• Ogłoszenie:

Poważny problem z windows update [vista sp2 32-bit]

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Poważny problem z windows update [vista sp2 32-bit]

Postprzez Borzecky 13 Lip 2016, 23:16

reklama
Witam serdecznie,

jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem systemu Windows Vista Home Premium SP2 (32-bitowy). Kilka dni temu zrobiłem format, ponieważ komp chodził dosyć wolno - wszystkie programy i sterowniki zainstalowałem tak jak zawsze i tylko jednego brakuje mi do pełnego zadowolenia... Mianowicie poważnie szwankuje mi funkcja Windows Update. W nieskończoność szuka aktualizacji i mimo tego, że PC jest włączony np. od 11:00 do 23:00, to przed moimi oczami cały czas pojawia się złowrogie: "Trwa wyszukiwanie aktualizacji". :x

Image

Próbowałem niemal wszystkich metod, które zaproponowało mi Google. Wyłączałem usługę, nadpisywałem folder SoftwareDistribution, ściągałem 2 programy do naprawiania związanych z WU błędów rejestru. Nawet skorzystałem z opcji przywracania systemu. Nie dało to absolutnie nic, zatem przychodzę z problemem do Was.

Proszę, pomóżcie.



PS. Nie, nie stać mnie na Windows 7. :P
Borzecky
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 24 Sie 2013, 16:55



Poważny problem z windows update [vista sp2 32-bit]

Postprzez Łowca Androidów 14 Lip 2016, 08:12

Pobierz ręcznie i zainstaluj najnowszą wersję Agenta Windows Update oraz najnowszy dostępny dla Visty Internet Explorer, a następnie uzbrój się w cierpliwość.

A tak na marginesie - format to jest ostateczność, w twoim przypadku najprawdopodobniej wystarczyło zapodać tu na forum logi z FRST, ewentualnie jeszcze z Autoruns i system wróciłby do swojej sprawności.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Poważny problem z windows update [vista sp2 32-bit]

Postprzez Desteran 14 Lip 2016, 10:30

Nic nowego. Możesz czekać że tak powiem do usr... śmierci i w ten sposób nic nie osiągniesz. MS tworzy kolejne utrudnienia, a co przyszłość przyniesie to trudno powiedzieć, ale na bank nic dobrego.

http://twojepc.pl/boardPytanie167935.htm

http://www.techpowerup.com/forums/threads/windows-7-sp1-never-ends-searching-for-updates.221756/
Na nic się to wszystko zdało, bo królewnie było mało...

Tylko wielkie pieniądze otumaniły ludzi, szybki, łatwy zysk cały świat paskudzi.

Jeśli kombinujesz to radzisz sobie chłopie, właśnie dzięki temu jesteś na topie.

Matematycznie i szachowo szurnięty... po prostu taka cicha woda.

Student-konfident, niczym typowa kanalia, jemu niestraszne wirusy oraz Juwenalia.
Desteran
~user
 
Posty: 65
Dołączenie: 12 Mar 2012, 20:32



Poważny problem z windows update [vista sp2 32-bit]

Postprzez Borzecky 14 Lip 2016, 11:19

@ŁowcaAndroidów: Nie da rady pobrać najnowszego Windows Update ręcznie. Był taki program dla Visty jak Microsoft Fix It, ale... przestali go wspierać. :lol: Zresztą... Microsoft pisze, że najnowszą wersją WUA jest 7.6.7600.256. We właściwościach pliku wuaueng.dll z mojego PC taka właśnie wersja figuruje.

Aktualizuję IE, robię restart i czyszczę SoftwareDistribution jeszcze raz. Następnie puszczam Windows Update na cały dzień i całą noc. Odezwę się jutro...
Borzecky
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 24 Sie 2013, 16:55



Poważny problem z windows update [vista sp2 32-bit]

Postprzez AdamPL234 14 Lip 2016, 13:18

Ja też miałem podwójnie ten sam problem i niestety mi pozostało: Czekać z 6 godzin i Windows Update w końcu sie obudził i znalazł aktualizacje dla mojego Win7. To jest wina Microsoftu bo zachęcają użytkowników agresywnie by przeszli z WIN7 i WIN8 na WIN10 w zamian za pozbycie sie problemu ostatecznie.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Poważny problem z windows update [vista sp2 32-bit]

Postprzez Borzecky 19 Lip 2016, 02:25

Jeszcze raz zrobiłem reinstalację systemu, zainstalowałem wszystkie sterowniki (final versions). Windows Update nie wyszukuje nic na Service Packu 2.

W zaistniałej sytuacji postanowiłem, że kupię sobie jakiś dobry antywirus (postawiłem na ESET Smart Security). Mimo wszystko jednak chciałbym korzystać z aktualnego systemu Vista [no kurczę, żebym ja jeszcze miał pirata, przecież mam oryginalną płytę i takie aktualizacje po prostu mi się od Microsoftu należą :x ]... Ponownie zatem proszę Was o pomoc.
Borzecky
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 24 Sie 2013, 16:55



Poważny problem z windows update [vista sp2 32-bit]

Postprzez AdamPL234 19 Lip 2016, 07:23

Niestety na Viste nie znalazłem fixów które przyśpieszyłyby zamuloną prace wyszukiwania aktualizacji. Jedynym wyjściem jest: Zakupienie Windows 7 Service Pack 1 ze sklepu, edycje kupujesz sobie jaką chcesz. Po zakupieniu WIN7 SP1 otrzymasz ode mnie kilka linków które zaprowadzą cie do pobrania fixów.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Poważny problem z windows update [vista sp2 32-bit]

Postprzez Borzecky 19 Lip 2016, 12:29

Obawiam się, że może istnieć lepsze wyjście niż wydanie 400 złotych na system, którego absolutnie nie potrzebuję.
Borzecky
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 24 Sie 2013, 16:55



Poważny problem z windows update [vista sp2 32-bit]

Postprzez Garu 19 Lip 2016, 13:14

Spróbuj z programem complete internet repair http://www.programosy.pl/program,complete-internet-repair.html
Zaznacz pozycje 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8 i kliknij w GO!
Po restarcie powinno przywrócić działanie WU.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Poważny problem z windows update [vista sp2 32-bit]

Postprzez XMan 1 19 Lip 2016, 14:55

Nie pomoże powyższe narzędzie to
zobacz czy w usługach masz włączone Windows Update na Automatycznie (opóźnione uruchomienie).
Sprawdź chwilowo bez antywirusa (wyłącz) oraz innych programów zabezpieczających ponieważ nieraz to one blokują.

Pobierz te poprawki:
https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=39153
https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=24751

Wyłącz WU oraz internet - zainstaluj w/w poprawki.
Uruchom ponownie komputer.
Włącz internet oraz WU.
Sprawdź...

Miałem podobnie na Windows 7 i po zainstalowaniu odpowiednich poprawek (innych) WU ruszyło po 15 minutach :)
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Poważny problem z windows update [vista sp2 32-bit]

Postprzez Borzecky 20 Lip 2016, 12:34

Ok, dziś to z miłą chęcią wypróbuję. Wczoraj miałem jeszcze nadzieję, że zdziałam cokolwiek z programem WSUS Offline (w wersji 10.0.2, ostatniej obsługującej Vistę). Niestety i ta metoda zawiodła. ;)



Dopisek: Dziwna sprawa, nie ma żadnego problemu z instalowaniem ww. aktualizacji. Dlaczego więc nie chce ich wyszukiwać?

Dodano Dzisiaj, 11:30:
Nic to nie dało...
Borzecky
~user
 
Posty: 16
Dołączenie: 24 Sie 2013, 16:55



Poważny problem z windows update [vista sp2 32-bit]

Postprzez AdamPL234 21 Lip 2016, 16:43

Nie wyszukuje aktualizacji lub długo to zajmuje poprzez wine Microsoftu które agresywnie zachęca użytkowników Windows 7 i Windows 8 do przesiadki na Windows 10. Więc musisz jakoś wytrzymać z włączonym wyszukiwaniem aktualizacji w Windows Update lub poczekać aż zakończy sie darmowa przesiadka na WIN10.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości