• Ogłoszenie:

Uszkodzony komputer czy monitor

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Uszkodzony komputer czy monitor

Postprzez wanczek@poczta.onet.pl 03 Maj 2016, 18:17

reklama
Witam, uprzejmie proszę znawców o diagnozę mojego problemu. Mój zestaw komputerowy (niegdyś sprawnie i szybko działający) stał bezczynnie rozmontowany przez kilka lat. Obecnie po zmontowaniu komputera składaka i monitora Sony (płaski ekran) i podłączeniu zasilania: na monitorze świeci się lampka kontrolna na pomarańczowo, po włączeniu komputera lampka kontrolna na moment zaświeca się czerwona, a potem zaraz stale świeci zielona, słychać pracę wentylatora. Ekran monitora pozostaje czarny, niezmienny, lampka kontrolna monitora świeci pomarańczowo. Po wciśnięciu guzika Menu cały ekran jest jednolicie biały, a lampka kontrolna miga światłem pomarańczowym i zielonym. I nic więcej się nie dzieje. Jestem tylko użytkowniczką komputera, nie jestem informatykiem. Na komputerze jedst zainstalowany prawdopodobnie system Windows XP. Proszę o wyjaśnienie, czy zepsuty jest monitor czy uszkodzony komputer, czy coś innego?
wanczek@poczta.onet.pl
 



Uszkodzony komputer czy monitor

Postprzez Łowca Androidów 04 Maj 2016, 20:29

Odłącz monitor od komputera - odłącz kabel łączący komputer z monitorem pozostaw zasilający.
Włącz monitor - kliknij przycisk power i po chwili powinien na monitorze pojawić się napis "NO SIGNAL" - monitor na 99% sprawny.

Jeśli po podłączeniu do komputera jest czarno to albo kabel - wyłamany pin, albo w gnieźcie w komputerze.
Uszkodzona pamięć RAM lub niekontaktuje. Otwórz obuowę - jak stoisz przodem do komputera - z lewej strony.
KOMPUTER WYŁACZONY.
Koło procesora są pamięci RAM - takie długie cienkie "listki" - wypnij (na obu końcach są zaczepy do odpięcia) i wepnij ponownie - odwrotnei się nie da - jest wycięcie - nic na siłę.
Jeśli nadal nic to jeśli są dwie lub więcej tych "listków" to pozostaw tlko jeden i uruchom kompuer - i tak z każdym "listkiem" osobno.

Jeśli to nic nie da to - nie wiem czy masz kartę graficzną osobną na PCI to dociśnij kartę graficzną.
Sprawdź czy procesor jest dobrze zapięty - czy nie jest luźny - mógł jeden zaczep puścić.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości