• Ogłoszenie:

Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez grzesiek045 17 Lis 2016, 23:51

reklama
Witam.
Podczas instalacji Win10,a mianowicie przy kończeniu instalacji komputer się zawiesza,bądź przełącza się w bluescreena.Po restarcie (nie pozostaje wtedy nic innego,bo nic innego nie działa) i kolejnej instalacji,wszystko idzie dobrze.Jednak gdy po kilku minutach od uruchomienia systemu,komputer cały się zawiesza.Czasem wyskakuje znów bluescreen (przy resecie) lub gdy owy się nie pojawi,to po uruchomieniu i używaniu znowu następuje zatrzymanie wszystkiego i kompletnie nic nie można zrobić.
Dodam jeszcze,że przy bluescreenach widnieje napis albo ,,clock_watchdog_timeout,, lub ,,machine_check_exception,,
grzesiek045
~user
 
Posty: 26
Dołączenie: 13 Gru 2014, 17:23



Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez ToServeAndProtect 18 Lis 2016, 00:42

jaki masz sprzęt? kręciłeś go?
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez grzesiek045 18 Lis 2016, 12:24

Intel Core I3 3,40GHz
8 gb ramu
płyta główna od AsRock
nie kręciłem.Wcześniej miałem zainstalowany na tym komputerze Win10,ale przy instalacji Linuxa omyłkowo zainstalowałem go na partycji z Windowsem.Potem przeszedłem na 7 (mam oryginalną) a tamta 10 była aktualizacją od Microsoftu.Narazie posiadam Win 10 zainstalowany obok Win7,ale 10 nie działa jak powinna
grzesiek045
~user
 
Posty: 26
Dołączenie: 13 Gru 2014, 17:23



Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez Łowca Androidów 18 Lis 2016, 14:33

Którą kompilację 10ki opsiadasz? 1511 czy 1607?
Czy to jest instalowane z czystego obrazu czy jakaś przeróbka - skąd zasysałeś tą 10kę?
Dodatkowo pasowałoby podać tu odczyt SMART dysku - zrobisz to programem CrystalDiskInfo
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez grzesiek045 18 Lis 2016, 14:53

Posiadam kompilację 1511.Istalator mam na płycie.Płyta kupiona w zaufanym miejscu
https://www.easypaste.org/file/AfRxuTlG/Przechwytywanie.PNG?lang=pl
https://www.easypaste.org/file/xBNR6IeH/Przechwytywanie1.PNG?lang=pl
https://www.easypaste.org/file/61Zd9qs2/Przechwytywanie3.PNG?lang=pl
myślę,że o to chodzi :wink: jakby coś,to przepraszam,bo na codzień nie zajmuję się aż takimi sprawami :)
grzesiek045
~user
 
Posty: 26
Dołączenie: 13 Gru 2014, 17:23



Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez Łowca Androidów 18 Lis 2016, 20:22

Dysk jest OK.
W jaki sposób aktywowałeś system?
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez grzesiek045 18 Lis 2016, 20:54

Posiadam klucz od Microsoftu z DreamSpark.Wszystko dzieje się tak samo,kiedy ściągam z e5.onthehub.com obraz systemu (posiadam klucz do licencji edukacyjnej).Czy ma to może związek z tym,że wielokrotnie próbowałem instalować system? (wiem,że to nie był najlepszy pomysł i tak)
grzesiek045
~user
 
Posty: 26
Dołączenie: 13 Gru 2014, 17:23



Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez Łowca Androidów 18 Lis 2016, 21:55

Ilość insalacji nie ma znaczenia.
masz zainstalowane wszystkie sterowniki?
Probowałeś zaktualizoawać do kompilacji 1607 (tzw rocznicowa aktualizacja)
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12387/windows-10-update-history
Jeśli masz wszystkie stery to czy tak się dzieje od początku czy może po instalacji sterowników - któregoś ze sterownikow - należy na to zwrócić uwagę.

Dodano Dzisiaj, 22:11:
Jeszce jedno przyszło mi do głowy.
Opcje zasilania i tu ustaw plan zasilania na wysoka wydajność
Kliknij Zmień ustawienia planu i tu Zmień zaawansowane ustawienia zasilania -> tu odszukaj pozycję Wyłacz dydysk po wybierz Nigdy (możesz wpisać z palucha :)
Wciśnij Zastosuj
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez grzesiek045 19 Lis 2016, 12:52

Hmm...nie mam pojęcia,o co może chodzić, ale teraz nawet nie mogę się zalogować do 10.Przy wyborze systemu,który ma wystartować, gdy wybieram Win10,to od razu wyskakuje bluescreen i jakiś błąd ,,bad_system_config_info,, czy jakoś tak, po czym komputer sam się restartuje.Kiedy wybiorę znowu Win10,to włącza się narzędzie do naprawy i diagnozuje problem,a potem przechodzi w okno coś w rodzaju ,,system nie został prawidłowo uruchomiony,, i jest do wyboru albo ,,opcje zaawansowane,, albo ,,uruchom ponownie,,.Gdy jednak przełączę się na 7,to przed wystartowaniem już kolejny raz system chce sprawdzać spójność dysków. sciana

Dodano Dzisiaj, 12:56:
Wszystkich sterowników nie posiadam.Nie zabierałem się za to z powodu tego,że zaraz się cały zacinał i musiałem resetować.Aktualizacji tak samo nie instalowałem.Chciałem przed chwilą,ale...
dodam jeszcze,że to się dzieje już wtedy,kiedy po raz pierwszy jakby chcę zainstalować system.Gdybym teraz sformatował partycję z Win10 i zainstalował od nowa,to prawdopodobnie przy kończeniu już instalacji znowu stałoby się tak,że zatrzymałoby się wszystko

Dodano Dzisiaj, 12:58:
Czy po prostu kolejny reinstall? potem pobawię się z tymi sterownikami i całą resztą.
grzesiek045
~user
 
Posty: 26
Dołączenie: 13 Gru 2014, 17:23



Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez Łowca Androidów 19 Lis 2016, 15:54

Sterowniki możesz pobierać z posiomu uruchomionego Windows 7
Proponowałbym również pobrać wersję systemu już 1607 i ni ekupować w zaufanym źródle bo może być płyta uszkodozna, wadliwei wypalona.
Jeśłi masz wersję dukacyjną to możesz pobrać ją tu:

Win10 Education (1607) x86:
https://files.fm/u/7hfr6jx9
lub:
https://mega.nz/#!vFAXhQSS!IAd6gQOlHVdgCNn_21SfmrEmkaq7ip79oXquBHfJmb4

Win10 Education (1607) x64:
https://files.fm/u/7hfr6jx9
lub:
https://mega.nz/#!uBRjmD6Z!yx8LFeyJAtZ935EQjqg3tiugJci9AZmrfr4GFw328Gc

są to czyste niemodyfikowane obrazy iso
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez grzesiek045 20 Lis 2016, 10:42

Łowca Androidów napisał(a):Ilość insalacji nie ma znaczenia.
masz zainstalowane wszystkie sterowniki?
Probowałeś zaktualizoawać do kompilacji 1607 (tzw rocznicowa aktualizacja)
https://support.microsoft.com/pl-pl/hel ... te-history
Jeśli masz wszystkie stery to czy tak się dzieje od początku czy może po instalacji sterowników - któregoś ze sterownikow - należy na to zwrócić uwagę.

Dodano Dzisiaj, 22:11:
Jeszce jedno przyszło mi do głowy.
Opcje zasilania i tu ustaw plan zasilania na wysoka wydajność
Kliknij Zmień ustawienia planu i tu Zmień zaawansowane ustawienia zasilania -> tu odszukaj pozycję Wyłacz dydysk po wybierz Nigdy (możesz wpisać z palucha
Wciśnij Zastosuj


wszystko,co zacytowałem sprawdziłem i ten sam efekt.Obraz z https://files.fm/u/7hfr6jx9 nie działa.Znaczy działa,ale z takim samym efektem,co wcześniejsze.Zainstalowałem wszystkie sterowniki oprócz karty graficznej,której nie wykrywał.Po dłuższym już czasie użytkowania, komputer znów się zawiesił.Nie mam już pomysłów,co tam jeszcze mogłoby być i chyba zrezygnuję po prostu z tego Windowsa.Jeżeli Panowie macie jeszcze jakieś pomysły,to jeszcze się wstrzymam z formatem partycji z 10
grzesiek045
~user
 
Posty: 26
Dołączenie: 13 Gru 2014, 17:23



Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez Łowca Androidów 20 Lis 2016, 13:26

Jaka jest wielkość partycji dla 10ki?
Ile jest wolnego miejsca?
W jakich sytuacjach system się zacina? W trakcie pracy, w trakcie bezczynności, w trakcie pobierania?
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez grzesiek045 20 Lis 2016, 15:15

Obecnie 10 znajduje się na partycji,na której jest wydzielone 100 gb miejsca.Aktualnie mam wolne 82,9 gb miejsca na tej partycji.System potrafi się zaciąć w każdej chwili.Głównie jednak wydaje mi się,że w chwili,kiedy zostawiam komputer włączony tzn, kiedy próbuję chociażby zainstalować sterowniki,to zostawiam komputer i zajmuję się czymś innym,ale po jakimś czasie zastaję go znowu nie reagującego na nic
Zacinanie zaczyna się już jak wspomniałem na etapie ,Przygotowywanie,, po skończonej instalacji systemu.Od tego zaczyna się za każdym razem.Potem muszę jakby jeszcze raz instalować i instalacja przebiega bez problemu,jednak wtedy się zacina podczas używania, czyli już na przykład na samym początku,kiedy można ustawić sobie nazwę komputera,hasło itp.
grzesiek045
~user
 
Posty: 26
Dołączenie: 13 Gru 2014, 17:23



Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez Łowca Androidów 20 Lis 2016, 17:14

SMART dysku jes OK, ale ja i tak obstawiałbym problemy z dyskiem, ewentualnie taśmą.
Wymień kabel SATA od dysku. Przeponij dysk do innego portu na płycie głównej.
Dodatkowo mile widziany test powierzchni dysku - ten powie więcej i bardziej szczegółowo o stanie dysku niż SMART.
Mimo, że widziałem już SMART podaj jeszcze z Victorii.
Wykonaj poniższe testy:

  • Pobierz płytkę >>>Hiren's BootCD<<<
  • Wypakuj i wypal obraz iso na CD
  • Zabootuj z tej płytki i z menu wybierz Mini Windows XP
  • Po załadowaniu MiniXP z pulpitu kliknij:
    • HBCD Menu
      • Programs
        • Testing
          • Victoria (HDD Info/Test)
  • Po uruchomieniu programu kliknij zakładkę SMART i przycisk GET SMART - zrób fotekę i wstaw tu na forum. (hosting np. www.ifotos.pl
  • TEST POWIERZCHNI:
  • Po uruchomieniu programu klikamy zakładkę Setup
  • Zaznaczamy opcję Only non-destructive functions
  • Klikamy zakładkę Tests, z prawej klikamy przycisk Start
  • Po zakończeniu jeśłi pojawi się okno z wynikiem zamykamy je i robimy
    fotkę tak aby było widać parametry z czasami dostępu do
    sektorów i wstawiamy tu na forum. (hosting np. www.ifotos.pl)
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez Desteran 20 Lis 2016, 19:10

Moim zdaniem pierwszym podejrzanym jest - w większości przypadków - dysk twardy. Na drugim miejscu zasilacz. Z tego co wiem dyski twarde firmy Seagate są bardzo wrażliwe (i kapryśne) na współpracę z kontrolerami SATA na płytach głównych. Na niektórych kontrolerach działają bardzo dobrze, na innych średnio, a na następnych bardzo źle. Wszystko zależy od jakości i ceny płyty głównej. Jeśli ktoś kupuje płytę główną "po taniości", to potem te pozorne oszczędności wychodzą tak jak wychodzą.

Link:

http://pclab.pl/news68198.html

Seagate produkuje totalny szmelc, co do tego nie ma grama wątpliwości. U siebie miałem już takie sytuacje z HDD, że parametry S.M.A.R.T. były dobre, a mimo to z dyskiem twardym i tak działy się dziwne rzeczy.
Na nic się to wszystko zdało, bo królewnie było mało...

Tylko wielkie pieniądze otumaniły ludzi, szybki, łatwy zysk cały świat paskudzi.

Jeśli kombinujesz to radzisz sobie chłopie, właśnie dzięki temu jesteś na topie.

Matematycznie i szachowo szurnięty... po prostu taka cicha woda.

Student-konfident, niczym typowa kanalia, jemu niestraszne wirusy oraz Juwenalia.
Desteran
~user
 
Posty: 65
Dołączenie: 12 Mar 2012, 20:32



Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez grzesiek045 20 Lis 2016, 19:21

Dobrze,ale jeszcze zanim...czy jest to faktycznie możliwe,skoro jeszcze ok.3-4 tygodni temu działała 10,którą updateowałem z 7?
grzesiek045
~user
 
Posty: 26
Dołączenie: 13 Gru 2014, 17:23



Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez Łowca Androidów 20 Lis 2016, 20:08

Możliwe bo przedtem ta 10ka działała w miejsu 7ki, a teraz 10ka jest zainstalowana w innym miejscu, inne sektory są w użyciu i może akurat w miejscu sektorów niestabilnych.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows 10-zacinanie się po kilku minutach od uruchomienia

Postprzez Desteran 20 Lis 2016, 23:20

Przyczyna może być w samym systemie. Zapoznaj się z tym tematem.

Win 10 ostrzeżenie dla posiadaczy dysków twardych Samsung F3:

http://twojepc.pl/boardPytanie166388.htm

Niewykluczone, że niektóre modele Barracud również są podatne na coś takiego i wystarczy poużywać 10-ki przez jakiś czas i HDD nadaje się do wyrzucenia. Moim zdaniem lepiej zainstalować wcześniejszy system, nie dopuścić do aktualizacji do Win 10 i tyle w temacie. Na przechowywanie danych polecam kupić jakiegoś WD Caviara Black, 1TB FZEX kosztuje ok. 350 zł. a 2TB ponad 600. Ceny są konkretne, ale jakość tych dysków jest mimo wszystko trochę wyższa. Chociaż cudów nie należy się zbytnio spodziewać, bo też może być różnie.
Na nic się to wszystko zdało, bo królewnie było mało...

Tylko wielkie pieniądze otumaniły ludzi, szybki, łatwy zysk cały świat paskudzi.

Jeśli kombinujesz to radzisz sobie chłopie, właśnie dzięki temu jesteś na topie.

Matematycznie i szachowo szurnięty... po prostu taka cicha woda.

Student-konfident, niczym typowa kanalia, jemu niestraszne wirusy oraz Juwenalia.
Desteran
~user
 
Posty: 65
Dołączenie: 12 Mar 2012, 20:32




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości