• Ogłoszenie:

Windows 10 - pliki z pulpitu usunęły się po aktualizacji sys

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Windows 10 - pliki z pulpitu usunęły się po aktualizacji sys

Postprzez Mawenclie 14 Lis 2015, 23:08

reklama
Problem wygląda tak: gdy miałam Windows 7, większość potrzebnych mi plików znajdowało się w folderze na pulpicie. Po zaktualizowaniu systemu do Windows 10 znalazłam ten folder na dysku w Windows.old. Przeniosłam go na pulpit.
Jako, że nie mogłam połączyć się z internetem, uruchomiłam komputer ponownie. Po włączeniu go, na pulpicie znajduje się tylko kosz. Wszystkie inne pliki sprzed aktualizacji zostały na dysku, ale po tych wyjętych z Windows.old nie ma śladu.

Co zrobić, by je odzyskać?
Pilnie potrzebuję pomocy.
Mawenclie
 



Windows 10 - pliki z pulpitu usunęły się po aktualizacji sys

Postprzez Łowca Androidów 15 Lis 2015, 00:05

Te pliki najprawdopodobniej nadal są na dysku.
Poberz program Everything Portable
http://www.programosy.pl/program,everything-portable.html
wypakuj i uruchom - poczekaj aż przskanuje dyski - wyświetli się wówczas dłuuuug alista.
W pole wyszukiwana zacznij pisać nazwę jakiegś pliku którego szukasz (lub katalogu) powinien się pojawic na liście - z prawej będzie ścieżka do tegoż pliku/katalogu

I tak na przyszłość - NA PULPICIE UMIESZCZAMY TYLKO SKRÓTY DO PLIKÓW I KATALOGÓW - im więcej MB/GB na pulpicie tym woniejsza praca systemu.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows 10 - pliki z pulpitu usunęły się po aktualizacji sys

Postprzez Mawenclie 15 Lis 2015, 14:27

Łowca Androidów napisał(a):Te pliki najprawdopodobniej nadal są na dysku.
Poberz program Everything Portable
http://www.programosy.pl/program,everything-portable.html
wypakuj i uruchom - poczekaj aż przskanuje dyski - wyświetli się wówczas dłuuuug alista.
W pole wyszukiwana zacznij pisać nazwę jakiegś pliku którego szukasz (lub katalogu) powinien się pojawic na liście - z prawej będzie ścieżka do tegoż pliku/katalogu

I tak na przyszłość - NA PULPICIE UMIESZCZAMY TYLKO SKRÓTY DO PLIKÓW I KATALOGÓW - im więcej MB/GB na pulpicie tym woniejsza praca systemu.


Dziękuję za pomoc, ale niestety dużo mi to nie dało. Uruchomiłam program i on, owszem, odnalazł niektóre z tych plików, ale po odnalezieniu ich na dysku wyświetla się komunikat "Element, do którego odwołuje się ten skrót został przeniesiony lub zmieniony..." i nadal nie wiem, gdzie je znaleźć. Aczkolwiek to, co program odnalazł to głównie folder "ostatnio używane elementy", pewnie dlatego występuje problem.

Dziękuję na wskazówkę odnośnie pulpitu - słyszałam, że im więcej na nim tym wolniejsza praca, ale myślałam, że chodzi o ilość elementów i, że jak włożę je do folderu, to nie sprawiają problemu. Aczkolwiek w przyszłości "schowam" je gdzie indziej :)
Mawenclie
 



Windows 10 - pliki z pulpitu usunęły się po aktualizacji sys

Postprzez filip11234 13 Maj 2016, 17:17

Witam,
Miałem podobny problem z pulpitu zniknęły pliki znalazłem je dysk C/użytkownicy/ nazwa użytkownika/pulpit
Pozdrawiam
filip11234
 



Windows 10 - pliki z pulpitu usunęły się po aktualizacji sys

Postprzez Piotr Z 07 Maj 2017, 00:02

Witam, dopisze sie do tego posta jesli mozna :) (windows10)
moj problem wyglada nastepujaco: poprzez office worda zainstalowalem ustawienia do polskiej klawiatury, nastepnie kliknalem sugerowany przycisk zrestartuj teraz.
Po restarcie komputera utracilem ok.50% plikow, kompletnie nie majacych ze soba nic wspolnego (rowniez czas zainstalowania/sciagniecia ich).
W ostatnio uzywanych wciaz widze nazwy i sciezki do tych plikow, jednak gdy probuje w nie wejsc wyskakuje komunikat ze ich tam nie ma. Przeszukalem komputer za pomoca wbudowanych narzedzi wyszukiwania oraz programow takich jak wondershare itp.
Bardzo prosze o pomoc :)
Piotr Z
 



Windows 10 - pliki z pulpitu usunęły się po aktualizacji sys

Postprzez Filipox 3000 23 Lis 2017, 08:04

Hej miałem podobny problem, gdy na komputerze pojawił się bluscren i po ponownym uruchomieniu komputera wszystko co było na pulpicie wszystkie foldery pliki i inne takie znikneły!!! i pulpit powrócił do stanu zrobienia nowego konta, pojawił się komunikat "Nie możemy się zalogować na twoje konto microsoft" a nigdy nie miałem konta microsoft, pomocyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Filipox 3000
 




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości