• Ogłoszenie:

Znikający punkt przywracania systemu

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Znikający punkt przywracania systemu

Postprzez kleofas 07 Gru 2004, 14:30

reklama
Mam taki problem w Win XP. Kilka dni temu zrobiłem ręcznie punkt przywracania sytemu. Teraz chciałem zrobić następny, ale poprzedniego już nie ma.
Czy liczba takich punktów jest jakoś ograniczona? Czy da się zablokować kasowanie utworzonych punktów ( mam na myśli to żeby system tworząc nowe nie skasował mi poprzednich) czy trzeba może dodać jakieś miejsce na dysku.

Problem może nie jest wielki ale te punkty dla początkującego to całkiem przydatne narzędzie. Proszę o poradę bardziej doświadczonych.
Awatar użytkownika
kleofas
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 07 Lis 2004, 00:09
Pochwały: 2



Postprzez Puma 07 Gru 2004, 15:53

Wiem że jest ograniczona ilość, gdzieś to się zmienia lecz nie pamiętam już gdzie, kiedyś czytałem o tym.
Awatar użytkownika
Puma
~user
 
Posty: 1925
Dołączenie: 23 Lis 2004, 10:24
Miejscowość: Chojnice
Pochwały: 138



Postprzez Tom@szek 07 Gru 2004, 17:11

jest taki plik"system volume information" (ukryty). Tam są daty punktów przywracania systemu. U mnie jest ich ok. 50. Tworzą się po każdorazowej zmianie (kasowanie,instalowanie programów oraz zmian w rejestrze) Można oczywiście je usuwać z palca. Pożera to troszkę miejsca na dysku-ale jest to tego warte :) Jeśli nic się nie dzieje z systemem to śmiało można wcześniejsze pliki usuwać. Przy okazji systemu-polecam zrobić sobie kopię pełnego w 100% działającego systemu Ghostem-tak na wszelki słuczaj :D
Wersja dyskietkowa
Image

Autor postu otrzymał pochwałę
Tom@szek
 



Postprzez kleofas 08 Gru 2004, 13:54

Z tym plikiem "system volume information" jest mały problem kiedy chcę go otworzyć to mam komunikat "Odmowa dostepu". Pamietam że wcześniej do niego kiedyś zaglądałem a teraz nie chce sie pokazać.
Jeśli mogę poprosić o jakieś podpowiedzi. Może mam jakiś problem z systemem.
Awatar użytkownika
kleofas
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 07 Lis 2004, 00:09
Pochwały: 2



Postprzez kleofas 08 Gru 2004, 14:05

Niestety po wczorajszych punktach przywracania sytemu ani śladu. Wszystkie wcięło. Czy to możliwe że coś ( wirus?) je kasuje. Nie mam już siły a nie chce mi się przeinstalowywać systemu. Jeśli ktoś wie jak temu zaradzić to poproszę o porady.
Awatar użytkownika
kleofas
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 07 Lis 2004, 00:09
Pochwały: 2



Postprzez Gość 08 Gru 2004, 14:29

kleofas napisał(a):Z tym plikiem "system volume information" jest mały problem kiedy chcę go otworzyć to mam komunikat "Odmowa dostepu".


Musisz byś zalogowany jako administrator 8)
Gość
 



Postprzez kleofas 08 Gru 2004, 17:28

W tym problem że jestem zalogowany jako administrator, a on ciągle "odmowa.." Wcześniej kiedy czegoś tam szukałem wszystko było ok. tzn. mogłem otwierać bez problemu, a teraz lipa
Awatar użytkownika
kleofas
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 07 Lis 2004, 00:09
Pochwały: 2



Postprzez Tom@szek 08 Gru 2004, 18:31

Ilu użytkowników masz w systemie :?: Jeśli jesteś jako administrator, a drugi użytkownik ma prawa administratora-powinieneś wylogować tego użytkownika. Być może wtedy będziesz mógł wejść do tego pliku. Może sie mylę :idea:
Może ktoś ma jeszcze jakis pomysł :?:
Tom@szek
 



Postprzez kleofas 08 Gru 2004, 21:06

Mam 4 użytkowników. Ale nawet kiedy loguje się jako administrator też nic nie pomaga. Myślę że to jakiś błąd systemowy. Ale jeszcze trochę się pomęczę. ( zanim przeinstaluje system).

Obecny system chodzi od ok 2 miesięcy, ale nie zwracałem uwagi na te punkty i sam folder "syetm volume information" . Poprzednio wszystko było ok. a instalkę robiłem z tej samej płytki.

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły ????? to bardzo proszę
:oops:
Awatar użytkownika
kleofas
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 07 Lis 2004, 00:09
Pochwały: 2




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości