• Ogłoszenie:

Zawieszanie,reset

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Zawieszanie,reset

Postprzez kk3dy 05 Mar 2017, 15:44

reklama
Witam. Mam pewnie problem przeglądając coś w internecie komputer zawiesza się po czym następuje reset.Dzieję się tak często i nie tylko nie przeglądarce lecz i na różnego rodzaju grach i programach. Sterowniki są najnowsze do mojej karty graficznej po zainstalowaniu ostatniego GeForce Game Ready Driver mam ten problem. Czy może to być wina tego iż zainstalowałem go? A może są to wirusy ? Poprzednio właśnie było to przyczyną system spowolniony przeglądarka w ogóle nie chciała się otwierać.Informatyk nie wiedział jak sobie z tym poradzić i trzeba było zainstalować od nowa system Windows.
kk3dy
 



Zawieszanie,reset

Postprzez grzechupl 15 Mar 2017, 15:33

Witam
Pobierz zainstaluj I przeskanuj komputer tym programem http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_narzedzia/ESET_Online_Scanner
Odpowiedz troche pozno ale moze sie przyda:)
Kiedyś się ogarnę.... ale jeszcze nie czas na takie wybryki :)
grzechupl
~user
 
Posty: 76
Dołączenie: 04 Mar 2015, 19:13



Zawieszanie,reset

Postprzez AdamPL234 17 Mar 2017, 11:17

Czasami powodem zawieszania systemu operacyjnego jest uszkodzona bądź nieodpowiednia część podzespołu komputera lub zbyt wielka temperatura procesora, dysku lub Karty Graficznej. Wirusy rzadko powodują takie problemy. Czy przed instalacją najnowszych sterowników nie było żadnych problemów?
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Zawieszanie,reset

Postprzez Łowca Androidów 17 Mar 2017, 18:42

Zbyt wysoka temperatura procesora nie powoduje zawiszania, a natychmiastowe wyłaczenie się komputera i niemożliwość jego uruchomienia do momentu ostygnięcia procesora do temperatury dopuszczalnej.

Problem który jest opisany może powodować uszkodzona pamięć RAM, kończący się zasilacz ewentualnie, ale małoprawdopodobne uszkodzony kondensator - ten raczej powoduje natychmiastowy restart, ale obejrzeć płytę główną można czy któryś nie jest spuchnięty.
Problemem ogą być również bad sektory na dysku - kiedy podczas pracy system próbuje taki odczytać lub zapisać następuje zwieszenie się systmeu i po chwili restart.

Zalecany test pamięci RAM - np. Mem Test'em
Wymiana tymczasowo na sprawny (sprawdzony) zasilacz.
Test dysku twardego -na początek wystarcy odczyt SMART - np. programem - CrystalDiskInfo
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości