• Ogłoszenie:

Szybkość internetu-przepustowośc albo szybkość łącza za mała

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Szybkość internetu-przepustowośc albo szybkość łącza za mała

Postprzez Kuba18 20 Cze 2016, 19:05

reklama
Witam. Potrzebuję odpowiedzi od ekspertów którzy się znają na internecie i ustawieniach internetu plus by ktoś wiedział na temat routerów i kabli itp czyli cała wiedza na temat internetu. W czym rzecz i dlaczego to piszę, już wyjaśniam:
Mam w domu Router firmy (TP-LINK) Model:( TL-WR841N ) Ma 2 anteny a szybkość internetu to 300mb/s .
Chciałbym od was wiedzieć jak zwiększyć transfer internetu by móc pobierać go szybciej?!! Co muszę zrobić i jakie porady wykonać by ten transfer był większy a nie jakieś ponad 700 kb/s. Dajmy jakiś byle jaki przykład: gdy pobieram coś co kol wiek z internetu to transfer wynosi ok. ponad 700kb/s , a dla mnie to jest za mało i wg mnie powinno wynosić tak ponad 100 mb/s lub więcej lub tyle ile oferuje to urządzenie zwane routerem. Dodam jeszcze że dostawca internetu w żaden sposób nie ogranicza mi przepustowości i szybkości internetu. Nic nie ustawiałem i nie zmieniałem bo się na tym nie znam, jakby kto pytał. Czekam na odpowiedź :)
Komputer: stacjonarny z windowsem xp
dysk: 80gb
ram: 1gb
ps. piszę na szybko. Jak dostane odpowiedź lub spytacie o dodatkowe parametry to napiszę wam. pozdrawiam
Kuba18
 



Szybkość internetu-przepustowośc albo szybkość łącza za mała

Postprzez ToServeAndProtect 20 Cze 2016, 23:13

przede wszystkim mylisz podstawowe jednostki. poza tym 300Mb/s to tyle maksymalnie obsłuży ten router, nie więcej.

ty lepiej się upewnij jaki masz internet. bo jedyny sposób by go przyspieszyć to zgłosić się do operatora i zapłacić za większy abonament
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Szybkość internetu-przepustowośc albo szybkość łącza za mała

Postprzez Kuba18 27 Cze 2016, 14:54

Witam ponownie. Przepraszam że do piero teraz odpisuję ale coś nie miałem wolnej chwili by zajrzeć do kompa o odpisac lub mogłem po prostu zapomnieć troszkę. To tak sprawa jest taka z tym internetem że szybkość internetu w właściwościach wynosi 100mb/s bo o to tobię chodziło bym napisał jaki internet mam. Jak to sprawdziłem,więc tak: START-PANEL STEROWANIA-POŁĄCZENIA SIECIOWIE-(KLIKAM PRAWYM PRZYCISKIEM NA SWÓJ INTERNET[POŁĄCZENIE LOKALNE UMNIE JEST 7] -KLIKAM:STAN..... SZYBKOŚĆ:100MB/S
Kliknąłem sobię jeszcze w opcję karty: obsługa i tam wyczytałem że: typ adresu przypisany przez DHCP. Może od tego mam taki wolny przesył danych transferu bo innego wytłumaczenia nie widzę. Tak jak już wspomniałem że dostawca internetu w żaden sposób mi nie ogranicza internetu. Dodam jeszcze że za miesiąc działającego internetu płacę 30zł. Jeśli to co napisałem nadal nie pomoże jakoś zwiększyć transfer neta to zostaje mi pomyśleć czy nie wydać większego hajsu dla lepszej jakości internetu u którego dostawcy posiadam ten ruter. Jeszcze raz przepraszam że tak późno odpisuje i czekam na konkretną odpowiedź i jakieś pomysły. Pozdrawiam serdecznie.
Kuba18
 



Szybkość internetu-przepustowośc albo szybkość łącza za mała

Postprzez ToServeAndProtect 27 Cze 2016, 15:12

Kuba18, nie klikaj żadnych kart ani ustawień bo to nie jest twoja prędkość. weź umowę w ręce i przeczytaj dokładnie jaką prędkość masz

dodam: czy jest to internet przez KABEL czy przez RADIO?
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość