• Ogłoszenie:

Creative aurvana live! - test/recenzja/opinia

Testy podzespołów komputerowych

Creative aurvana live! - test/recenzja/opinia

Postprzez Robert 05 Cze 2010, 18:08

reklama
Image

Creative Aurvana Live!

Witam, jestem posiadaczem w/w słuchawek od około 8 miesięcy. Zanim je kupiłem poszukiwałem słuchawek do słuchania muzyki i oglądania filmów. Przeglądałem najróżniejsze modele i robiłem krótki odsłuch w różnych sklepach. W końcu zdecydowałem się na słuchawki Creative’a.

ImageImageImage

Pierwsze wrażenie

Kiedy już pudełko ze słuchawkami trafiło w moje ręce byłem zaskoczony. Sprzęt opakowano w nieduży, pomalowany na czarno karton. Otwieram, moim oczom ukazują się upragnione słuchawki. Wszystko prezentuje się naprawdę ładnie.
Konstrukcja słuchawek jest porządna. Pałąk sprawia wrażenie nietrwałego, ale po wzięciu go do ręki wątpliwości zostają rozwiane. Góra pałąka została pokryta skóropodobnym materiałem z gąbką w środku. Regulacja oparta jest na metalowej blasze, i nigdy mi się nie zdarzyło by sama przeskoczyła o ząbek. Nauszniki wykonane są z błyszczącego czarnego plastiku, a na bokach z lustro podobnego plastiku. Gąbki pokryte są skóropodobnym materiałem tak samo jak pałąk. Na głośnikach znalazła się miękka tkanina, a pod nią siateczka usztywniająca. Całość skręcona jest śrubkami. Kabel wykonany jest z miedzi beztlenowej i zakończony został pozłacanym Jackiem 3.5mm. Ma on długość około 120cm, lecz producent dodaje do zestawu 150 centymetrową przedłużkę . Firma Creative zadbała także o przejściówkę 3.5mm na 6.3mm, a także woreczek do wygodnego przenoszenia słuchawek.

ImageImageImageImage

Dane techniczne


Kod: Zaznacz wszystko
•   Przetworniki: magnesy neodymowe 40mm z kompozytowymi membranami z biocelulozy
•   Pasmo przenoszenia: 10Hz-30KHz
•   Impedancja: 32Ω
•   Czułość (1kHz): 103dB/mW
•   Długość przewodu: 1,2m z miedzi beztlenowej
•   Wtyk: pozłacany minijack stereo 3,5mm z przejściówką stereo 6,3mm
•   Masa netto: 210g (bez opakowania)


Jak one grają

Odsłuch zrobiłem z 3 źródeł: Nokia 3250, Ipod Touch, Komputer ze zintegrowaną kartą dźwiękową. Za każdym razem słuchałem tą samą piosenkę, odtwarzaną z tego samego pliku.
Po wszystkim mogę stwierdzić ,że słuchawki grają naprawdę czysto nawet przy pliku mp3 320kb/s. Po odpaleniu piosenki w formacie bezstratnym słuchawki mocno ożywają. Dźwięki są sporo lepsze dzięki czemu sporo większą przyjemność czerpiemy ze słuchania muzyki. Wysokie i średnie tony są wyraźne, niskich także jest pod dostatkiem, jednak przy moich źródłach dźwięku bas nie jest tak soczysty i mocny jak powinien. Słucham głównie kawałków granych na gitarze i złego słowa napisać nie mogę, wszystko jest takie jak powinno być. W przypadku muzyki elektronicznej czy popu słuchawy również świetnie wykonują swoje zadanie, grają przejrzyście i bez zakłóceń. Scena muzyczna jest rozmieszczona raczej w centrum, więc nie doświadczamy mocnego efektu przestrzenności dźwięku. Cały sekret świetnego grania CAL’ów tkwi w ich głośniczkach, są to bowiem te same co w Denonach AH-D1001. Zresztą nie tylko to mają ze sobą wspólnego, po przyjrzeniu się zdjęciu widać ich liczne podobieństwa w budowie zewnętrznej.

Image

Codzienny użytek

W codziennym użytku sprawują się świetnie. Są bardzo wygodne lecz przy dłuższym użytkowaniu może dojść do zmęczenia uszu. Gąbki mało uciskają na czaszkę, lecz dostatecznie silnie by tłumić dźwięki z otoczenia, przy włączonej muzyce praktycznie nic z zewnątrz się nie przedziera. Co do ludzi lubiących nosić słuchawki na szyi, to Creative Aurvana Live zupełnie się do tego nie nadają, są bardzo niewygodne w tej pozycji, nawet przy maksymalnym wyciągnięciu regulacji pałąka. Firma Creative do zestawu nie dodaje nic do wiązania/zwijania kabla, przez co jego nadmiar może być denerwujący. Słuchawek używam do słuchania muzyki, oglądania filmów i grania. W strzelankach dają radę, słychać kroki wrogów itp. , więc można i śmiało używać ich do tego celu.

Opłacalność

Sprzęt kosztuje około 200zł. Przy tej cenie i jego możliwościach stosunek ceny do jakości ma się naprawdę świetnie. W tym przedziale cenowym ciężko będzie znaleźć im konkurenta. Jak już wcześniej wspomniałem głośniczki te same co w Denonach AH-D1001 przez co są mocno polecane przez ich użytkowników. Ponoć po wymianie kabla na wyższy jakościowo, CAL’e grają jeszcze lepiej. Osobiście tego nie mogę potwierdzić, ani zaprzeczyć gdyż posiadam oryginalny kabel.

Moja subiektywna ocena w skali 1 do 10:
9/10

Mam nadzieję ,że przybliżyłem wam choć trochę wady i zalety tego sprzętu.

Tekst został napisany przeze mnie dla Forum.Programosy.pl, zakazuje jego kopiowania. . Zdjęcia wykonane zostały własnoręcznie i nie życzę sobie używania ich w innych testach czy recenzjach bez mojej zgody. Pozwalam na rozprzestrzenianie testu poprzez link do forum.

* Tekst został napisany w oparciu o indywidualne doświadczenia, nie każdy musi się ze mną zgadzać, jednak próbowałem przedstawić sprzęt jak najbardziej obiektywnie.

Pochwały przyznane za posta: 6
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Powróć do Testy sprzętu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość