• Ogłoszenie:

Z Torrentem prosze o pomoc

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Postprzez maniaczek 06 Cze 2005, 19:16

reklama
A jak ściągasz inne pliki z torrenta to ci działa :?:
Awatar użytkownika
maniaczek
~user
 
Posty: 866
Dołączenie: 28 Sty 2004, 19:45
Miejscowość: Szczecin
Pochwały: 88



Postprzez Garcek 06 Cze 2005, 19:41

Pisze ze nie sciaga nic bo sie jeszcze nie połaczył! z trackerem!
Jezeli osiołek ci nie smiga z pewnoscia Kazza bearshare i inne!
to twój dostawaca interenetu zablokował port od p2p!
a p2p znaczy peer-to-peer czyli ze sie ciagnie dane bezposrednio od jakiegos usera.. w necie! no ja taka opcje mam zablokowana(niby po 23 wszystko pieknie i super ale to nie prawda!) Spróbuj puscic na noc! włacz jakies link! i zostaw sprawdź rano czy sie połaczyło czy nie! najlepiej to pusc 2 rózne linki do sciagania.. jezeli przez noc sie nie połaczy to lipa.. nie pouzywasz torrent'a... Spróbuj zostawic kompa właczonego ze sciaganym pliczkiem na noc.. Moze w nocy masz odblokowane p2p.!

Pozdrawiam Wojtek!
Garcek
~user
 
Posty: 131
Dołączenie: 01 Cze 2005, 21:11
Miejscowość: Wziasc Milion $
Pochwały: 5



Postprzez maniaczek 06 Cze 2005, 19:53

Garcek - niekoniecznie musi mieć zablokowane usługi P2P, ja na przykład nie mogę korzystać z eMule, ale reszta programów mi działa.
Awatar użytkownika
maniaczek
~user
 
Posty: 866
Dołączenie: 28 Sty 2004, 19:45
Miejscowość: Szczecin
Pochwały: 88



Postprzez Garcek 07 Cze 2005, 23:10

No niekoniecznie ale to jedna z opcji.! Narazie niech sprawdzi.. Mi zawsze osiołek chodzi wtedy co torrent... a od czasu do czasu bearshare cos pociagnie...

Zeby nie miec problemow trzeba zainwestowac w dobrego dostawce... albo w neo 512 :)
Garcek
~user
 
Posty: 131
Dołączenie: 01 Cze 2005, 21:11
Miejscowość: Wziasc Milion $
Pochwały: 5



Postprzez MUTOPOMPKA 07 Cze 2005, 23:21

Garcek napisał(a):Zeby nie miec problemow trzeba zainwestowac w dobrego dostawce... albo w neo 512

I tu się mylisz...
1. Iść do Admina i spytać się, czy nie ma czasem przekierowanych portów na P2P
2. J/w z tym, że może jest blokada w dzień (często Admini udostępniają porty dla P2P w nicy tj. od 23 do 6)
3. Iść do admina sieci i zamówić zewnętrzne IP.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Garcek 08 Cze 2005, 21:51

NIe chce byc nie grzeczny! ale pisałem wyzej! ze pnoc w umowie pisze ze jest odblokowane własnie jak napisałes od 23 do 7 ale to bójda.. czasami mam p2p a znów poł roku nie mam...

Zewnetrzne IP nie jest dostepne w mojej sieci.. admini nie daja innym takiego IP wiec ... eh

W kazdym badz razie ide zapłacic rachunek w weekend to sie upomne.. bo płace 66 złoty/miesiac i mam poblokowane wszystko to co potrzebne.. przynajmniej dla mnie tj. : port p2p i port od radyjka internetowego...
płace to wymagam! :P

Pozatym... czytałem na forum o robienu kanałów.. i mam pytanie.. czy mozna to zrobic z torentem? i czy łatwo moga to wykryc bo raczej nie ebda przychylni do tej opcji?

Pozdrawiam! Wojtek.
Garcek
~user
 
Posty: 131
Dołączenie: 01 Cze 2005, 21:11
Miejscowość: Wziasc Milion $
Pochwały: 5



Postprzez MUTOPOMPKA 09 Cze 2005, 16:15

Garcek napisał(a):Pozatym... czytałem na forum o robienu kanałów.. i mam pytanie.. czy mozna to zrobic z torentem? i czy łatwo moga to wykryc bo raczej nie ebda przychylni do tej opcji?

CHodzi CI o tunelowanie zapewne. Można coś takiego zrobić dla dowolnego programu, którego porty są zablokowane. Ale Admin z pewnością to wykryje (o ile jest to koleś z "prawdziewgo zdarzenia").

A co do umowy... Skoro pisze w niej, że porty są odblokowane od 23 do 7 to wal do Admina i spytaj się, KTÓRE są odblokowane! jeśli będzie Ciebie zbywał wal do niego, że na umowie pisze, że jest odblokowane P2P OD 23 DO 7 i Ty lecisz z tym do Urzędu Ochrony Konsumenta!!!! Nie daj się! Bo jesli umowa MUSI być przestrzegana przez 2 strony!!! Ciebie i Twojego dostawcę! Ciekawe co zrobi, jak postraszysz go UOK... :)
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Garcek 09 Cze 2005, 23:53

Heh :) dzieki za rade! :) Ponaciskam na nich :)

a admin z niego taki:

Dzwonie:
-Dzien dobry chciałem zgłosci awarie internetu!
-Tak, prosze wejsc na strone www.** tam jest wszystko wyjasnione czemu nie działa.

(autenczyna historia..)

jak mu wytłumaczylem że niby jak mam na ta strone wejsc jak mi nie działa.. to przyszedł do domu... popatrzył pogrzebał w ustawieniach po czym stweirdził ze nic sie nie poradzi.. trzeba formatowac..! na szczescie powiedzialem ze nie ma bata... to zorientował sie ze sieciówka padła..

Wiec jak mi nie odblokuja p2p to ide z tunelowaniem.. jak sie zsczaja to powiem ze nie wiedziałem ze tak nie wolno.. bo w umowie o tunelowaniu nie pisze :P :)

Jeszcze raz dzieki! POzdrawiam
Garcek
~user
 
Posty: 131
Dołączenie: 01 Cze 2005, 21:11
Miejscowość: Wziasc Milion $
Pochwały: 5



Poprzednia

Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości