• Ogłoszenie:

Avidemux i dvdstyler - jakie kodeki?

Miejsce dla każdego kinomanka. Zwiastuny, opinie, recenzje, efekty specjalne. Kochasz Kino - weź udział w dyskusji :)

Avidemux i dvdstyler - jakie kodeki?

Postprzez kamiledi15 25 Mar 2012, 18:44

reklama
Nie jestem pewien, czy dobry dział - chodzi o kodeki.
Przegrałem trochę rodzinnych filmów z kaset na płyty, potraktowałem je paroma filtrami w programie Avidemux (mogę wymienić kolejne czynności, jeśli trzeba), a potem nagrałem całość w programie DVDStyler. Na moich dwóch komputerach i stacjonarnym DVD, na którym te kasety były przegrywane, płyty chodzą bez problemu. Ale zawiozłem je do kogoś z rodziny, żeby sobie obejrzał i u tej osoby ani na laptopie, ani na stacjonarnym dvd te płyty nie chodzą - odtwarza się pierwsze parę sekund filmu, a potem się zawiesza i nie można wtedy przewinąć ani nic. Inna rodzinna płyta ze ślubu chodzi dobrze i na dvd, i na laptopie (nagrywana oczywiście w zupełnie inny sposób). Próbowałem kilku różnych odtwarzaczy (AllPlayer, Windows Media Player, Media Player Classic) i na każdym to samo, wgrałem też zestaw kodeków K-Lite. Co jeszcze mogę zrobić, żeby to tam odtworzyć?
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Avidemux i dvdstyler - jakie kodeki?

Postprzez MaTi 25 Mar 2012, 22:25

Myślę, że PowerDVD powinien sobie poradzić bez problemu.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Avidemux i dvdstyler - jakie kodeki?

Postprzez kamiledi15 26 Mar 2012, 10:58

Zobaczę w niedzielę, bo wtedy tam pojadę. Jesteś pewien, że to nie kwestia kodeków? U mnie się to otwiera zwykłym Windows Media Playerem, dziwne też, że u tej osoby na stacjonarnym dvd dzieje się dokładnie to samo, co na laptopie.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Avidemux i dvdstyler - jakie kodeki?

Postprzez MaTi 26 Mar 2012, 11:27

Pewnym można być tylko po sprawdzeniu. Pisałeś, że instalowałeś kodeki więc pomyślałem o powerdvd. Jeżeli jednak nie pomoże to proponuje zainstalować CCCP Kodeki.

Możesz też spróbować nagrać to na całkiem inny nośnik - innej firmy, może w tym tkwi problem. Na jakiej płycie jest to nagrane? I jaką prędkością? Dobrze aby to było nagrywane jak najmniejszą prędkością.

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Avidemux i dvdstyler - jakie kodeki?

Postprzez kamiledi15 29 Kwi 2012, 11:14

PowerDVD chyba dał radę, choć nie jest idealnie - po włożeniu płyty film wgrywa się około minuty, potem dostaję komunikat, że odtwarzanie zostało przerwane, znowu minuta czekania, film zaczyna się odtwarzać z czarnym ekranem, wtedy trzeba przewinąć kawałek do przodu i wrócić znowu na początek - dopiero wtedy można normalnie oglądać. Na moim kompie nie ma takich problemów. Na wszelki wypadek wgrałem te CCCP kodeki, może to coś pomoże. Ale dzięki, ważne że działa.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1




Powróć do Filmy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości