• Ogłoszenie:

Zdejmij sam simlock'a

Forum komórkowe - wszystko co związane z tą jakże obszerną tematyką.

Zdejmij sam simlock'a

Postprzez MaTi 29 Kwi 2004, 20:04

reklama
Witam,
W tym topicu piszcie odnośnie odblokowania simlock'a przez kod tzw. Zdalny UNLOCK

ZANIM COKOLWIEK NAPISZESZ PRZECZYTAJ 2x TO CO PISZE TUTAJ:
http://www.programosy.pl/index.php?s=simlock

Najczesciej zadawane pytania w tym topicu, przeczytaj to dokladnie jak nie znajdziesz sowjej odp. to dopiero zadaj pytanie.

1. Czy da sie sciagnac simlocka kodem z siemensa, motoroli, alcatela...
Odp: MOZLIWE ze tak ale my mamy mozliwosc tylko usuniecia simlocka z modeli ktore podane sa na http://www.programosy.pl/index.php?s=simlock jezeli bedziemy znac sposob na inne modele na pewno opublikujemy je na programosy.pl, wiec prosze nie pytac czy ktos zna sposob na usuniecie simlocka z alcatela itp... a jezeli Ty znasz takowy sposob to podziel sie nim :)

2. U mnie w kodzie pisze na końcu n jak mam je wpisać?
Odp: Zamiast n trzeba wpisac 1

3. Czy można w jakikolwiek sposób założyć spowrotem sim-locka, skoro można go usunąć za pomocą programu to chyba można założyć...??
Odp: Jest taka mozliwosc ale simlocki zakladaja tylko serwisanci np. w salonie IDEA, Plus... Nie ma takiego programu ktory wygeneruje kod wpiszesz go i bedziesz mial simlocka...

4. Czy sciaganie simlocków jest legalne
Odp: Tak jest to jak najbardziej legalne

5. W generatorze mam podac network i nie wiem co wpisac?
Odp: W polu network musisz podać odpowiedni kod dla danej sieci:

26001 Plus,
26002 ERA,
26003 Idea

6. Aby sprawdzić numer IMEI należy podać następujący kod
*#06#

7. Standartowy kod zabezpieczający do telefonów Nokia
12345


Zbędne posty będą usuwane

Pozdrawiam....


EDIT 2009.09.09
________________________________________________________

Od dzisiaj każdy problem tyczący się ściągania / zdejmowania / odblokowywania simlocków opisujemy w osobnym temacie w tym dziale - czyli GSM - Telefonia komórkowa. Proszę pamiętać o prawidłowej nazwie tematu czyli: Simlock - Model telefonu, np. Simlock - Nokia 3310. Ten temat zostaje zablokowany, autorzy postów którzy zadali pytanie i nie uzyskali odpowiedzi proszeni są o napisanie nowego tematu.
________________________________________________________
Ostatnio edytowany przez MaTi 23 Wrz 2004, 17:22, edytowano w sumie 3 razy
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Postprzez MaTi 15 Cze 2004, 14:05

malik napisał(a):te kalkulatory nie sciagaja mi sie prawidlowo bo nie moge ich rozpakowac

sciagnij najnowszego winrara ktory znajduje sie tutaj
http://www.programosy.pl/index.php?s=programy&ss=narzedzia
a na pewno bedzie OK
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Postprzez Gość 10 Sie 2004, 11:30

Mozna tez sciagnac w szybszy sposob na jednym panelu:
http://www.programosy.pl/simlockk.php
Gość
 



Postprzez Robertj 01 Paź 2004, 20:05

Gość napisał(a):nie da się z niej zadzwonić. na ekranie pojawia się komunikat: "sprawdz ustawienia operatora

Stary problem w Idei, ustaw domyślne wybieranie numeru.

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
Robertj
~user
 
Posty: 1203
Dołączenie: 27 Sty 2004, 12:28
Pochwały: 121



Postprzez Bo$s from OHIO city 01 Gru 2004, 19:03

MaTi napisał(a):1. Czy da sie sciagnac simlocka kodem z siemensa, motoroli, alcatela...
Odp: MOZLIWE ze tak ale my mamy mozliwosc tylko usuniecia simlocka z modeli ktore podane sa na http://www.programosy.pl/index.php?s=simlock jezeli bedziemy znac sposob na inne modele na pewno opublikujemy je na programosy.pl, wiec prosze nie pytac czy ktos zna sposob na usuniecie simlocka z alcatela itp... a jezeli Ty znasz takowy sposob to podziel sie nim :)

Z większości siemensów można ściąagnąć simlocka za pomocą programu Freia (patrz google) przez kabel serwisowy na port COM (allegro). Najnowsza wersja Freia to 15, była też 18, ale okazało się, że jest to zmodyfikowana 10. Dodatkowo są takie programy jak M55/MC60 Tool (ściąga z tych modeli siemensa), jak również od niedawna jest coś takiego jak xx65 unlocker ( http://forum.siemensinfo.pl/viewtopic.php?t=9043 ) do xx65 unlockera jest potrzebny przerobiony kabel do seri x55 (opis przeróbki: http://forum.siemensinfo.pl/viewtopic.php?t=9172 )

-----------------------
Pozdrawiam, Bo$s from OHIO city
Bo$s from OHIO city
 



Postprzez Robertj 25 Gru 2004, 12:41

Anonymous napisał(a):Witam. Mam pytanko. Jakie kody należy wpisać by uzyskać informację o czasie rozmów przebytych przez aparat ? nokia 6610i . Dzięki pozdrawiam

*#warranty# lub *#war0anty# (głównie w nowych - DCT-3, DCT-4 - wejście do menu serwisowego a w nim znjaduje się zazwyczaj: (np. w Nokia 3210)


Serial No.: - IMEI
Made: data produkcji w oznaczeniu miesiąc/rok (MM/RR) (np. 05/00)
Purchasing date: data zakupu w oznaczeniu miesiąc/rok (MM/RR) (np. 05/00), UWAGA!!! można wprowadzić ją tylko raz!!!
Repaired: - data ostatniej naprawy
Transfer user data? - Transfer danych
Life timer - czas rozmów w formacje godzina:minuty (HHHH:MM)
Awatar użytkownika
Robertj
~user
 
Posty: 1203
Dołączenie: 27 Sty 2004, 12:28
Pochwały: 121



Postprzez Kolezanka 02 Sty 2005, 00:02

dario napisał(a):JA MAM TAKIE PYTANIE JAK WPISUJE SIE CO MAM WYBRAC JAK MAM NOKIE 3120 I MA SIM LOCKA W AUSTRALIJSKIEJ SIECIE OPTUS,I W TEJ RAMCE ZAZNACZYLEM MODEL TEL CZYLI 3130 I WYSKOCZYLO MI 7-DEM KODOW I KTORY MAM WPISAC???
Wpisz 1 kod jak nie zadziala to po paru sekundach wpisz 7.narka
Kolezanka
 



To dziala!!!:)

Postprzez Damiano 03 Sty 2005, 11:26

Georgina napisał(a):szach :roll: masz tutaj bezposrednia strone to ulatwi ci generowanie :roll: wpisujac pw musisz gwiazdka klikac wtedy pojawia ci sie p a potem w ale klikaj :D przeczytaj uwaznie cale forum tam krok po kroku pisze :P powodzenia :D :D
masz strone:)
http://www.programosy.pl/simlockk.php

Hej, to dziala!!! Przed chwila usunalem sobie simlocka - w ciagu kilku sekund!!!!! Polecam!!!!!!!!!
Damiano
 



CO TO N

Postprzez ELFIS 08 Sty 2005, 11:33

LITERKA N ODPOWIADA 1 LUB 2
ELFIS
 



Postprzez Robertj 14 Sty 2005, 20:18

szaryy napisał(a):jezeli kupilem nokie 3410 w holandii (vodafone),
to jaki podac kod operatora przy zdejmowaniu simlocka?

20404 Netherlands Vodafone

wojtas - golas napisał(a):Chcialbym rowniez zapytac czy podanie niewlasciwego numeru identyfikacyjne telefonu powoduje wygenerowanie tez niewlasciwego kodu dostepu.

Musisz podać prawidłowy IMEI.
Awatar użytkownika
Robertj
~user
 
Posty: 1203
Dołączenie: 27 Sty 2004, 12:28
Pochwały: 121



czy mozna zmienic zakres telefonu

Postprzez any454 20 Sty 2005, 10:27

mam telefon samsungx427m ze stanow.jest to telefo 2 zakresowy 1900 i 850.czy jest mozliwosc aby on dzialal w polsce
any454
 



Postprzez Robertj 20 Sty 2005, 16:30

850

Na pewno 850? telefony w Polsce maja zakres 900 i 1800 MHz.
Awatar użytkownika
Robertj
~user
 
Posty: 1203
Dołączenie: 27 Sty 2004, 12:28
Pochwały: 121



Nokia 3310 Problem

Postprzez pzemas 18 Lut 2005, 10:59

Witam. Po zdjęciu sim locka z nokii 3310 włożyłem karte tak taka i w momencie wybierania numeru dostaje info "sprawdź usługi operatora".
Możliwość wysyłania sms-ów oraz sprawdzanie statusu konta jest, natomiast nie można dzwonić. O co chdzi? Sim locka zdejmowałem programem "Ultimate" zgodnie z opisem. Jak rozwiązać ten problem? Prosze o jakieś wskazówki. Pozdrawiam. :roll:
he
pzemas
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 18 Lut 2005, 10:52
Miejscowość: toruń



Postprzez Hubertus 18 Lut 2005, 12:07

To dziwne bo ten program zdejmuje wszystkie blokady i to nie powinno się wyświetlać. Zobacz w opcjach telefonu ustawienia sieci lub coś takiego... może pomoże
Awatar użytkownika
Hubertus
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 11 Lut 2005, 16:20
Miejscowość: Łowicz



;-)))

Postprzez pzemas 18 Lut 2005, 14:30

Przywróciłem ustawienia fabryczne i jest ok. :D
he
pzemas
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 18 Lut 2005, 10:52
Miejscowość: toruń



Postprzez Mexx 28 Lut 2005, 21:37

przeczytalem caly ten topic z ciekawosci co tu ludzie beda pisac i musze powiedziec ze rece mi opadly.czy wy wszystko chcecie miec za darmo???? SIMLOCK kodem z alcatela, siemensa, motoroli a moze jeszcze sonyericsson, philips i inne? zastanowcie sie co wy piszecie bo szkoda slow na komentarz tego co przeczytalem. skoro sa tu tacy zawodowcy to niech mi ktos obliczy magiczny kod na sciagniecie simlocka z nokii 6630 (bo w koncu ten "serwis" robi tylko nokie ;))) normalni ludzie ktorzy wiedza o co w tym chodzi i siedza w tym 24h na dobe wydaja full kasy na sprzet a tu widze sami magicy siedza.kochani kalkulatory sie koncza i dobrze.i tak robia juz tylko starsze tel a z nowych tylko te ze starszymi wersjami softu.szkoda ze w ogole wyszly.ale to kwestia czasu i ten topik przestanie istniec z powodu braku glupich kalkulatorow. bardzo mnie to cieszy. nie mam wiecej nic do dodania. powodzenia magicy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mexx
~user
 
Posty: 511
Dołączenie: 28 Lut 2005, 20:39
Pochwały: 16



Postprzez typerek 02 Maj 2005, 09:45

Mam nokie 3410 i nie chce zejsc simlock !! Jak mam to wpisac wyjac karte sim, to jest komunikat zeby ja wsadzic ... mimo wszystko pisalem przy wyjetej po przepisaniu calego kodu nacisnelem na zadzwon, i nic ... mozna dzwnoic tylko na alarmowe mi pisalo .... wiec co jest @!!:>>>
typerek
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 12 Mar 2005, 16:10



Postprzez typerek 02 Maj 2005, 09:50

I w dodatku generuje mi 1 kod a nie 7 jak Wam !! Co jest ... musze zdjac simlocka jak najszybciej ale nie da rady :((( Czekam na pomoc ...

Autor postu otrzymał pochwałę
typerek
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 12 Mar 2005, 16:10



Postprzez yanaek 01 Cze 2005, 23:47

typerek napisał(a):Mam nokie 3410 i nie chce zejsc simlock !! Jak mam to wpisac wyjac karte sim, to jest komunikat zeby ja wsadzic ... mimo wszystko pisalem przy wyjetej po przepisaniu calego kodu nacisnelem na zadzwon, i nic ... mozna dzwnoic tylko na alarmowe mi pisalo .... wiec co jest @!!:>>>

mialem ten sam problem przed chwilą, czy udalo ci sie jakos z tym poradzic?
jak wpisalem numer, wcisnalem klawisz dzwonienia i wyskoczyl komunikat o tel alarmowych, mzoe po prostu nie trzeba nic wciskac tylko czekac? albo wciskac jakis inny klawisz na potwierdzenie kodu? nie chce probowac narazie wiecej razy zeby nie wykorzystac tych 5ciu szans

prosze o jakies info odnosnie nokii 3410 tu albo np na gg
pozdrawiam
yanaek
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 01 Cze 2005, 23:45



Postprzez Marud 02 Cze 2005, 08:02

Przy Nokii 3120 otrzymałem komunikat "nie można cofnąc ograniczeń".
Jak się dowiedziałem oznacza to że nie mogę usunąć simlocka za pomocą kody, został mi tylko kabelek. Mam w takim razie kilka pytań.
Jaki to kabelek, czy wystarczy kabel USB DKU-5 ?
Jakie program będzie mi potrzebny do zdjęcia simlocka i skąd go ściągnąć?
Marud
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 02 Cze 2005, 07:58



Następna

Powróć do GSM - Telefonia komórkowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości