• Ogłoszenie:

wczoraj (22 kwietnia) ruszył e_bay - allegro dostaje kopa :)

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

wczoraj (22 kwietnia) ruszył e_bay - allegro dostaje kopa :)

Postprzez I-R-A 23 Kwi 2005, 13:27

Informuję - iż od wczoraj ruszył oficjalny serwis e-bay pl - koniec z monopolem allegro - wreszcie coś europejskiego - spieszta się rejestrować nicki - albowiem baza nicków jest łączona z zachodnią - nic mądrego nie można za bardzo wymyślić - a jeżeli ktoś już założył na zachodniej - może importować na pl.
Na początek szalona promocja - za darmo wystawianie i za darmo sprzedaż - później tylko od sprzedaży - więc spieszta się - jest okazja się załapać - Ledwie wczoraj ruszył - wystawiono już prawie 10 tyś aukcji :) :) :) - serwer aż biały od wejść - to tyle - reszta na ebayu - a swoją drogą - nareszcie - bo allegro ze swoimi prowizjami doprowadzało do ruiny - tylko oni kasę bili - a ostatnio przeszli samych siebie - więcej opłaty niż zysku ze sprzedaży
pozdrówka
I-R-A
edit I-R-A: przy okazji - "na gwałt" szukam generatora aukcji na ebaya - w wersji pl.
ZAKAZ LINKóW W PODPISIE
Awatar użytkownika
I-R-A
~user
 
Posty: 260
Dołączenie: 13 Paź 2004, 22:47
Miejscowość: Irleand Isle
Pochwały: 28



Postprzez MaTi 23 Kwi 2005, 22:10

hm nie sadze ze ebay wyeliminuje allegro z rynku, to tak jak z heyah wszyscy mysleli ze zrobi taka rewolucje ze kazdy bedzie przechodzil wlasnie do tej sieci... allegro ma zaduzo stałych uzytkownikow ktorzy mimo ze zarejestruja sie na ebay beda nadal na allegro ... allegro moze tylko odczuc nieco niższy ruch na swoich stronach ale to tylko co moze zrobic ebay, allegro pozwalalo sobie na wiele a dzieki ebay to moze sie zmienic ;) ebay tez bedzie musialo kiedys zapodac opłaty to jest tylko kwestia czasu ... allegro pewnie wtedy je zmniejszy i bedzie wszystko wyrownane... zobaczymy z reszta na gorsze na pewno nam to nie wyjdzie tylko na lepsze :)
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Postprzez Cichy 24 Kwi 2005, 22:23

Jak dla mnie to świetna wiadomosc, ułatwi to handl międzynarodowy. Ale bardziej czekam na PayPal, wtedy to dopiero zaczną sie zakupy :D
Awatar użytkownika
Cichy
~user
 
Posty: 145
Dołączenie: 15 Lis 2004, 14:25
Miejscowość: Szczecin
Pochwały: 4



Postprzez I-R-A 25 Kwi 2005, 00:35

Mati - z jednej strony masz rację - ale w rzeczy samej - ebay jest z większą kasą - ma swoje zasady i choć są już zgrzyty (nawet właśnie ten beznadziejny panel administracyjny- dlatego szukam tego programu - bo w porównaniu do allegro - to obraz nędzy i rozpaczy) - obroty po 3 dniach już zaczynają przeganiać świstaka z jego rocznym stażem. Ponadto wczoraj wystawiłem aukcję - na próbę_ i już mam kilka ofert - a najfajniejsze jest to, że jest masa odzewu na meila z niemiec, stanów, holandii - (tu mała dygresja - angielski i niemiecki - uczcie się chłopaki - bo tylko znajomość języków da wam szansę przeżyć :) ) nawet już dogadałem się z kolesiem z holandii - że prześle mi kasę w kopercie a ja mu paczkę. Tu należy podkreślić jedną rzecz - wystawiając aukcję - koniecznie trzeba pisać tekst po polsku i angielsku - a w tytule używać jak najmniej polskich zdrobnień - jak najwięcej oryginalnego brzmienia. Wtedy wyszukiwarki z innych landów szybciej łapią :).
I TO jest mati właśnie przewaga ebaya nad allegro - powiedzmy sobie szczerze - allegro nie pociągnie długo - bo i tak przegrają sprawę w sądzie - a anglicy dojdą do porozumienia i połączą w jedno oba serwisy - w sumie wiadomo, że kasa rządzi :)
pozdrówka
I-R-A
edit IRA: przy rejestracji nie wpsywać polskich znaków - unikać ł, ć, ś itp. bo na zachodnich stronach wychodzą wtedy fajne szlaczki - chińszczyzna jednym słowem :)
ZAKAZ LINKóW W PODPISIE
Awatar użytkownika
I-R-A
~user
 
Posty: 260
Dołączenie: 13 Paź 2004, 22:47
Miejscowość: Irleand Isle
Pochwały: 28




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości