• Ogłoszenie:

Zasięg wi-fi lte

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Zasięg wi-fi lte

Postprzez Azan 05 Lut 2016, 18:47

reklama
Witam

Posiadam internet w orange od niedawna w technologii LTE, na modemie Airbox 2 Plus. Wszystko działa w porządku ale od niedawna posiadam telewizor na którym również chciałbym mieć internet lecz komputer od telewizora jest w dosyć dużej odległości dzieli je ok. 2 ścian i niestety modem nie daje sobie rady aby obsłużyć oba urządzenia gdyż zasięg Wi-fi na to nie pozwala, byłem w orange i pani mi powiedziała że niestety NIC się nieda zrobic, chciałem wymienic modem na jakis lepszy router lecz oznajmiła mi że niemoge tego zrobic po wcześniejszym podpisaniu umowy. Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakikolwiek sposób żeby poprawić sygnał wi-fi na tym modemie bo kupienie nowego routera LTE za 500zł ~~ nie za bardzo mi odpowiada.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
Azan
~user
 
Posty: 92
Dołączenie: 06 Wrz 2007, 19:08



Zasięg wi-fi lte

Postprzez ToServeAndProtect 06 Lut 2016, 00:33

rzadne urządzenie nie da ci lepszej jakości sygnału przez 2 ściany. to jest FIZYCZNIE niemożliwe.
to gówienko, które dostałeś nie nadaje się do niczego prócz udostępnienie sieci dla lapka i drobnych urządzeń jak telefony.
w salonie w bambuko cię robią bo nie podpisałeś umowy na używane tylko i wyłącznie tego urządzenia.

kupujesz inny router i po sprawie. niestety routery 3G/LTE są dość drogie. ja osobiście posiadam ten: Huawei E5180. Ja zmieniałem routery 3 razy aż ostatecznie skończyłem na tym. Zaletą jego jest to, że posiada wejście na KABEL. Dla ciebie jedynym wyjściem najtańszym będzie pociągnięcie kabla.


jak masz zamiar kupować modem/router to rób to poza abonamentem, chyba że przeliczysz dokładnie koszty i wyjdzie na to samo. w twoim przypadku kup urządzenie poza abonamentem gdzieś na allegro. pamiętaj o tym by ono było BEZ SIMLOCKA

Autor postu otrzymał pochwałę
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości