• Ogłoszenie:

Karta pamięci:microsdhc 32gb class10.martwa lub uszkodzona!

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Karta pamięci:microsdhc 32gb class10.martwa lub uszkodzona!

Postprzez zapomniałemswojegonikcu 16 Maj 2017, 19:14

reklama
Witam pnownie.Tym razem ja ze sprawą pewnej karty pamięci: Micro SD-HC 32GB class 10. O co chodzi?: Posiadam kartę MicroSDHC w domu i ta mi nie działa lub coś się stało z jej modułem wykrywania w urządzeniach typu smartfony, laptopy,komputery, i aparaty. Jagby była zabita.
Jak włoże tą kartę SD do jakiego kolwiek smartfona( Nokia 500 albo huawei ascend g620s-l01) to telefony w ogóle nie pokazują/nie wykrywają wcale.W moim aparacie: "Fuji Finepix S5800( po włożeniu tej microsd do adaptera i z adapterem w środku aparatu) po włączeniu na ekranie widnieje komunikat: Błąd karty! Gdy chcę ją sformatować to potwierdzam komunikaty formatowania i potem pojawia się czarny ekran. W Laptopie siostry ( Fujitsu LifeBook A series AH530)( z windowsem 7 ) po włożeniu karty SD z adapterem do czytnika kart pamięci,laptop z systemem w ogóle nie wykrywają tego.Jedynie jest komunikat dźwiękowy w który wykrywa sam adapter czy jest włożony do gniazda lub wyjęty a samej karty nic a nic, ni widu.
Próbowałem jeszcze( przy smartfonach/ telefonach) podłączać przez kabel usb ale też żadnej reakcji z ich strony bo jak nie wykrywa to jak ma po podłączeniu pod USB cokolwiek znaleść.Próbowałem przetrzeć styki jakimiś środkami typu tonik albo amol( tak wiem śmieszne) ale też nic to nie dało.Po prostu grobowa cisza.
Czy ta Karta MicroSd jest martwa? Czy aby napewno?
Może da się jeszcze coś zrobić a może nie?
Słyszałem o sposobie kopiowania całej karty(stery+pojemność) (musi być taka sama i działająca jak ta martwa na której wkleimy obraz tej działającej) w tedy ożywię kartę.
BardzoBardzo prosiłbym o podanie poradnika do czegoś takiego bym mógł krok po kroku go sam wykonać a jak by nie było możliwe i nie dało się ożywić to proszę o jakieś namiary na sprawdzone punkty serwisowe w Krakowie( śródmieście i okolice) które naprawia mi tą kartę za opłatą.

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
Przepraszam też za rozpisanie się w poście ale jakbym tego nie zrobił to nie opisałbym problemu.
zapomniałemswojegonikcu
 



Karta pamięci:microsdhc 32gb class10.martwa lub uszkodzona!

Postprzez Kabson 20 Maj 2017, 05:24

Ty naprawdę martwisz się o kartę z 32 GB pamięci ?
http://variatkowo.pl/naprawiamy-uszkodzony-nosnik-danych/
Awatar użytkownika
Kabson
~user
 
Posty: 44
Dołączenie: 17 Wrz 2016, 18:31
Pochwały: 3



Karta pamięci:microsdhc 32gb class10.martwa lub uszkodzona!

Postprzez Łowca Androidów 20 Maj 2017, 21:57

Całe szczęście, że nie jesteś w posiadaniu jeszcze innych urządzeń korzystających z kart microSD bo byśmy tu godzinami czytali te wyociny.
Karta jest uwalona i nic nie zrobisz.
Nie wiem gdzie takie bzdury wyczytałeś o tym kopiowaniu - jak chcesz cokolwiek skopiować na coś co nie jest rozpoznawalne, coś czego nie rozpoznaje zadne urządzenie?
Karta nadaje się do kosza - no chyba, że jesteś z nią emocjonalnie związany to możesz przerobić ją na breloczek do kluczy.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Karta pamięci:microsdhc 32gb class10.martwa lub uszkodzona!

Postprzez zapomniałemswojegonikcu 27 Maj 2017, 13:51

Kabson
nie wiem w jakim znaczeniu/brzmieniu zadałeś to pytanie o martwienie się mnie o kartę pamięci ale odpowiem tobie na to jak na zwykłe pytanie...:
Tak! Zgadza się! Martwię się o stan takiego g...a co ma 32 GB . Pisał byś co innego gdyby to było większe czyli dysk flash usb a nie micro SD albo zwykły dysk co na nim się trzyma system Windows.
Spróbuje coś z zdziałać wg tego poradnika co podałeś ale i tak pewnie nic się nie da

Panie Łowca Andrid (specjalnie pominąłem "o" bo robię tak samo jak Pan) Czasem nie patrze na błędy orto lub literówki bo wolę napisać temat porządnie i go opisać niż poprawiać szczegóły.
Dobra ale do rzeczy:
Całe szczęście, że nie jesteś w posiadaniu jeszcze innych urządzeń korzystających z kart microSD bo byśmy tu godzinami czytali te wypociny.
A jak nie miałem nie napisać o innych urządzeniach? Potem by było że nie sprawdziłem w innym urządzeniu czy karta działa i by były oskarżenia a tak to podałem wszystkie urządzenia które mogą wyczytać właśnie kartę sd by udowodnić że takie czynności przeprowadzałem ale jak komuś nie chcę się czytać i pomóc komuś kto ma problem noto trudno ale jak już Pan to czyta to proszę o wyrozumiałość.Zadam pytanie które będzie stwierdzeniem i nie trzeba na nie odpowiadać: Czy czasem na forach nie oto chodzi że jak ma się dany problem z czymkolwiek to nie trzeba właśnie opisać swój problem z dokładnością co do joty?
Co do infa o kopiowaniu to nie ważne gdzie wyczytałem. Skoro z pendrive'ami da się zrobić naprawę: czyli popsuta pojemność usb i naprawienie jej przez skopiowanie całego firmwar'u bądź pojemności z działającego pendrive na drugi(wy się tam znacie) zepsutegy to czemu by się nie dało zrobić przybliżonym sposobem tylko że na Kracie MicroSD i ją ożywić?! XXI wiek to chyba wszystko jest możliwe w dziedzinie komputerów.
No trudno miałem nadzieje że się da ale jak zepsute bo nie wykrywa więc jest to wyrzucam do kosza!
zapomniałemswojegonikcu
 




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości