• Ogłoszenie:

Dziwny problem w grach.

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Dziwny problem w grach.

Postprzez Magiqsek 02 Maj 2016, 00:06

reklama
Witam, otóż od jakiegoś czasu (po formacie) spotykam się z dziwnym problemem z renderowaniem w grach. Otóż, jest to bardzo powolne wczytywanie się tekstur w dowolnych grach, w tych mniej wymagających oczywiście problem nie występuje, ale w tych bardziej - w mniejszej bądź większej skali. To nie jest aż tak drastyczne, żebym załóżmy w GTA 5 jeździł po ziemi niczyjej, tylko tekstury wczytują się na moich oczach, im bardziej się zbliżam. Nie wiem z czym to może być związane, podejrzewałem HDD, jakim jest Dysk Seagate Barracuda, 3.5'', 500GB, SATA/300, 7200RPM, 16MB cache, ale sam już nie wiem (system win 10 pro).
Moja karta graficzna to EVGA GTX 970 SC, a procek i5 3350p. Problem wygląda mniej więcej tak:
https://www.youtube.com/watch?v=_aiHhaJrdVA
Magiqsek
 



Dziwny problem w grach.

Postprzez AdamPL234 02 Maj 2016, 08:04

Instalowałeś najnowsze sterowniki do karty graficznej ze strony producenta? Czy sterowniki pozostałych podzespołów w systemie są też aktualne? Aktualizowałeś sterowniki jakimś programem np: SlimDrivers czy DriverMagician? Te programy zazwyczaj wyszukują nieprawidłowe sterowniki jak w przypadku DriverMax.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Dziwny problem w grach.

Postprzez Magiqsek 02 Maj 2016, 10:31

Taa, do karty graficznej zainstalowane, ale w sumie spróbuję programem zerknąć i dam znać.
Magiqsek
 



Dziwny problem w grach.

Postprzez Magiqs 02 Maj 2016, 11:15

SlimDrivers twierdzi, że już wszystko gra, przy okazji sprawdziłem dysk HD Tune i nic nie wykrył, a problem nadal występuje. Też testowałem z o wiele starszymi sterownikami do grafiki i problem występuje w tej samej skali, co z najnowszymi. Nie mam pojęcia co to może być.
Magiqs
~user
 
Posty: 19
Dołączenie: 12 Cze 2013, 17:08



Dziwny problem w grach.

Postprzez XMan 1 02 Maj 2016, 13:32

Sprawdzałeś uruchomienie gier z którymi masz problemy w innych trybach zgodności ?
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Dziwny problem w grach.

Postprzez Magiqs 02 Maj 2016, 13:53

Problem występuje w każdym trybie zgodności.
Magiqs
~user
 
Posty: 19
Dołączenie: 12 Cze 2013, 17:08



Dziwny problem w grach.

Postprzez ToServeAndProtect 02 Maj 2016, 14:06

XMan 1, to nie jest problem systemowy. tryb zgodności w niczym nie pomoże


Magiqs,
1. ściągnij najnowsze sterowniki ze strony http://www.nvidia.pl/page/home.html
2. odinstaluj stare sterowniki za pomocą metody: reinstalacja-update-sterownika-karty-graficznej-vp792393.html programem Driver Fushion (tym programem to robiłem więc ten polecam)
3. oczywiście restart
4. zainstaluj najnowsze sterowniki wcześniej pobrane

Po odpaleniu jakiejkolwiek gry sprawdź czy pojawia się wczytywanie tekstur. Powiem dodatkowo, że jest to normalne nawet w takiej produkcji jak GTA5. Wszystko zależy od tego jak poustawiasz w ustawieniach graficznych lub co zrobisz w ustawieniach sterowników karty graficznej.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Dziwny problem w grach.

Postprzez Magiqs 02 Maj 2016, 16:02

Zrobiłem wszystko według instrukcji i nadal jest to samo, tekstury się wczytują i na upartego można grać, ale jak jadę szybko jakimś autem, to widzę jak otoczenie diametralnie wokół mnie się zmienia, wiem, że to normalne, ale u mnie występuje w bardzo nasilonym stopniu, tak jakby gra ledwo nadążała z wczytywaniem tekstur. Ah no i też na różnych ustawieniach kombinowałem, z najgorszymi teksturami, z lockiem na 30fps itd. Nadal to samo.

#Edit: Oglądałem gameplaye innych ludzi i mają ten sam problem, tylko po prostu nie zwracają na niego uwagi, no nic, widocznie jakoś dziwnie się na to wyczuliłem. Tak czy inaczej dzięki za pomoc.
Pozdro.
Magiqs
~user
 
Posty: 19
Dołączenie: 12 Cze 2013, 17:08



Dziwny problem w grach.

Postprzez ToServeAndProtect 02 Maj 2016, 21:47

Magiqs, ten efekt można spotkać w wielu nowych grach, jak i lekko starszych. coś po prostu nie daje rady DOŚĆ SZYBKO wczytywać tekstur. tylko pytanie co, bo procek jest dobry, grafika także. może za duże detale ustawiasz. zmniejsz je i sprawdź
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Dziwny problem w grach.

Postprzez Magiqs 02 Maj 2016, 22:13

Właśnie na najniższych detalach jest dokładnie to samo, teraz pytanie: czy w każdej w grze idzie się dopatrzeć na siłę nagle wyskakującego obiektu 3D? Bo zauważyłem, że teraz w cokolwiek bym nie grał, to czuje się poirytowany tym. Jeśli to problem leżący po mojej stronie, to coś co go powoduje jest mi bardzo obce.

#edit: poza tym jeśli miałaby to być ew. wina sprzętu to chociażby w r6 siege przy teksturach na maks. powinien być ten efekt też bardzo zauważalny, a tam trzeba się wpatrzyć.

#edit2: Już wiem co powoduje problem, jest to zmniejszony draw distance, który nawet jak wymuszam w grze na maks. to rysuje obiekty w bardzo niewielkiej odległości ode mnie.
Magiqs
~user
 
Posty: 19
Dołączenie: 12 Cze 2013, 17:08




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości