• Ogłoszenie:

Jaki laptop kupić?

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Jaki laptop kupić?

Postprzez waldek4 26 Sie 2016, 19:35

reklama
Witam wszytkach profesjonalnych doradców komputerowych.
Od października zaczynam studiować i muszę kupić dobry laptop.
Na szczęście nie wybrałem sobie najtrudniejszego kierunku i będę chciał czasami(codziennie) pograć w gry tj. np. CS GO
Także laptop powinien śmigać mi w gierkach, pewnie potrzebna będzie jakaś podkładka chłodząca? tak? Nigdy nie miałem laptopa zawsze PC.
Budżet to myślę około <3000 zł.
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Waldemar ;)

PS. Fajnie by było gdyby w tych pieniądzach zmieściła się jakaś w miarę myszka np a4tech x7, ewentualnie jakieś słuchawki.
AMD X4 965 | AsRock 970 Extreme3 | DDR3 4GB 1333MHz GoodRam | ATI Radeon HD6850 1024MB | HDD 3.5 WD Sata 500GB 16MB | ATX Aerocool 500W |
Awatar użytkownika
waldek4
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 11 Lis 2013, 16:40



Jaki laptop kupić?

Postprzez bladi1492 27 Sie 2016, 02:35

Podkładka to chyba do Marek typu Acer, Asus, i inne niskie marki mam 3 już laptopa od Toshiby i przy żadnym nigdy nie stosowałem podkładki chłodzącej,jaki w służbowym dellu,, i naprawdę laptopy nie miały łatwego życia :) , czy to programy graficzne, czy to gry na maks. detalach ,najważniejsze aby otwory wentylacyjne nie były niczym pozakrywane a na pewno w tych lepszych markach producent postarał się o to aby chłodzenie było odpowiednie nawet przy większym wykorzystywaniu.
Jeżeli laptop do CS GO, do zbytnio to nie jest wygórowana półka i do 2 tys, byś coś znalazł , aczkolwiek jeżeli mam do wykorzystania 3000zł to lepiej już wykorzystać to i zakupić wszystko odpowiednie co tobie długo posłuży.

Co do laptopa polecam:
Dell Inspiron 5559 i5-6200U/8GB/500/Win10 R5
Co do myszki, jeżeli miałbyś grać np. w CS Go to dobrze dopłacić do myszki i nie kupować "a4tech x7" tylko już coś lepszego:
Logitech G602 Wireless Gaming Mouse
I ostatnia pozycja słuchawki:
HyperX Cloud Headset

Łączny koszt to ok: 2970zł
I w tym masz wydajną myszkę, laptop na stabilnym i dobrym systemem Windows 10 postawionym na Biosie UEFI , na którym odczujesz o wiele większą wydajność niż na standardowym biosie, pod względem pracy systemu nawet na zwykłym dysku, dodatkowo precyzyjną myszkę bez przewodową sugerowaną dla graczy która w połączeniu z wysokiej jakości słuchawkami przewodowymi da tobie ogromną przyjemność z gry. I nie patrz na to że myszka czy słuchawki to mało potrzebny sprzęt i nie trzeba na to tyle pieniędzy przeznaczać, bo to nie jest racja gdyż sam używam myszki Gigabyte Game za ok 250zł i słuchawek Sonego również przewodowych i szczerze powiem że granie na tym sprzęcie to sama przyjemność, uszy nie bolą podczas dłuższego użytkowania , jakość dźwięku jest ideała i bardzo głęboka a co do myszki jest szybka posiada tylko 2200 Dpi tą co tobie zaproponowałem posiada 2500 DPI, aczkolwiek praca jak i granie na niej to sama przyjemność jak wcześniej wspomniałem idealnie, szybko i precyzyjnie odwołuje ruchy na wyświetlaczu i z doświadczenia wiem że jak dany sprzęt mi padnie, to nie kupie już tańszego sprzętu. Bynajmniej to moje zdanie :)
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Jaki laptop kupić?

Postprzez waldek4 28 Sie 2016, 11:53

Myślę że wolał bym z dyskiem SSD.
AMD X4 965 | AsRock 970 Extreme3 | DDR3 4GB 1333MHz GoodRam | ATI Radeon HD6850 1024MB | HDD 3.5 WD Sata 500GB 16MB | ATX Aerocool 500W |
Awatar użytkownika
waldek4
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 11 Lis 2013, 16:40



Jaki laptop kupić?

Postprzez bladi1492 28 Sie 2016, 18:49

Skąd taki nacisk na dysk SSD ? , ja posiadam laptopa toshiba z zwykłym dyskiem talerzowym 2,5" i komputer włącza się w 15 sekund na systemie Windows 10 pod UEFI , i inne aplikacje po włączeniu systemu bez problemu uruchamiam bez jakiejś dużej zwłoki. , Jeżeli chodzi o systemy Windows 7 to jak najbardziej polecam dysk SSD , gdyż na tym systemie pod zwykłym biosem widać różnice w pracy, między SSD a zwykłym dyskiem, aczkolwiek jeżeli mówimy o systemie Windows 10 to nie zważał bym uwagi między dyskami.

Aczkolwiek poniżej propozycja z dyskiem SSD
Dell Inspiron 3558 i5-5200U/8GB/240+500/Win10 GF920M
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości