• Ogłoszenie:

Akg k518 dj - słuchawki nauszne zamknięte - test recenzja

Testy podzespołów komputerowych

Akg k518 dj - słuchawki nauszne zamknięte - test recenzja

Postprzez fibi07 02 Kwi 2010, 18:26

reklama
AKG K518 DJ

Jako, że często słucham muzyki i jako tako "wypełnia moje życie" w większym stopniu, postanowiłem zakupić dobre słuchawki. Po zabawie z dokanałówkami (które lądowały kilka razy w serwisie) i zwykłymi słuchawkami (nie było to to, czego szukam) postanowiłem się obejrzeć za słuchawkami nausznymi.
Fartem znajomy właśnie zakupił owe AKG. Jak je założyłem, byłem w takim szoku jakości, że postanowiłem je osobiście także zakupić. Cena to około 200zł, która jest dobrą ceną jak za tak dobre słuchawki.

Dane Techniczne:
Rodzaj: Przewodowe
Typ: Nauszne zamkniete
Kolor: Czarne
Okres gwarancji: 24 miesięce
Waga: 150g
Pasmo przenoszenia: 16-24 Hz
Długość przewodu: 2.5m
Mikrofon: Nie
Impedancja: 32 Ohm
Skuteczność: 115 dB
Jack: 3.5 mm [prosty]
Złącze: Mini-jack
Regulacja głośności: Nie


Pierwsze wrażenie...
Dostałem przesyłkę kurierem, otwieram - ładne czarne pudełeczko. W nim Słuchawki, etui (jak to producent zawał, bo dla mnie to po prostu worek z przyjemnego materiału, który bardziej się nadaje do trzymania aparatu czy czegoś podobnego, niż słuchawek - wchodzą w ten woreczek na styk) i przejściówka na 6,3mm (pozłacana, ładnie wygląda i dobrze przenosi dźwięk)
Same słuchawki są b. przyjemne, są składane (fotki poniżej) i mają ten długi kabel... co jest jednak minusem. Już raz zerwał mi się (a dokładniej wyrwał z lutów ze słuchawek - jak ktoś się zna naprawi sobie je sam), a drugi raz jack mi się popsuł (od czego to nie wiem, najprawdopodobniej od noszenia w kieszeni mp3, a jack był lekko zgięty i się przegiął). Ale sama w sobie konstrukcja jest porządna.

Co do muzyki...
Zacząłem od słuchania na komputerze (z zintegrowaną kartą muzyczną) płyty Sidneya Polaka - Cyfrowy Styl Życia. Przytaczam ją, bo dopiero na AKG usłyszałem o połowę więcej sampli i elektroniki jakie zostały użyte na płycie niż poprzednio z głośników czy zwykłych słuchawek. Po prostu odkryłem płytę na nowo. Szeroko pasmowe słuchawki robią swoje, dopiero zacząłem zwracać uwagę na jakość nagrania (128kb/s - 320kb/s), bo słychać różnicę to to bardzo na AKG.
Na rodzajach muzyki typu rock - słychać świetnie każdy instrument i każde potkniecie muzyków. Przy dobrym odtwarzaczu, daję przestrzenny dźwięk i poczucie otaczającego nas dźwięku. Przy ska/reggae - bas to miodzio. Słuchawki aż chodzą od basu, ale jest przyjemny i wypełnią taką lukę, którą osobiście słyszałem na zwykłych słuchawkach. Za to przy house/trance - aż chce się tańczyć. Po prostu czuje się muzykę, którą się słucha i robi się to z przyjemnością (w chwili gdy byłem zmuszony do powrotu do zwykłych słuchawek, muzyka zabijała nudę, ale nie dawała takiej satysfakcji jak przy AKG).

Co do eksploatacji...
Tłumienie: W autobusie/tramwaju/metrze nie słychać z zewnątrz nic (chyba,że jest cisza między piosenkami to coś tam dociera), a jak wiadomo metro do najcichszych środków transportu nie należy.
Noszenie na szyi: Poprzez zastosowanie 3D-Axis (obracanie samych słuchawek, bez kabłąka) daje wielki komfort i wygodę (poduszeczki są b. miękkie). Jednak nie polecam ich nosić np. cały dzień na szyi. Jednak te 150g uciska na kręgi szyje i trochę się to czuje.
Kabel: Należy go zwinąć. Niestety, producent nie dał nic do wiązania kabla. Osobiście wiążę ze pomocą "Mr. Cable" od iRiver'a ale sposobów jest mnóstwo ;)
Kabłąk (rozmiar): no są trochę małe. Ja osobiście mam je rozsunięte na maxa i dają radę, tj. nie ma problemów, że się zsuwają czy coś. Mocno przylegają. Jednak przy słuchaniu muzyki około 4-5 godzin (np. w pociągu) mamy jak by kłucie w górną część czaszki (ale da się je zredukować, poprzez wygięcie kabłąka ;) ) oraz przy zdjęciu, ból małżowin usznych, który trwa z 15 sekund. Po za tym, miodzio.
Czy do gier je polecam? Ciężko powiedzieć,ale myślę że z takim pasmem i izolowaniem - można śmiało brać.

Opłaca się?
W sumie dobre pytanie. Stosunek jakości do ceny - jak najbardziej trafny. Osobiście się spotykam z opiniami, że nie ma lepszych słuchawek w cenie do 250zł i nikt na nie nie narzekał.
Słuchawki polecę każdemu, kto lubi słyszeć dobrze muzykę i być "wyizolowanym od otoczenia" - bierz a nie pożałujesz. Jeżeli jednak się zastanawiasz czy cena 250zł za słuchawki to dużo - poczytaj o nich w internecie, a może się przekonasz :)

Ja je kupiłem i nie narzekam (po za tym długim kablem, ale rekablowanie nie jest trudne przy tych słuchawkach :) ), a posiadam je już ponad rok.

Fotki:
Image
Image
Image

Pochwały przyznane za posta: 8
Awatar użytkownika
fibi07
~user
 
Posty: 2008
Dołączenie: 21 Maj 2006, 12:55
Pochwały: 58



Powróć do Testy sprzętu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość