• Ogłoszenie:

Windows 10 creators update - zbędne pliki

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Windows 10 creators update - zbędne pliki

Postprzez adashko 02 Wrz 2017, 19:18

reklama
Hej. Właśnie zainstalowałem manualnie ten ostatni większy update (z automatu z innymi aktualizacjami nie poszło) - jak w temacie - i na dysku systemowym pojawił mi się dodatkowy folder '.old' oraz 'Windows10Upgrade'.

Image

Szczególnie ten pierwszy zajmuje sporo, bo ponad 27Gb.
Czy mogę te foldery bez konsekwencji usunąć?
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Windows 10 creators update - zbędne pliki

Postprzez Łowca Androidów 03 Wrz 2017, 17:10

Z palucha ABSOLUENI NIE!!!
To jest w razie chęci powrotu do poprzedniej kompilacji i chyba jest na to 30 dni.
W celu usunięcia - całkowicie nie zostanie usunięty i najwyraźniej jest niezbędny - ja kiedyś usunąłem tak właśnie z palucha i rozwalił się system.
Należy użyć ocpji oczyszczania dysku.
  • WinKey+S i wpisujesz oczyszczanie dysku
  • Domyślnie jest C: i tak zostawiasz - klikasz OK
  • Po otwarciu okna na dole klikasz przycisk Oczyść pliki systemowe
  • Ponownie wybieramy dysk C: klikając OK
  • Po zakończeniu skanowania i otwarciu okna wybierasz pozycje Poprzednie instalacje systemu Windows
  • To pole zaznaczasz i klikasz Oczyść


Dodano Dzisiaj, 17:14:
Muszę dodać bo właśnie sprawdzilem.
Znowu sie to zmieniło :)
Nie wiem któą kompilacje posiadasz, ale jeśli powyższe nie zadziałą bo nie ma pozycji o któej wpomniałem to postępujesz dokladnie tak samo tyko zamiast zaznaczać wspomnianą pozycję przechodzisz na zakłądkę Więcej opcji, tutaj Prywracanie systemu i kopie w tle i wciskasz przycisk Oczyść Wywali na pewno całą zawarotość Windows old.

Autor postu otrzymał pochwałę
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows 10 creators update - zbędne pliki

Postprzez ToServeAndProtect 03 Wrz 2017, 19:22

Folder Upgrade możesz usunąć jeśli poprawnie zainstalowałeś aktualizację.
Folder Old także możesz usunąć (bez żadnych szkód na aktualny system). Jednak trzeba się liczyć z tym, że nie będziesz miał możliwości powrotu do starej wersji systemu. Jak Łowca wspomniał, pliki będą tam tylko 30 dni.

Autor postu otrzymał pochwałę
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Windows 10 creators update - zbędne pliki

Postprzez adashko 03 Wrz 2017, 21:55

Poszło jak po maśle tą pierwszą metodą - dziękuję :wink:
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Windows 10 creators update - zbędne pliki

Postprzez Garu 04 Wrz 2017, 07:56

Dodam, że privazerem można oczyszczać WU. Sztuka polega na ustawieniu czyszczenia i po analizie, na ustawieniu, żeby program nie zerował, tylko oczyścił system. Tzeba pamiętać, że brak zaznaczenia wyłączenia hibernacji, domyślnie ją włączy,
Warto brać portable, bo często są nowe wersje, a dokładnie jest to samo, co w wersji instalacyjnej.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Windows 10 creators update - zbędne pliki

Postprzez Łowca Androidów 04 Wrz 2017, 09:19

Tylko po co kombinować z programami skoro narzędzie systemowe czyszczanie dysku świetnie sobie z tym radzi.
Ja osobiście odradzam usuwanie "na żywca" - sam tak zrobiłem używając FRST bo oczywiście tak normalnie się nie da - system nie pozwoli i po usunięciu system się wysypał - startował, ale nie działał pasek zadań, nie klikały się ikony na pulpicie - mogłem jedyni epodziwiać pulpit :D
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows 10 creators update - zbędne pliki

Postprzez ToServeAndProtect 04 Wrz 2017, 10:55

a ja usunąłem ręcznie bo śmietnik był, za dużo ważył. żadnych problemów :)
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Windows 10 creators update - zbędne pliki

Postprzez Łowca Androidów 04 Wrz 2017, 11:00

TSAP ja swego czasu też usuwałem ręcznie, ale po ostatnim doświadczeniu odradzam i sam używam do tego oczyszczania dysku.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows 10 creators update - zbędne pliki

Postprzez adashko 04 Wrz 2017, 17:19

Panowie, w takim razie jeszcze jedna rzecz.

Image

Został mi jeden plik w tej lokalizacji i za nic nie mogę go usunąć - dostaję komunikat 'nie można znaleźć takiego elementu' przy próbie usunięcia - a przez to folder Windows.old cały czas zalega na twardym.
Czego mogę użyć do jego ostatecznego usunięcia?
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Windows 10 creators update - zbędne pliki

Postprzez Łowca Androidów 04 Wrz 2017, 17:57

Ja swoje powiem, a inni swoje.
Ja bym to zostawił tak jak jest, wiem, ze w oczy kole, ale właśnie ja usunąłem cały katalog z 10ki i skończyło się reinstalacją.
Wyżej pisali, że usuwali katalog i jest ok, ja się po raz kolejny nie odważę, a Ty zrobisz jak uważasz.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows 10 creators update - zbędne pliki

Postprzez Garu 05 Wrz 2017, 00:55

Jeśli coś nie chce się usunąć w windowsie znaczy, że folder jest otwarty w jakimś procesie/procesach. Trzeba zamknąć uchwyty pliku/folderu.
Pobierzesz openedfilesview http://www.nirsoft.net/utils/opened_files_view.html
Na samym dole jest spolszczenie. Wypakujesz pobrane i zawartość spolszczenia wkleisz do folderu. Nie martw się, to niecałe 100KB programu, takie tyci. Uruchomisz jako admin plik exe. W opcjach dodatkowo zaznacz - Pokaż otwarte foldery.
Znajdziesz te foldery .old, bo muszą być otwarte, skoro nie dają się usunąć. Zrób wpierw sprawdzenie procesów, do których należą.
Ale po kolei zaznaczysz je w programie i z menu plik, albo z prawokliku wybierzesz - Zamknij uchwyty wybranych plików. Gdy po kolei zamkniesz uchwyty wszystkich folderów old, to potem będziesz mógł je usuwać normalnie z ich lokalizacji.
Ja tak usuwałem systemowego pinballa z katalogu NT i bez problemu.

To cytat z mojego postu w innym forum.
Image
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Windows 10 creators update - zbędne pliki

Postprzez Łowca Androidów 05 Wrz 2017, 08:01

To nie żadne kotwice - to jest katalog systemowy.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows 10 creators update - zbędne pliki

Postprzez Garu 05 Wrz 2017, 12:20

Jeśli coś jest zablokowane w windowsie, to jest używane przez jakiś proces. W tym przypadku jest uszkodzona ścieżka i aktywne odwołanie. Chodzi o ten plik w temp. Za chiny windowsa old nie ruszy oczyszczanie dysku. Gdyby był to niższy windows, to znam program, który podczas restartu usunie każdy plik, zanim ten się załaduje.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Windows 10 creators update - zbędne pliki

Postprzez Łowca Androidów 05 Wrz 2017, 12:40

Oczywiście, że nie, oczyszczenie dysku czyści jedynie zawartość tego katalogu, nie wiedzieć czemu pozostawiając jakieś drobne śmieci w środku.
U mnie sofcik OpenedFilesView nie widzi tego katalogu.
Jeśi ktoś koniecznie musi usunąć ten foldr to dystrybucja LiveCD - Ubuntu czy Strelec.

Dodano Dzisiaj, 11:44:
Ewentualnie można by zmienić atrybuty, usunąć atrybut systemowy i spod windy powinien polecieć.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości