• Ogłoszenie:

Nie mogę zainstalować avasta

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez arturzielinski6 16 Mar 2017, 14:30

reklama
czemu nie mogę zainstalować avasta
arturzielinski6
 



Artur

Postprzez grzechupl 16 Mar 2017, 14:35

Moze byś tak dokładniej przedstawił swój problem
Tytuł nie za bardzo pasuje do treści posta
Kiedyś się ogarnę.... ale jeszcze nie czas na takie wybryki :)
grzechupl
~user
 
Posty: 76
Dołączenie: 04 Mar 2015, 19:13



Artur

Postprzez Łowca Androidów 16 Mar 2017, 23:11

A ja napiszę - i bardzo dobrze, ze nie możesz. Tylko sie cieszyć. To jest badziew jaki mało. Może więcej zaszkodzić niż pomóc.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez AdamPL234 17 Mar 2017, 11:10

To się niestety zgadza, Avast jest niczym, niż samym antywirusem który demoluje system operacyjny i powoduje obciążanie procesora w ciche sposoby nawet nie dostrzegając tego w menedżerze zadań, zamiast Avasta mogę zaoferować COMODO Cloud Antivirus który jest dużo lepszy od Avasta i nie ma z nim w ogóle krytycznych problemów, moją alternatywą jest: SecureAPlus bez silnika Offline.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez Arbi34 20 Mar 2017, 21:45

A co byś powiedział o takich AV jak darmowy Bitdefender, Panda free oraz 360 TS. Czy któryś z nich też jest na tyle dobry aby go zainstalować na Windows 7?
Arbi34
 



Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez Łowca Androidów 20 Mar 2017, 22:13

Co to za system operacyjny? To jest istotne.
Z tych co wymieniłeś to tylko Bitdefender - padna to morderca.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez Arbi34 20 Mar 2017, 23:53

A czy mogę wiedzieć dlaczego darmowa Panda to "morderca"?
Arbi34
 



Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez Łowca Androidów 21 Mar 2017, 08:10

Nie chce mis eię teraz suzkać.
Bywają spore problemy z tym antywirusem. Wżera się w system i potem są problemy z jego usunięciem.

Nadal nie wiem jaki to system operacyjny
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez krystian3w 21 Mar 2017, 11:28

Jak Artur pisał to z kompa na którym by chciał zainstalować jakiś antywirus (a avast nie wchodził) to Windows 7 raczej.
Awatar użytkownika
krystian3w
~user
 
Posty: 230
Dołączenie: 25 Sie 2015, 12:27
Miejscowość: Śląskie
Pochwały: 11



Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez AdamPL234 23 Mar 2017, 15:49

360 total security radzę nie instalować gdyż to chiński szpieg i pozostawia po sobie sporo śladów w rejestrze, w zaporze ogniowej firewall i parę aktywności. Bitdefender to nawet spoko wybór, tylko że trochę mocno zasobożerny na RAM. SecureAPlus to bardziej dobry wybór.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez krystian3w 24 Mar 2017, 16:29

Nawet się zgodzę na XP każdy antywirus (który ostrzega że jest inny w systemie) widział TS360 pomimo deinstalacji i prób czyszczenia po przez Revo i iObit Unistaller.
Awatar użytkownika
krystian3w
~user
 
Posty: 230
Dołączenie: 25 Sie 2015, 12:27
Miejscowość: Śląskie
Pochwały: 11



Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez Łowca Androidów 24 Mar 2017, 21:30

Do deinstalacji antywirusa nie używamy żadnych tego typu deinstalatorów (revouninsaller, WISE Uninstaller itp) - stosujemy jedynie deisntalator wbudowany w AV lub deinstalator systwmowy lub w szczególnych przypadkach (np. AVG) uninstaller, narzędzie czyszczące ze strony producenta antywirusa - nalezy przy tym przeczytać instrrukcję bo niekiedy trzeba danego uninstaller'a używać w trybie awaryjnym - jak np. w przypadku narzędzia Avasta "avastclear.exe"
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez AdamPL234 25 Mar 2017, 13:50

To fakt, lecz nie każdy producent opracował dezinstalator wybranego produktu antywirusowego. Chińskie antywirusy jest coraz gorzej usunąć bo one zostają w pamięci systemowej nawet po dokładniejszej dezinstalacji, lub zapora wykrywa, że usunięty antywirus jest nadal aktywny.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez Łowca Androidów 25 Mar 2017, 14:15

I dlatego odinstalowujemy takiego antywiursa przy użyciu systemowego deinstgalatora, a następnie czyścimy ręcznie pozostałości. Usuwamy pozostawione katalogi, czyścimy rejestr. Można do czyszczenia rejestru użyć programu jv16 Tools.
Do usuwani apozostałości można zastosować FRST.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez Arnod 26 Mar 2017, 14:26

W sumie czytając te wypowiedzi nie doszukałem się końcowej odpowiedzi. Niemniej wydaje mi się, że Avasta raczej należy unikać. Przynosi problemy. W ostatnim czasie trochę eksperymentując miałem takie AV jak: Panda free, MSE i Bitdefender i chyba z Pandy bylem najbardziej zadowolony. Bitdefnedr może i dobry, ale tam prawie nic nie da się w ten AV ingerować, a ja wolę mieć na AV jakiś wpływ.
Arnod
 



Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez krystian3w 27 Mar 2017, 08:34

AdamPL234 napisał(a):To fakt, lecz nie każdy producent opracował dezinstalator wybranego produktu antywirusowego. Chińskie antywirusy jest coraz gorzej usunąć bo one zostają w pamięci systemowej nawet po dokładniejszej dezinstalacji, lub zapora wykrywa, że usunięty antywirus jest nadal aktywny.


Mnie raz przy niszowej jakieś aplikacji antywirusowej (chyba z Ameryki Południowej) został jakiś wpis w centrum akcji, dlatego było widać jakby antywirus został / był aktywny i trzeba było wg zalecenia eksperta przejrzeć klucze systemowe tam się znajdujące dla centrum akcji i usunąć potem te co deinstalator / dodatkowy producencki czyściciel nie usunął.
W systemie po tej aplikacji został tylko taki wpis (OTL nie wykazywał z SystemLook nic po AV - wtedy jeszcze nie było FRST).
Awatar użytkownika
krystian3w
~user
 
Posty: 230
Dołączenie: 25 Sie 2015, 12:27
Miejscowość: Śląskie
Pochwały: 11



Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez Łowca Androidów 27 Mar 2017, 10:00

Arnod napisał(a):W sumie czytając te wypowiedzi nie doszukałem się końcowej odpowiedzi. Niemniej wydaje mi się, że Avasta raczej należy unikać. Przynosi problemy. W ostatnim czasie trochę eksperymentując miałem takie AV jak: Panda free, MSE i Bitdefender i chyba z Pandy bylem najbardziej zadowolony. Bitdefnedr może i dobry, ale tam prawie nic nie da się w ten AV ingerować, a ja wolę mieć na AV jakiś wpływ.


A jaką byś chciał otrzymać odpowiedź? Tym bardziej, że nie ma informacji o jaki system operacyjny chodzi.
Poza tym jeśli chodzi o Pandę również wyrazilem opinię i nadal ją podtrzymuję - dziadostwo.

Jednoznacznej odpowiedzi nie otrzymasz bo nie ma idealnego rozwiązania, żaden antywirus (darmowy czy płatny - choć i to też nie ma znaczenia bo darmowe korzystają z tych samych baz - są jedynie czasami bardziej ograniczone konfiguracyjnie i uboższe o pewne funkcje - często zbędne) nie zabezpiecza w 100% naszego systemu, powiem więcej, aktualnie wychwytują ok 40% infekcji, a i na najniebezpieczniejszą aktualnie nie mają lekarstwa - cryptolocker'y i długo nie będą bo to nie jest wirus, jest to aplikacja którą sami uruchamiamy wyapkowując archiwum czy klikając w nieznany link - aplikacja przejmuje nasze uprawnienia i dzięki temu ma dostęp wszędzie tam gdzie i my mamy szyfrując nasze dane.

Reasumując polecanie jakiegokolwiek antywirusa uwzględniając jego skuteczność jest bezsensowna - jedynie można jako kryterium przyjąć uciążliwość.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez AdamPL234 30 Mar 2017, 06:57

Co do antywirusa to mogę zasugerować wypróbowanie Bitdefendera w wersji domowej lub w płatnej wersji, COMODO Cloud Antivirus lub Internet Security Premium albo SecureAPlus który działa dobrze i nie ma wpływu na komputer nawet w trakcie skanowania.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez Manor 02 Kwi 2017, 13:44

Miałem trochę darmowego Bitdefendera. Według mnie jest to dobry, darmowy AV. Ale zakupiłem płatnego Eseta, z którego jestem jeszcze bardziej zadowolony. Niestety Comodo Cloud ciężko jest odinstalować.
Manor
 



Nie mogę zainstalować avasta

Postprzez krystian3w 03 Kwi 2017, 13:28

Mnie w Comodo Cloud problem sprawiało działanie po zalecanym ponownym uruchomieniu - program przestawała działać i nadawał się tylko do deinstalacji.
Co do deinstalacji to nie było z nią problemów, a niesprawność po restarcie mogła wynikać z średniego dbania o Windows XP i może kompatybilność z tym archaicznym systemem (w tym zakresie dobrze by było poczytać coś więcej jak działa on na XP gdy na nim np. nie odcinamy internetu i nie potrzebowaliśmy antywirusa offline (np. aktualizacją ręczną np. co 3-7 dni / włączenie systemu jak rzadko używany i musiałby dawać radę wtedy bez detekcji w chmurze i innych analizach w sieci)).
Awatar użytkownika
krystian3w
~user
 
Posty: 230
Dołączenie: 25 Sie 2015, 12:27
Miejscowość: Śląskie
Pochwały: 11




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości