• Ogłoszenie:

Skanery antywirusowe

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Skanery antywirusowe

Postprzez Agamaga 25 Maj 2016, 12:11

reklama
Witam Serdecznie,
Mam pytanie dotyczące skanerów antywirusowych.
Czy Można mieć zainstalowane dwa na raz?
Nie mówię tu o programach antywirusowych które działają w czasie rzeczywistym a tylko skanerach które uruchamiam raz na jakiś czas.
Na co dzień korzystam z defendera bo raczej jestem ostrożnym użytkownikiem i raz w tygodniu skanuje kompa Malwerbytes i zastanawiam się czy mogę mieć zainstalowany jeszcze jakiś program skanujący np. Norton Security Scan?

Wiem że dwa programy antywirusowe które działają w czasie rzeczywistym to nie najlepszy pomysł, a jak jest ze skanerami?
Ktoś doradzi?

Pozdrawiam
Agamaga
 



Skanery antywirusowe

Postprzez ToServeAndProtect 25 Maj 2016, 14:41

odpowiadam na twoje pytanie: TAK, można mieć zainstalowane dwa antywirusy na raz a nawet więcej.

teraz dodam od siebie: nie jest to zalecane, gdyż będą się one wzajemnie gryźć i zwalczać. powodować to będzie masę błędów w systemie jak i może doprowadzić do "zniszczenia" wewnętrznego systemu

jeśli chodzi o SKANERY ale tylko i wyłącznie online to możesz korzystać z wielu do woli. dodatki w postaci programów typu MalwareBytes można dodatkowo korzystać ale umiejętnie. Bo nieumiejętne używanie takich programów także może powodować do uszkodzenia systemu.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Skanery antywirusowe

Postprzez Agamaga 25 Maj 2016, 16:04

ToServeAndProtect


Dziękuje za odpowiedź.
Wiem że dwa zainstalowane programy Antywirusowe powodują masę błędów, stąd moje pytanie.

Mam zainstalowane MalwareBytes do skanowania online i zastanawiam się czy dodatkowo zainstalować Norton Security Scan, również do skanowania online.
Żaden z programów nie będzie działał w czasie rzeczywistym.

Co masz na myśli że z takich programów należy korzystać umiejętnie?
Odpalam program, uaktualniam bazę wirusów i skanuję?
Agamaga
 




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości