• Ogłoszenie:

Zakłócenia przy sprzęcie wi-fi

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Zakłócenia przy sprzęcie wi-fi

Postprzez bladi1492 05 Maj 2017, 22:36

reklama
Witam,
Panowie posiadam komputer złożony jako "Media center + emulator do konsol" i do niego jest podpięta klawiatura "Logitech K270 / Interfejs: 2,4 GHz/Wi-Fi" , i klawiatura działa bez problemu, nie ma problemów z łącznością jest cacy, również do tego samego komputera miałem podłączoną myszkę "Gigabyte Mouse FORCE M9 ICE USB /Interfejs: 2,4 GHz/Wi-Fi" ( pozostałość po laptopie) , przy laptopie mysz spisywała się wyśmienicie, aczkolwiek jeżeli chodzi o prace przy "media center" gdzie odbiornik jest ok 3 metrów od myszki myszka tnie się ogromnie jak i traci zasięg, wyczytałem w internecie że dany model miał problem z łącznością wiec zakupiłem w jednym z sklepów mysz "Asus WT425" która również ma takie problemy jak z firmy Gigabyte, i teraz zastanawia mnie jedna sprawa czy klawiatura zakłóca prace danych myszek ? , gdzie w jednej i drugiej myszce producent zapewnia ze łapią zasięg do 10 metrów., między myszką a odbiornikiem nie ma żadnej przeszkody są wręcz ustawione na przeciw siebie . Czy jak zakupie załóżmy mysz bezprzewodową z firmy Logitech na interfejsie Wi- Fi również będzie występował problem i lepiej uciekać w podłączenie po Bluetooth ? . Czy jest może możliwość skonfigurowania danych oborników aby działały na innych kanałach ? Czy zakupić np zestaw klawiatura + mysz na jednym odbiorniku ? ....Aczkolwiek Panowie jak jest jakieś logiczne rozwiązanie poza wymianą sprzętu to proszę o radę ;)
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Zakłócenia przy sprzęcie wi-fi

Postprzez Robert 16 Maj 2017, 22:25

10m w teorii.
Polecałbym coś ten teges do Media Center. Sygnały oczywiście też mogą się nakładać, ale nie powinny.
http://www.euro.com.pl/klawiatury/logitech-wireless-touch-keyboard-k400-plus-szary.bhtml
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Zakłócenia przy sprzęcie wi-fi

Postprzez bladi1492 08 Lip 2017, 12:08

Problem rozwiązany wymienili myszkę na nową i działa bez najmniejszego problemu, nawet jak nadajnik jest wpięty z tyłu w porty komputera:)
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości