• Ogłoszenie:

Windows update ?!

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Windows update ?!

Postprzez -maro- 24 Lis 2004, 18:14

reklama
Podczas wyszukiwania dostępnych aktualizacji w witrynie Windows Update wyświetlany jest błąd 0x800A01AD.
Wcześniej to znaczy jakiś miesiąc temu i wcześniej nie miałem takich problemów a teraz to na połączenie ze stroną wind.update muszę czekać bardzo długo.
Czy da się z tym coś zrobić?
Jeżeli by było jakieś rozwiązanie to prosiłbym o "łopatologiczne" wytłumaczenie.
OS Win XP
Z góry dziękuję.
-maro-
 



Postprzez Tom@szek 24 Lis 2004, 18:27

Nie znam angielskiego aby Ci przetłumaczyć , ale zerknij na
http://search.msn.com/results.aspx?FORM=MSCOM&q=0x800A01AD
Tom@szek
 



Postprzez -maro- 24 Lis 2004, 18:42

Wielkie dzięki, ale ja też niestety nie znam angielskiego.
-maro-
 



Postprzez Siesiu 24 Lis 2004, 19:15

To ja wam spróbuję pomóc:P

A więc tak. Tam jest napisane że

The Microsoft XML Parser (MSXML) 3.0 Service Pack 4 (SP4) nie jest zainstalowany lub pliki programu MSXML nie są w pełni/dobrze zarejstrowane:? lub coś takiego. No i jest of kors jak się z tym uporać.

1.Kliknij start -> uruchom->wpisz cmd
2.Odpali ci się linia poleceń
3. Wpisz Regsvr32 C:\Windows\System32\Msxml.dll
4.Jeśli dostaniesz komunikat że się powiodło wpisz
Regsvr32 C:\Windows\System32\Msxml2.dll
5.Jeśli dostaniesz komunikat że się powiodło wpisz
Regsvr32 C:\Windows\System32\Msxml3.dll
6. Jeśli dostaniesz komunikat że się powiodło resetnij kompa i sprawdź czy działa ten Windows Update.


Jeśli nadal nie będzie działać ściągnij program z TEJ strony. Ale tam jest tylko wersja English więc nie daje łapy uciąć że bedzie chodzić z Polskim XP-kiem chociaż powinno.

A tak wogóle to masz jakiegkolwiek SP na tego Windowsa?

Jeśli napisałem bardzo skomplikowanie/nieczytelnie/zagmatwanie to przepraszam :)

Pozdrówka Siesiu
Awatar użytkownika
Siesiu
~user
 
Posty: 598
Dołączenie: 11 Lis 2004, 14:31
Miejscowość: z Sosnowca
Pochwały: 34



Postprzez -maro- 24 Lis 2004, 21:09

Wielkie dzięki
Jednak ten pierszy sposób nie działa za dobrze bo wszystko zostało wpisane i było OK do czasu zresetowania kompa. Po restarcie nie mogłem otwożyć żadnej strony www. (nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale pomogło przywracanie systemu)
Sam nie wiem jakim sposobem, ale udało mi się przeskanować komp. i nie ma żadnych aktualizacji dla mnie.

Co do SP to mam SP2


Nie mam pojęcia co może być przyczyną tej sytuacji (może firewall, może usunołem jakiś plik, może przez doświadczenia jakie prowadziłem z Tweak XP, Window Washer, Odkurzacz i jeszcze kilka innych), ale będę się tym martwił przy następnej próbie skorzystania z Windows Update.

Bardzo dziękuję za okazaną pomoc.
-maro-
-maro-
 



Postprzez Siesiu 24 Lis 2004, 22:09

To sorry ale ja niewiem. Przetłumaczyłęm słowo w słowo tą strone-a na tej stronie było dosłownie to samo co na stronie Microsoft-u dotyczącej tego problemu. Jeśli oni mówią że to powinno pomóc to raczej powinno:))

Pozdrówka Siesiu
Awatar użytkownika
Siesiu
~user
 
Posty: 598
Dołączenie: 11 Lis 2004, 14:31
Miejscowość: z Sosnowca
Pochwały: 34




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości