.56 sprawi ze stracisz mozliwosc jailbreaku, i nie wiadomo kiedy ja odzyskasz

jezeli chcesz instalwoac OFW 3.56 a masz zainstalwoany CFW 3.55 to radze najpierw zainstalowac OFW 3.55 (za pomoca recovery menu - na samym dole poradnika opisalem jak to zrobic) i dopiero po tej akcji instalowac OFW 3.56
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez omen0209 05 Lut 2011, 02:31

Bardzo fajny poradnik ale mam problem z patchem lv2... zainstalowałem wszystko tak jak napisałeś ale pomimo instalacji lv2 i włączeniu go ten Rogero Manager nie kopiuje gier na wewnętrzny hdd chociaż na usb daje rade ale nie mam tak duże pendrive'a aby sprawdzić czy gry działają ale watpię... :( Jak to naprawić? reszta poszła gładko aha i fix permissions też zainstalowałem. pomóż....
omen0209
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 05 Lut 2011, 01:50



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez fibusss87 05 Lut 2011, 10:56

Witam skopiowałem gre mortal kombat vs dc na dysk, odpalilem tak jak w instrukcji fix permission>l2patcher>rogero wybieram mk wyskakuje okienko z yes or no i wychodze do menu ps3, nastepnie wkladam plytke i zamiast mk pojawi mi sie assasin, czym to moze byc spowodowane? robilem kopie oryginala ufc na dysk i gra chodzila bez problemu bez zadnej plyty w napedzie. Chwilowo nie mam nic innego zeby sprawdzic czy problem lezy po stronie gry czy po technicznej stronie. z gory dzieki za odp
fibusss87
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 05 Lut 2011, 10:49



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez fluid 06 Lut 2011, 12:41

omen0209 napisał(a):Rogero Manager nie kopiuje gier na wewnętrzny hdd


prawdopodobnie podczas pierwszego odpalania rogero managera i konfigurowania go wybrales PROTECTED MODE i stad te problemy, albo zmien konfiguracje i przy wyborze protected mode daj NO albo zainstaluj innymanager (np MultiMAN albo GAIA - polecam ten pierwszy) i problem powinien zniknac


fibusss87 napisał(a):nastepnie wkladam plytke


plyte do konsoli wloz od razu po uruchomieniu konsoli albo tuz po uruchomieniu rogero managera/gaia/multiman czy innego managera

fibusss87 napisał(a):gra chodzila bez problemu bez zadnej plyty w napedzie


niektore gry da sie uruchomic bez plyty a innych nie
nie ma listy gier ktore dzialaja bez plyty wiec lepiej zawsze miec plyte w napedzie
nie musi to byc plyta z gra, z tego co wyczytalem wystarczy dowolna plyta blu ray (np film)

fibusss87 napisał(a):fix permission>l2patcher>rogero




fix permissions nie trzeba robic za kazdym razem :wink:
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez fibusss87 06 Lut 2011, 15:31

Dzieki wielkie za pomoc! zrobiłem tak jak mówisz, odpaliłem gre przez gaie i śmiga elegancko. Pozdrawiam
fibusss87
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 05 Lut 2011, 10:49



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez omen0209 07 Lut 2011, 03:10

zainstalowałem multimana, skopiowałem oryginalną grę na dysk i dało radę ją odpalić więc ściągnąłem z neta sims 3 (blus30609) ale po skopiowaniu na dysk nie działa, jak myślisz czemu? aha, gdzies wyczytałem, że trzeba podmienić plik eboot.bin na oryginalny więc znalazłem oryginał na cfw3.55 i podmieniłem z tym na dysku konsoli i nadal nie działa..... :(
omen0209
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 05 Lut 2011, 01:50



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez fluid 08 Lut 2011, 15:24

omen0209 napisał(a):ale po skopiowaniu na dysk nie działa, jak myślisz czemu?


ciezko wyczuc, mozebyc masa powodow - od brakujacych plikow przez uszkodzone pliki az po zle zrzucona gre lub zle wypakowana


omen0209 napisał(a):że trzeba podmienić plik eboot.bin na oryginalny więc znalazłem oryginał na cfw3.55



jezeli masz wgrany CFW 3.55 to nie musisz podmieniac eboota tylko zostawiasz ten oryginalny
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez Macio1975 10 Lut 2011, 01:14

witam
poradnik jest git, wszystko u mnie działa bezproblemowo :wink:
tylko mam jedno pytanko do Was....podczas logowania do PSN pojawia się komunikat o aktualizację systemu !!!
może macie jakiś sposób na zalogowanie się do PSN ???
PSP3 320 CFW 3.55 Gaia Manager v2.01
Macio1975
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 10 Lut 2011, 00:45



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez magickolos 10 Lut 2011, 14:04

witam. mam takie pytanie: posiadam jailbreak do wersji 3.41 (taki pendrive)wiecie o co chodzi. czy mogę zainstalować tego na 3.55 jeśli tak to co mam najpierw zrobić?
magickolos
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 10 Lut 2011, 14:00



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez fluid 10 Lut 2011, 14:15

nie da sie w tym momencie zalogowac w zaden sposob do PSN (chyba ze zaktualizujesz do 3.56)
laczenie przez DNS zostalo juz przez sony zablokowane

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez magickolos 10 Lut 2011, 16:10

witam. mam taki problem podczas instalacji fw.3.55 wyskakuje mi błąd 80029c55 co zrobiuć? posiadam jailbreaka do fw. 3.41
magickolos
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 10 Lut 2011, 14:00



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez fluid 11 Lut 2011, 11:16

magickolos napisał(a):wyskakuje mi błąd 80029c55


sprobuj aktualizacji przez tryb recovery
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez magickolos 11 Lut 2011, 15:26

zainsalowałem wszystko tak jak trzeba ale niestety nie mogę skopiować gry na dysk konsoli dlaczego? pojawia sie komunikat "limit czasu ozekiwania" 230 fake user logged in"
magickolos
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 10 Lut 2011, 14:00



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez magickolos 11 Lut 2011, 16:36

dodam że pliki z ps3 na pc idą prawidłowo a z pc na ps3 mam tylko "nieudane transfery"
magickolos
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 10 Lut 2011, 14:00



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez drivko 11 Kwi 2011, 23:44

Witam..Pisze do Pana z wielka prosba..mianowicie mam taki problem, zrobilem wszystko zgodnie z pana poradnikiem ... po uruchomieniu rogera gry sie pokazuja lecz gdy chce je uruchomic ekran na chwile robi sie czarny potem wraca do menu glownego ps3..probowalem roznie takze przez multimana..efekt ten sam..prosil bym o porade jesli to jest mozliwe.od razu mowie jestem poczatkujacy .z gory dziekuje i Pozdrawiam..z Powazaniem DriV
drivko
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 11 Kwi 2011, 15:27



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez fluid 14 Kwi 2011, 09:48

drivko napisał(a):potem wraca do menu glownego ps3.


tak byc powinno
teraz uruchom gre tak jak by byla plyta w napedzie
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Custom firmware do ps3 - trwały jailbreak bez plytki usb

Postprzez sopotfilip 18 Kwi 2011, 17:12

witam!
przeprowadziłem całą instalację zgodnie z tutorialem przebiegła pomyślnie. tylko przy uruchomieniu fixa jest czarny ekran czekam już jakieś 20 min. nie iwm co zrobic prosze o pomoc
boje sie zresetwać konsole pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sopotfilip
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 18 Kwi 2011, 17:05



Następna

Powróć do Gry PC | Konsole | Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości