• Ogłoszenie:

Zawieszenie tylne - p11

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Zawieszenie tylne - p11

Postprzez bladi1492 28 Gru 2015, 10:29

Witam, z góry chciałbym podziękować Forowiczom za pomoc w rozwiązaniu problemu z skrzynią , sprzęgłem.
Chciałbym zapytać o inną kwestie, odnośnie zawieszenia , dokładniej zamontowałem w nissanie instalację gazową przez co doszło mi do obciążenia z tyłu przy pełnej butli ok 60-70 kg . Teraz w dni świąteczne przy jeździe z rodziną tył auta miałem obciążony ok 270 kg ( osoby siedzące z tyłu + instalacja , waga przedstawiona +/-, tym bardziej dochodzi do tego jeszcze ciężar tyłu auta itp. ) , i podczas jazdy po lekkich koleinach tylne zawieszenie, blacharka ocierała o tylne opony.
Co mam zrobić aby nie musiał się tym zamawiać przy załadowanym aucie? Chciałbym podkreślić że amortyzatory w tyle były wymieniane pół roku temu ( 350zł / 1 szt. więc chyba żadne g... to nie było) co do sprężyn mechanik nie widział wtedy takiej potrzeby.
1. Zamontować taki wynalazek jakim jest gumy usztywniające ?
2. Zakupić nowe sprężyny standardowe i mieć nadzieje że dany problem był spowodowany zużytymi sprężynami a nie dużym obciążeniem ? Nie chciał bym się rozczarować że przy większym obciążaniu z nowymi sprężynami będzie ten sam problem.
3. Zakupić sprężyny sportowe, utwardzane, sztywniejsze do auta co pewnie teoretycznie rozwiązało by problem ale przeraża mnie kwesta obniżonego auta, i czy wtedy bym nie musiał wyposażyć auto w sportowe amortyzatory ( o ile coś takiego jest).
4. Zamontować utwardzone o standardowych rozmiarach sprężyny - czy takie są ?
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Zawieszenie tylne - p11

Postprzez fibi07 29 Gru 2015, 16:25

Takie coś nie powinno się dziać z powodu butli 70 kg. Ciśnienie odpowiednio ustawiłeś względem załadunku? Zwykle jest na wlewie informacja, jakie ciśnienie przy jakim obciążeniu - zwykle przy obciążonym, powinno się bardziej napompować opony.

Ale zakładając dobre ciśnienie:
Skoro amortyzatory są sprawne, to pewnie sprężyny już się lekko zużyły (bardziej ściśnięte są) i dlatego taki efekt.
To jest kombi? Jak nie, to sprawdź czy sprężyny z kombi pasują do Twojego auta. Zwykle te sprężyny od kombi są bardziej sztywne, więc auto się lekko uniesie, ale po załadowaniu nie będzie "po lekkich koleinach" ocierać. Ja tak zrobiłem w starej Felicii i się aż zdziwiłem, że taka zmiana była (ale w Feli sprężyny do kombi są sztywniejsze).
Awatar użytkownika
fibi07
~user
 
Posty: 2008
Dołączenie: 21 Maj 2006, 12:55
Pochwały: 58



Zawieszenie tylne - p11

Postprzez kajtekjr 18 Sty 2016, 10:34

bladi1492 napisał(a):Chciałbym zapytać o inną kwestie, odnośnie zawieszenia , dokładniej zamontowałem w nissanie instalację gazową przez co doszło mi do obciążenia z tyłu przy pełnej butli ok 60-70 kg

bladi1492 napisał(a):i podczas jazdy po lekkich koleinach tylne zawieszenie, blacharka ocierała o tylne opony.

Ładowność auta w wersji sedan to 475 kg, natomiast kombi 535 kg, wiec butla nic nie powinna zmienić.

bladi1492 napisał(a):1. Zamontować taki wynalazek jakim jest gumy usztywniające ?

Można spróbować, to groszowe sprawy ok 10 zł za jedną taką gumę
Image

bladi1492 napisał(a):3. Zakupić sprężyny sportowe, utwardzane, sztywniejsze do auta co pewnie teoretycznie rozwiązało by problem ale przeraża mnie kwesta obniżonego auta, i czy wtedy bym nie musiał wyposażyć auto w sportowe amortyzatory ( o ile coś takiego jest).

Raczej zły pomysł, bo wtedy do wymiany wszystkie 4 sprężyny. To prawda, że są sztywniejsze ale też krótsze (średnio 1-2 zwoje) niż standardowe, więc tył w dół, a przód w górę i wyglądasz jak motorówka :D

bladi1492 napisał(a):4. Zamontować utwardzone o standardowych rozmiarach sprężyny - czy takie są ?

Są takie. Produkuje je firma Lesjöfors z Szwecji - w sklepie gdzie pracuje taka sprężyna kosztuje 163 zł za szt do sedana/hatchbacka i 165 zł za szt do kombi.
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości