• Ogłoszenie:

Problem z kartą sieciową realtek rtl8029(as) pci ethernet

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Problem z kartą sieciową realtek rtl8029(as) pci ethernet

Postprzez lukand 06 Paź 2019, 12:14

reklama
Chciałbym prosić o postawienie diagnozy problemu niedziałającej karty wskazanej powyżej. Z powodu uszkodzenia karty sieciowej wbudowanej w płytę główną postanowiłem zastosować kartę zewnętrzną. Okazało się, że po jej podłączeniu systemy PCLinuxOS i Windows XP pracujące na odrębnych dyskach, karta jest automatycznie wykrywana i działa bez problemu. Do tej samej płyty głównej podłączyłem dysk twardy niezależnie od pozostałych wspomnianych napędów z zamiarem zainstalowania Windows 7. Instalacja przebiegła pomyślnie, lecz karta sieciowa nie działa (nie jest wykrywana). Korzystając z innego komputera poszukałem sterowników do rzeczonej karty sieciowej. Informacje zawarte na stronach udostępniających sterowniki wskazywały, że oprogramowanie do karty obsługuje różne wersje systemów Windows, w tym Windows 7. Niestety moje dotychczasowe starania spełzły na niczym. Czy może to oznaczać, że karta sieciowa, wbrew deklaracjom, nie obsługuje jednak Windows 7?

Konfiguracja sprzętu:

— płyta główna: ASUSTek PSB-VM SE
— pamięć operacyjna: 4GB
— procesor: Intel Core 2 Quad Q6700
— karta grafiki zintegrowana z płytą główną (Intel G965 Express Chipset Family 256 MB)
— dwie nagrywarki DVD marki LG
— kontroler USB 2.0
— kontroler USB 3.0
lukand
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 09 Paź 2006, 10:01



Problem z kartą sieciową realtek rtl8029(as) pci ethernet

Postprzez Garu 10 Paź 2019, 09:00

Nie wiem, gdzie szukałeś. Na stronie realteka nie pisze, że karta obsługuje win 7:
Image

Pobiera się sterownik dla XP i uruchamia na windows 7 z PPM w trybie zgodności z XP Może się udać
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości