• Ogłoszenie:

Zablokowany bios hp elitebook 2570p

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Zablokowany bios hp elitebook 2570p

Postprzez mati3200 30 Paź 2016, 23:49

reklama
Witam!
Jakiś rok temu kupiłem laptop poleasingowy w komisie. Wszystko działało świetnie do momentu gdy przez moją głupotę wirus sprawił, że system przestał się uruchamiać. Chciałem zainstalować system win 7 od nowa, ale okazało się, że w laptopie wyłączona jest opcja bootowania zarówno z płyty jak i pendriva, a aby wejść do biosu trzeba podać hasło. Niestety hasła nie znam, a komisu już niema. Podłączyłem dysk z ww laptopa do mojego desktopa, żeby zainstalować system, jednak okazało się, że nowy system działa tylko na komputerze, na którym był instalowany. Po przełożeniu go z powrotem do laptopa podczas rozruchu wyskakuje niebieski ekran i znika resetując laptopa tak szybko, że nie jestem w stanie przeczytać, co jest tam napisane.
Pytanie brzmi: Czy da się jakoś usunąć/odzyskać hasło do biosu bez konieczności uciekania się do przeprogramowania go po wylutowaniu z płyty głównej? Lub czy jest możliwość włączenia opcji bootowania z płyty lub usb bez podawania hasła bios ?
Z góry serdecznie dziękuję. Potrzebuję szybkiej pomocy, bo laptop uceglony, a potrzebuję go na środę :)
PS. Dodam tylko, że narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania jest bezradne.
mati3200
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 20 Sie 2015, 22:14



Zablokowany bios hp elitebook 2570p

Postprzez Robert 31 Paź 2016, 02:03

Trik z baterią nie działa? Z tego co wiem, w jakiejś serii z HP ten bios może trzeba będzie hakować.

EDIT
lektura
to też
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Zablokowany bios hp elitebook 2570p

Postprzez mati3200 31 Paź 2016, 12:11

Niestety podane sposoby nie działają/ lub ja nie umiem tego zrobić, ponieważ nie potrafię uruchomić zbootowanego pendrive, nawet po wyjęciu dysku twardego :(
mati3200
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 20 Sie 2015, 22:14



Zablokowany bios hp elitebook 2570p

Postprzez Robert 31 Paź 2016, 19:38

Kod: Zaznacz wszystko

Good news everyone!

I was able to reset TPM password with  without motherboard replacement.

Here is a manual i`d followed ,  its written by  James Gallagher.

Thing i was missing is marked bold.  And i`ll  stress again on REPEATEDLY, if you`ll be not fast enough, it`ll ask you for password . If you are good in repeat pressing - it will  push you to BIOS setup where you`ll be able to reset security.



1.Save smc.bin you`ve got  from HP support  to the root of a USB thumb drive “(or save the file to the root of drive D: HP_TOOLS)” -- I used a USB drive, btw...
2. Power the laptop off
3. Hold down Windows key + up arrow + down arrow and power the laptop on
4. Let go of the keys at the HP splashscreen
5. Press F10 repeatedly at the screen that shows up with "SMC command handled successfully"
6. This should bring you into the BIOS where you need to choose “Reset BIOS security to factory default” and confirm by choosing yes (duh)
7. Exit the BIOS, saving changes (duh)
8. When the laptop reboots, you will see the coveted prompt to clear the TPM, which is shown below.
9. Press F1 (duh again)
10. When the laptop reboots, the BIOS password is goners.
11. Feel hunkydory!


tego próbowałeś?, to instrukcja z drugiego linka.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości