• Ogłoszenie:

Brak wifi, nie można włączyć zapory i menedżera urządzeń

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Brak wifi, nie można włączyć zapory i menedżera urządzeń

Postprzez Pawciow 17 Mar 2018, 01:31

reklama
Witam serdecznie. Mam problem z systemem Windows 8.1 Home 64bit. Wczoraj wyrzuciło mi wszystkie czcionki oprócz fixedsys i jeszcze jakiejś + miałem ciągłe miganie ekranu, że prawie nic nie dało się zrobić. Zobaczyłem w menedżerze zadań ciągle powstające procesy (remote czy image handle host?). Dopiero po wyłączeniu zdalnego wywoływania procedur, miganie i tworzenie się procesów ustało. Wrzuciłem czcionki z płytki i pliku install.wim, ale w notatniku zupełnie inaczej czcionka się wyświetla teraz i nawet jak zmienię na inną, to po ponownym uruchomieniu resetuje się z powrotem na tą irytującą. Główny problem teraz to taki, że nie mogę uruchomić zapory systemu i jak klikam użyj ustawien zalecanych, otrzymuję komunikat o kodzie błędu 0x8007042c. Poza tym w obszarze powiadomień oraz sieciach i udostępnianiu nie mam połączenia bezprzewodowego wifi. Tak jakby zupełnie wyparowało. Menedżera urządzeń też nie mogę uruchomić. Załączam logi z OTL i FRST.
Załączniki
Addition.txt
(57.56 KiB) Ściągnięto 105 razy
Shortcut.txt
(36.42 KiB) Ściągnięto 101 razy
FRST.TXT
(102.57 KiB) Ściągnięto 99 razy
Extras.Txt
(68.91 KiB) Ściągnięto 104 razy
OTL.Txt
(238.7 KiB) Ściągnięto 101 razy
Pawciow
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 28 Kwi 2013, 12:47



Brak wifi, nie można włączyć zapory i menedżera urządzeń

Postprzez ordynat 17 Mar 2018, 11:08

S4 UCBrowserSvc; E:\Users\Pawcio\Downloads\UCBrowserPortable\App\Chrome-bin\UCService.exe [656784 2017-12-20] ()

Tylko to jest podejrzane w logach, i nic więcej.

Otwórz Notatnik i wklej w nim:
HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
HKU\S-1-5-21-3977424303-3589057841-1241421294-1001\...\Policies\Explorer: [TaskbarNoNotification] 1
AppInit_DLLs: C:\AeroGlass\ModernFrame.dll => Brak pliku
ShortcutTarget: HP Digital Imaging Monitor.lnk -> E:\Program Files (x86)\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe (Brak pliku)
GroupPolicy\User: Ograniczenia <==== UWAGA
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings: [ProxySettingsPerUser] 0 <==== UWAGA (Ograniczenia - ProxySettings)
S3 WiseBootAssistant; C:\Wise Care 365\BootTime.exe [X]
S3 hpqcxs08; E:\Program Files (x86)\HP\Digital Imaging\bin\hpqcxs08.dll [X]
S2 hpqddsvc; E:\Program Files (x86)\HP\Digital Imaging\bin\hpqddsvc.dll [X]
S3 WinRing0_1_2_0; \??\C:\Users\Pawciow\Downloads\taskfree\taskfree-portable\OpenHardwareMonitor\OpenHardwareMonitorLib.sys [X]
U3 pwriqpoc; \??\C:\Users\Pawciow\AppData\Local\Temp\pwriqpoc.sys [X] <==== UWAGA
testsigning: ==> Ustawiony "Tryb testu". Sprawdź obecność niepodpisanego sterownika <==== UWAGA
HOSTS:
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść w folderze I:\vir2
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix (NAPRAW).

----------------

Error - 2018-03-16 08:01:24 | Computer Name = Computer | Source = Service Control Manager | ID = 7001
Description = Usługa NlaSvc zależy od usługi Dhcp, której nie można uruchomić z
powodu następującego błędu: %%1068


Error - 2018-03-16 08:01:24 | Computer Name = Computer | Source = Service Control Manager | ID = 7001
Description = Usługa netprofm zależy od usługi NlaSvc, której nie można uruchomić
z powodu następującego błędu: %%1068


MpsSvc => Usługa "Zapora systemu Windows" nie jest uruchomiona.
bfe => Usługa "Zapora systemu Windows" nie jest uruchomiona.

Error: (03/16/2018 11:04:47 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7001) (User: )
Description: Usługa MpsSvc zależy od usługi BFE, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:
Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się
.

Error: (03/16/2018 11:04:47 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7001) (User: )
Description: Usługa BFE zależy od usługi WFPLWFS, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:
Urządzenie dołączone do komputera nie działa
.

Wygląda na to, że nie masz już żadnych uprawnień w komputerze.
To raczej sprawa nie dla mnie.

Ale zrób jeszcze log Farbar Service Scanner >http://download.bleepingcomputer.com/farbar/FSS.exe (do skanowania zaznacz wszystko).
.
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości