• Ogłoszenie:

z otwarciem skopiowanych plikow na partycję

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

z otwarciem skopiowanych plikow na partycję

Postprzez krzywyswp 08 Lip 2007, 15:57

reklama
Skopiowałem katalog na partycje i teraz nie mogę go otworzyć. Wyglada to tak jakby katalog był używany. Niektore pliki są skompresowane na dysku, niektore nie. Partycja o pojemności 160 Gb. Nie wiem co robić, żeby tego było mało, mam kilka takich folderow. Proszę o pomoc. Własnie podczas pisania tego posta używam programu Disk Checker 3.1 Może coś pomoże. Jakies rady dla mnie?
krzywyswp
~user
 
Posty: 47
Dołączenie: 01 Lut 2007, 22:57



Postprzez Quirel 08 Lip 2007, 16:02

Co się dzieje w czasie otwierania katalogu, wywala jakieś błędy czy się wiesza explore (lub TC czy co tam innego masz :D )
Jeśli folder byłby używany to nie mógłbyś go usunąć, ale mógłbyś go skopiować i otworzyć, chyba że jest użyty w trybie wyłączności ale w windowsie to rzecz raczej niespotykana...
Awatar użytkownika
Quirel
~user
 
Posty: 394
Dołączenie: 17 Maj 2006, 19:22
Pochwały: 20



Postprzez Dzi@dek 08 Lip 2007, 16:08

krzywyswp napisał(a):Skopiowałem katalog na partycje

Jaki i skąd ten katalog :?: bo
krzywyswp napisał(a):Partycja o pojemności 160 Gb


Nie spiesz sie tylko dokładnie opisz temat , uwzględniając format partycji ( FAT, NTFS )- czekamy.
Dzi@dek
^zasłużony
 
Posty: 3854
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:18
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 210



Postprzez krzywyswp 08 Lip 2007, 16:10

W czasie otwierania katalogu wywala błędy. A dokładnie " E:\"folder" nie jest dostępny. Odmowa dostępu." Oczywiście posiadam Windowsa XP SP2, sprzęt co prawda stary, ale śmiga, explorer się nie wiesza. A folderu nie mogę ani otworzyć, ani usunąć, ani skopiować. Mam kilka takich folderow. A stało się to dlatego bo skopiowałem je z "głębi" (E:\xxx\xxx\xxx\xxx) dysku że tak powim, bezpośrednio na tą samą partycję (E:\). Tak jak pisałem wczesniej, kiedyś niepotrzebnie się bawiłem kompresowaniem plikow, i teraz niektore sa skompresowane a niektore nie, ale nie wiem czy to ma coś do rzeczy. Dodatkowo powiem ze mam wyłącznie kasperskiego i windowsowego firewalla.
Ostatnio edytowany przez krzywyswp, 08 Lip 2007, 16:11, edytowano w sumie 1 raz
krzywyswp
~user
 
Posty: 47
Dołączenie: 01 Lut 2007, 22:57



Postprzez Dzi@dek 08 Lip 2007, 16:11

Czy jestes na koncie administratora systemu:?:

[ Dodano: Dzisiaj o 16:13 ]
poczytaj podobny topic

http://forum.programosy.pl/otwieranie-dysku-c-wirus--vt78320.html
Image Image
Dzi@dek
^zasłużony
 
Posty: 3854
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:18
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 210



Postprzez krzywyswp 08 Lip 2007, 16:21

Nie, nie u mnie są inne objawy.

A oto szczegoły:

Win XP SP2
Partycja 160 Gb (E:\) oczywiście NTFS
Zainstalowany wyłącznie Kaspersky
Katalogi ktorych nie mogę otworzyć i wyświetla "Odmowa dostępu" to pliki ze zdjęciami (dwa katalogi) i jeden z mp3.
Katalog z mp3 został przeniesiony (1,5 Gb około) z E:\muzyka\planeta top\ bezpośrednio na partycję E:\ ze zdjęciami było podobnie, ale nie pamietam juz dokładnie skąd je przenosiłem bo nie pamiętam.

Powiem jeszcze ze bawiłem się kiedyś kompresowaniem partycji, i niektore pliki są skompresowane, a niektore nie. Ale nwątpie by to miało jakieś większe znaczenie.

A i zapomniałbym nie jestem na koncie administratora, jestem na koncie użytkownika komputera, ale uzytkownik jest jeden i ma uprawnienia administratora.
krzywyswp
~user
 
Posty: 47
Dołączenie: 01 Lut 2007, 22:57



Postprzez Quirel 08 Lip 2007, 16:27

PPM ma właściwości folderu, zakładka zabezpieczenia i tam szukasz opcji właściciel i ustawiasz siebie jako właściciela. Jeśli masz XP Home to robisz to w trybie awaryjnym.

[ Dodano: Dzisiaj o 15:32 ]
http://forum.programosy.pl/odzyzkanie-prywatnych-danych-vp527436.html#527436

Podobny temat również z moim udziałem :D
Awatar użytkownika
Quirel
~user
 
Posty: 394
Dołączenie: 17 Maj 2006, 19:22
Pochwały: 20



Postprzez krzywyswp 08 Lip 2007, 16:40

Nie ma czegoś takiego jak zakładka zabezbieczenia. Jest tylko Ogólne, Udostępnianie i Dostosowywanie. Nawet przlogowałem się na administratora używając podczas logowania ALT+CTRL+ 2X DEL i nadal nic.

Oczywiście mam Winde pro
krzywyswp
~user
 
Posty: 47
Dołączenie: 01 Lut 2007, 22:57



Postprzez Quirel 08 Lip 2007, 16:49

Mój komputer => Narzędzia => Opcje folderów => Widok => Ustawienia zaawansowane => odznacz pole wyboru ,,Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)" => i OK :D

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
Quirel
~user
 
Posty: 394
Dołączenie: 17 Maj 2006, 19:22
Pochwały: 20



Postprzez krzywyswp 08 Lip 2007, 16:56

Dzięki wielkie. Udało się. Dwa foldery udało się odzyskać. Oczywiście poprzypisywałem własności tak jak pisałeś wcześniej. Niestety z trzecim folderem nie poszło tak dobrze.


A jednak i z tym trzecim się udało, tylko na poczatku nie pokazało opcji zabezpieczenia, ale po ponownym kliknięciu na własciwości już była. Jeszcze raz bardzo dziękuje.
krzywyswp
~user
 
Posty: 47
Dołączenie: 01 Lut 2007, 22:57




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości