• Ogłoszenie:

Ciężki wybór.. ps3 czy xbox

Konsole nowej generacji, konsole stacjonarne, specyfikacje techniczne.
Ogólna dyskusja na temat konsol oraz emulacji.

Ciężki wybór.. ps3 czy xbox

Postprzez Adamsson 05 Gru 2012, 10:54

reklama
podepne sie pod temat, zeby nie zakladac nowego watku.

jakis miesiac temu stalem sie posiadaczem ps3 super slim 12GB pamieci flash ( badziewie jakich malo, ze wzgledu na dysk) teraz bede ja sprzedawal i tak sie zastanawiam co wybrac, czy inna ps3 z wiekszym dyskiem, czy moze skierowac sie w strone xbox.

teraz kryteria:

interesuja mnie glownie gry na mova/kinecta

ktora konsola bedzie lepsza dla malego dziecka? jaka jest dostepnosc gier dla dzieci na poszczegulne konsole?

jesli o mnie chodzi to mnie interesuja RPGi, ale nie japonskie, osadzone w swiecie fantasy lub sci-fi ( uniwersum star wars).

wifi - to chyba podsstawa.



Narazie nie przychodzi mi wiecej nic do gglowy.
Ostatnio edytowany przez Mikou@j, 05 Gru 2012, 17:07, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Zmienił się regulamin i ja o czymś nie wiem ? Nie podczepiamy się pod czyjeś tematy...
Badania opinii publicznej opierają się na fałszywej przesłance, że publiczność posiada opinię. Toto
Awatar użytkownika
Adamsson
~user
 
Posty: 122
Dołączenie: 27 Sty 2004, 11:52
Miejscowość: Łódź



Ciężki wybór.. ps3 czy xbox

Postprzez CrossFire 05 Gru 2012, 11:36

ktora konsola bedzie lepsza dla malego dziecka? jaka jest dostepnosc gier dla dzieci na poszczegulne konsole?


xbox i kinect, łatwiejszy i prostrzy w obsłudze, a dla dziecka poruszać się i poskakać zamiast czymś wymachiwać to sama frajda :) tym bardziej jak będzie widział, że to co robi na odzwierciedla się na ekranie.

jakis miesiac temu stalem sie posiadaczem ps3 super slim 12GB pamieci flash ( badziewie jakich malo, ze wzgledu na dysk) teraz bede ja sprzedawal i tak sie zastanawiam co wybrac, czy inna ps3 z wiekszym dyskiem, czy moze skierowac sie w strone xbox.


do ps3 można zawsze dysk dołożyć (choć nie wiem czy do tej nowej wersji jest jeszcze taka możliwość flu ? xP )

jesli o mnie chodzi to mnie interesuja RPGi, ale nie japonskie, osadzone w swiecie fantasy lub sci-fi ( uniwersum star wars).


na obydwie konsole znajdziesz owe tytuły więc akurat tutaj nie ma różnicy.

wifi - to chyba podsstawa.


Xbox360 jak i PS3 je posiada.
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



Ciężki wybór.. ps3 czy xbox

Postprzez kjubus 05 Gru 2012, 13:43

Adamsson napisał(a):ktora konsola bedzie lepsza dla malego dziecka? jaka jest dostepnosc gier dla dzieci na poszczegulne konsole?
chyba odrobine lepiej wypada PS3 - jest troche wiecej gier przetlumaczonych na j.polski (nadal nie rozumiem, jak sztandarowy tytul X360 dla dzieci na kinect - kinectimals - mogl dostac tylko napisy). ale na obu konsolach znajdziesz sporo ciekawy gier dla dziecka

Adamsson napisał(a):jesli o mnie chodzi to mnie interesuja RPGi, ale nie japonskie, osadzone w swiecie fantasy lub sci-fi ( uniwersum star wars).
japonskie latwiej znalezc na PS3 wlasnie;) te "normalne" najczesciej sa multiplatformowe, ale np. SKYRIM ma poki co dodatki tylko na x360 z powodu jakichs problemow na PS3. jesli chcesz RPG w swiecie star wars - to chyba jedynie Xbox wchodzi w gre, bo CHYBA jest w stanie wlaczyc KotORa z pierwszego xboxa (choc niestety zagwarantowac ci tego nikt nie moze) - niby filmiki na YT sa, ale tez ciezko dostac te tytuly w polsce, bo xboxa pierwszego prawie tu nie bylo.
Adamsson napisał(a):wifi - to chyba podsstawa.
bedzie w obu - w PS3 wszystkich, w xboxie - dopiero w Sce, w starszych, wiekszych wersjach go nie bylo
Image <=== WWW
Aristo Prestige 1700 - Centrino Duo 2.2GHz, 1*2GB DDR2 667 + 1*1GB DDR2 667, GF 8600M GS 256MB+turbocache (max 512), Win 7 Professional x64 //PlayStation 4 500GB + LG 37LH3000

nie pomagam przez PW/GG/E-MAIL! masz klopot? pisz na forum.
Awatar użytkownika
kjubus
~user
 
Posty: 2484
Dołączenie: 28 Lis 2005, 17:06
Miejscowość: Bogdanowo k. Poznania
Pochwały: 33



Ciężki wybór.. ps3 czy xbox

Postprzez fluid 05 Gru 2012, 14:35

Adamsson napisał(a):ktora konsola bedzie lepsza dla malego dziecka?

nintendo wii
zdecydowanie lepsze dla malego dziecka niz kinect/move

CrossFire napisał(a):do ps3 można zawsze dysk dołożyć (choć nie wiem czy do tej nowej wersji jest jeszcze taka możliwość flu ? xP )


do tej konsoli da sie wsadzic dysk
jednak trzeba dokupic oddziele prowadnice
tu masz oficjalny filmik sony - https://www.youtube.com/watch?v=fQbfMW4-9rI&feature=g-all-u

Adamsson napisał(a):jesli o mnie chodzi to mnie interesuja RPGi, ale nie japonskie, osadzone w swiecie fantasy lub sci-fi ( uniwersum star wars).


zdecydowanie w tym przypadku lepiej u x360
na wii w tym temacie praktycznie zero

CrossFire napisał(a):wifi - to chyba podsstawa.Xbox360 jak i PS3 je posiada.



tak ale tylko xbox slim posiada wbudowane wi-fi, do starszych modeli trzeba bylo dokupic osobno adapter (kompletnie nieoplacalne ze wzgledu na cene)


jezeli glownie ma na trym grac dziecko to jednak zdecydowalbym sie na wii - znacznie wiekszy wybor gier dla dzieci plus w najblizszym czasie ceny wii poleca strasznie w dol (do granicy 450-500 zl nawet) wiec tym bardziej sie oplaca
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Ciężki wybór.. ps3 czy xbox

Postprzez Adamsson 05 Gru 2012, 16:52

syn calkiem dobrze radzil sobie grajac w gry sportowe, lubi lucznictwo i golf. konsola jeszcze go tak bardzo nie interesuje.

a wiecie jak to jest, po co facet chce miec syna? zeby mogl sie bawic jego zabawkami ;)

a czy xbox posiada cos takiego jak w ps3 ps network? skad mozna sciagac jakies dema itp?
Badania opinii publicznej opierają się na fałszywej przesłance, że publiczność posiada opinię. Toto
Awatar użytkownika
Adamsson
~user
 
Posty: 122
Dołączenie: 27 Sty 2004, 11:52
Miejscowość: Łódź



Ciężki wybór.. ps3 czy xbox

Postprzez CrossFire 05 Gru 2012, 17:15

Adamsson, posiada xbox live, który jest płatny - nie płacąc jedyne co możesz tak naprwadę robić to pobierać dema, cały full zestaw jest wtedy dla ciebie dostępny, kiedy zapłacić abonament na 1, 3 czy rok :)
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



Ciężki wybór.. ps3 czy xbox

Postprzez fluid 05 Gru 2012, 20:51

Adamsson napisał(a):syn calkiem dobrze radzil sobie grajac w gry sportowe, lubi lucznictwo i golf.


no to wii + wii sport resort - 15 gier sportowych

Adamsson napisał(a):a czy xbox posiada cos takiego jak w ps3 ps network? skad mozna sciagac jakies dema itp?


jak napisal cross - posiada xbla ktore jest platne
zawsze mozna przerobic konsole i miec to za free :wink:
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Ciężki wybór.. ps3 czy xbox

Postprzez kjubus 06 Gru 2012, 00:38

Adamsson napisał(a):a wiecie jak to jest, po co facet chce miec syna? zeby mogl sie bawic jego zabawkami
jesli tak, to raczej bym nie bral Wii - malo dla tej konsoli gier "bardziej dojrzalych", nie liczac dziwnosci z japonii;P
CrossFire napisał(a):kiedy zapłacić abonament na 1, 3 czy rok
oczywiscie CrossFire ma na mysli najpierw "miesiace" - 1 lub 3. ale mozna czasem kupic na allegro inne kody - na 48h czy 14 dni. jesli nie masz wykupionej tej opcji, to w zasadzie z neta mozesz sciagac dema/filmiki/dodatki/pelne gry (te 2 ostatnie glownie za oplata), dema bodaj z 14 dniowym opoznieniem wzgledem posiadaczy konta GOLD. oprocz tego, wykupujac je dostajesz mozliwosc gry przez internet (bez tego mozna bez problemu grac w multi na konsoli - np. do 4 osob w fife), co tydzien znizki na niektore rzeczy w sklepie (gry czy dodatki), oraz dostep do kilku innych uslug (bo z tego co wiem, to CHYBA xbox smartglass. internet explorer i Xbox Music - ktore podobno wchodzi do polski - sa dostepne tylko dla subskrybentow)
Image <=== WWW
Aristo Prestige 1700 - Centrino Duo 2.2GHz, 1*2GB DDR2 667 + 1*1GB DDR2 667, GF 8600M GS 256MB+turbocache (max 512), Win 7 Professional x64 //PlayStation 4 500GB + LG 37LH3000

nie pomagam przez PW/GG/E-MAIL! masz klopot? pisz na forum.
Awatar użytkownika
kjubus
~user
 
Posty: 2484
Dołączenie: 28 Lis 2005, 17:06
Miejscowość: Bogdanowo k. Poznania
Pochwały: 33



Ciężki wybór.. ps3 czy xbox

Postprzez Adamsson 06 Gru 2012, 23:36

A czy do PS3, mozna wlozyc kazdy dysk 2.5" dysk SATA, czy moze musi byc jakiejs specjalnej firmy? Bo dedykowane dyski do PS3 widzialem na allegro po 350zl, a normalne 250GB kosztuje ponizej 200zl.
Badania opinii publicznej opierają się na fałszywej przesłance, że publiczność posiada opinię. Toto
Awatar użytkownika
Adamsson
~user
 
Posty: 122
Dołączenie: 27 Sty 2004, 11:52
Miejscowość: Łódź



Ciężki wybór.. ps3 czy xbox

Postprzez fluid 07 Gru 2012, 00:22

Adamsson napisał(a):A czy do PS3, mozna wlozyc kazdy dysk 2.5" dysk SATA,



kazdy
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947




Powróć do Konsole i Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości