• Ogłoszenie:

Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez klej30 20 Lut 2016, 13:01

reklama
Jaką wersję XP polecacie na starego kompa?:

- 512 MB RAM
- AMD Athlon(tm) XP Processor 1700+
- NVidia GeForce 5200 FX

Chciałbym żeby komp płynnie chodził a nie zamulał.
klej30
~user
 
Posty: 300
Dołączenie: 24 Cze 2008, 20:14



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez Łowca Androidów 20 Lut 2016, 13:12

Przy tej ilości RAM XP nie będzie płynnie chodzil, a wszelkie przeróbki sa o kant d.... rozbić - prędzej czy później okazuje się, że coś nie działa - pomijam już fakt wszczepionych infekcji w takie przeróbki, oraz fakt, że jret to nielegalny system.
Dokup 1GB RAM - jakąś używkę za 30 zł.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez bladi1492 24 Lut 2016, 16:52

A ja tutaj zamieszczę swoje zdanie, na ten temat nie raz uruchamiałem Windows Xp na komputach o podobnej specyfikacji oraz słabszej np Pentium III, i jakiejś karcie zintegrowanej o pamięci 32-64 mb, przy zajęciach 5-6 lat temu w szkole, ucząc klasy 1 tech składania komputerów i zabawy w biosie oraz instalowania systemów XP ( tak kazali ). I śmiało mogę powiedzieć że na Pentium III o taktowaniu 800 GHz , plus 256 mb w krytycznych wersjach 128 mb , i karcie jak wyżej wspomniałem komputer na postawionym Windows XP chodził bez problemu, wiadomo że musiałem zmienić optymalizację systemu, jak i zmniejszyć uruchamiane procesy ale system działał płynnie jedynym mankamentem było to że był za słaby procesor aby płynnie oglądać filmiki w sieci.

Tak więc sugerując się doświadczeniem i udzielając tylko własnego zdania, uważam że na komponentach:
- 512 MB RAM
- AMD Athlon(tm) XP Processor 1700+
- NVidia GeForce 5200 FX
i zastosowaniu sprawnego bez bad sektorów dysku twardego, i to nie jakiegoś starego o pojemności 20 GB maks, lecz jakiegoś 80-120 GB który na pewno przepustowość będzie miał lepszą, kolejnym ważnym czynnikiem jest częstotliwość szyny pamięci ram aby miała min 533 Mhz , i o wykonaniu optymalizacji efektów graficznych , komputer na systemie Windows Home Edition x86, może służyć do użytkowania multimedialnego jak i do serfowania po internecie.

Nawet pamiętam sam jak pierwszy komputer składałem dla siebie w wieku 15-16 lat to miał procesor o taktowaniu 700 Mhz, pamięci rami 256 mb, i karta graficzna Geforce nie pamiętam modelu ale miał aż 64 mb karty graficznej :D to system Windows XP działał bez problemu jak i gry typu GTA 3 i GTA VC :D Tak więc śmiało się baw :D
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez liptonos 02 Mar 2016, 20:12

bladi1492 napisał(a):A ja tutaj zamieszczę swoje zdanie, na ten temat nie raz uruchamiałem Windows Xp na komputach o podobnej specyfikacji oraz słabszej np Pentium III, i jakiejś karcie zintegrowanej o pamięci 32-64 mb, przy zajęciach 5-6 lat temu w szkole, ucząc klasy 1 tech składania komputerów i zabawy w biosie oraz instalowania systemów XP ( tak kazali ). I śmiało mogę powiedzieć że na Pentium III o taktowaniu 800 GHz , plus 256 mb w krytycznych wersjach 128 mb , i karcie jak wyżej wspomniałem komputer na postawionym Windows XP chodził bez problemu, wiadomo że musiałem zmienić optymalizację systemu, jak i zmniejszyć uruchamiane procesy ale system działał płynnie jedynym mankamentem było to że był za słaby procesor aby płynnie oglądać filmiki w sieci.

Tak więc sugerując się doświadczeniem i udzielając tylko własnego zdania, uważam że na komponentach:
- 512 MB RAM
- AMD Athlon(tm) XP Processor 1700+
- NVidia GeForce 5200 FX
i zastosowaniu sprawnego bez bad sektorów dysku twardego, i to nie jakiegoś starego o pojemności 20 GB maks, lecz jakiegoś 80-120 GB który na pewno przepustowość będzie miał lepszą, kolejnym ważnym czynnikiem jest częstotliwość szyny pamięci ram aby miała min 533 Mhz , i o wykonaniu optymalizacji efektów graficznych , komputer na systemie Windows Home Edition x86, może służyć do użytkowania multimedialnego jak i do serfowania po internecie.

Nawet pamiętam sam jak pierwszy komputer składałem dla siebie w wieku 15-16 lat to miał procesor o taktowaniu 700 Mhz, pamięci rami 256 mb, i karta graficzna Geforce nie pamiętam modelu ale miał aż 64 mb karty graficznej :D to system Windows XP działał bez problemu jak i gry typu GTA 3 i GTA VC :D Tak więc śmiało się baw :D

Używałem podobnego sprzętu i u mnie również Xp działał bez większego problemu.
liptonos
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 02 Mar 2016, 18:52



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez Łowca Androidów 02 Mar 2016, 20:37

bladi1492 napisał(a):przy zajęciach 5-6 lat temu


Czyżbyś nie zauważył co się przez te 5-6 lat zmieniło?
Sam sytem SP3 już więcej wymaga. Zwykła przeglądarka FF potrzebuje więcej zasobów, Flas, Java, antywiurs - zainstaluj teraz XP xp3 + streowniki, podstawowe oprogramowanie i uruchom system, niech pobierze wszystkie aktualizacje do kwietnia 2014 roku i zobaczysz jak płynnie bedzie mulił XP.
Sprawdź sobie - jeśli masz możliwosć ile zasobów zjadał FireFox kiedyś, a ile teraz - teraz potrzebuje 80 MB pamięci RAM - to jest minimum przy stornie google - przy otwartych 3 zakładkach to już 280 MB RAM - a to tylko sma przeglądarka.
Zanim następnym razem coś napiszeszz - zastanów się 2x
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez ozi1024 03 Mar 2016, 17:34

Potwierdzam sceptyczne podejście poprzedników - XP z SP3 i aktualizacjami jest zaskakująco bardziej wymagający, niż "czysta", starsza wersja. Także dołączam się do grupy odradzającej instalację XP na takiej konfiguracji. Niestety muliłby strasznie.
ozi1024
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 28 Lip 2015, 12:55
Pochwały: 2



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez bladi1492 04 Mar 2016, 01:33

Swoje argumenty opisywałem z doświadczenia i jeżeli użytkownik chce aby system mu działał prawidłowo nikt mu nie każe instalować SP3 można zostać przy SP2 i też system będzie stabilnie chodził. Co do przeglądarki chrome mniej obciąża system niż firefox , oddziela każdą kartę jako oddzielny proces a nie jak firefox wszystkie zakładki trzyma w jednym procesie . Tak więc upieram się nadal z doświadczenia że przy danej konfiguracji Windows XP plus surfowanie z internetu i gry z tamtego okresu będą działać płynnie . Tym bardziej co do sterowników, kto każe instalować pełne aplikacje serowników, można zainstalować same biblioteki i system nie jest obciążony i działa poprawnie. Tym bardziej sam kolega j.w popiera moje słowa których jestem pewny w 100% .
liptonos napisał(a):Używałem podobnego sprzętu i u mnie również Xp działał bez większego problemu.
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez Łowca Androidów 04 Mar 2016, 17:38

Przestań wypisywac bzdury.
Napisałeś - używałem... i dobrze, ja też używałem i zaczynałem od 128 MB RAM i był wypas XP działal plynnie, ale to juz historia - nie wróci.
Nie dośść, że wsparcie dla XP się skończylo2 lata temu to jeszcze ma instalować XP z sp2 totalnie dziurawy?
Google Chrome też będzie musiał zainstlować starszą wersję bo nowej nie zanstaluje na XP - co za tym idzie nie będzie w stanie otworzyć wszystich stron, ponadto będzie to nieaktualna werja czyli rónwnie dziurawa jak system - chyba nie muszę tłumaczyć z czym się to wiąże.
Doświadczenie nie awsze idzie w parze z wiedzą.

30 zł to nie majątek - 1GB dokupiowny, razem 1.5 GB RAM i może stawiac XP sp3.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez bladi1492 06 Mar 2016, 02:07

Łowca Androidów napisał(a):Doświadczenie nie awsze idzie w parze z wiedzą.


Przepraszam, ale widzę że ktoś ma pozytywne poczucie humoru . Jakbym miał taką możliwość to udowodnił bym "Panu " że na niższej specyfikacji jest możliwość uruchomienia systemu z przeglądarka i sprawnymi wtyczkami. Co do mojej wiedzy to przepraszam ale wydaje mi się że Pańska jest uboga bo jakby nie była to by nie było danej konwersacji bo tak samo jak ja był byś w stanie uruchomić Windows XP na niby to "dziurawym " w SP 2, który długo ale to bardzo długo był na rynku , i z czego co wiem to SP 1 była ogromnie dziurawa. Jednym słowem opiera się Pan na wiedzy typowo teoretycznej , i pisze Pan typowo "nowatorsko" , bo z doświadczeniem wiedział by Pan jak przerobić windows XP, jak wgrać sterowniki do systemu i wgrać aplikacje aby wszystko płynnie chodziło. Aczkolwiek wydaje mi się że dalsza konwersacja z Panem nie ma sensu i temat jest całkowicie do zamknięcia bo zwykłej wypowiedzi mojej stworzył Pan , niepotrzebną rozmowę uważając siebie i swoje słowa za wyższość , i przepraszam ale posiadanie konta w dziale "Ekspert" to nie wszystko <- nie okładka zdobi książkę.
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez Łowca Androidów 06 Mar 2016, 15:39

Typowe dla kogoś kto ma kompleksy.
Moja reakcja jest spowodowana bzdurami jakie zostały napisane.
SP2 jsst dziurawe - było, ale to dobre określenie BYŁO do czasu, ale gdyby okazało się, że system jest w pełni bezpieczny nie pojawiłby się sp3 + dodatkowe łatki krytyczne, które pojawiały się do kwietnia 2014 roku.
Oczywiście, ze da się zaisntalwoać XP sp2 na stakowym sprzęcie, oczywiście, że bęzie działał, sterowniki - to nie problem, problem jest dziurawy system oraz przestarzałe przeglądarki - IE to max 8 pod XP, nowej werjsi chrome nie zainstalujesz pod XP i to nie tylko z sp2 - google chrome w 2015 roku zakończyło wsparcie również dla Visty.
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2013/42/google-zakonczy-wsparcie-w-chrome-dla-windows-xp-w-2015-roku.aspx
http://www.dobreprogramy.pl/Chrome-nie-dla-starych-Windows.-Wykluczone-nie-tylko-XP-ale-i-Vista,News,68098.html

No i jeszcze jeden zasadniczy problem - wszsytko zależy od punktu widzenia - zależy co kot rozumie przez pojęcie płynne działanie systemu.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez marcin19 06 Mar 2016, 17:32

Łowca Androidów napisał(a):Przestań wypisywac bzdury.
Napisałeś - używałem... i dobrze, ja też używałem i zaczynałem od 128 MB RAM i był wypas XP działal plynnie, ale to juz historia - nie wróci.
Nie dośść, że wsparcie dla XP się skończylo2 lata temu to jeszcze ma instalować XP z sp2 totalnie dziurawy?
Google Chrome też będzie musiał zainstlować starszą wersję bo nowej nie zanstaluje na XP - co za tym idzie nie będzie w stanie otworzyć wszystich stron, ponadto będzie to nieaktualna werja czyli rónwnie dziurawa jak system - chyba nie muszę tłumaczyć z czym się to wiąże.
Doświadczenie nie awsze idzie w parze z wiedzą.

30 zł to nie majątek - 1GB dokupiowny, razem 1.5 GB RAM i może stawiac XP sp3.

A windows 10 nie jest dziurawy tylko dlatego, ze to najnowszy system od microsoftu? sciana sciana sciana

Łowca Androidów napisał(a):Typowe dla kogoś kto ma kompleksy.
Moja reakcja jest spowodowana bzdurami jakie zostały napisane.
SP2 jsst dziurawe - było, ale to dobre określenie BYŁO do czasu, ale gdyby okazało się, że system jest w pełni bezpieczny nie pojawiłby się sp3 + dodatkowe łatki krytyczne, które pojawiały się do kwietnia 2014 roku.
Oczywiście, ze da się zaisntalwoać XP sp2 na stakowym sprzęcie, oczywiście, że bęzie działał, sterowniki - to nie problem, problem jest dziurawy system oraz przestarzałe przeglądarki - IE to max 8 pod XP, nowej werjsi chrome nie zainstalujesz pod XP i to nie tylko z sp2 - google chrome w 2015 roku zakończyło wsparcie również dla Visty.
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2013/42/google-zakonczy-wsparcie-w-chrome-dla-windows-xp-w-2015-roku.aspx
http://www.dobreprogramy.pl/Chrome-nie-dla-starych-Windows.-Wykluczone-nie-tylko-XP-ale-i-Vista,News,68098.html

No i jeszcze jeden zasadniczy problem - wszsytko zależy od punktu widzenia - zależy co kot rozumie przez pojęcie płynne działanie systemu.

czasem Twoje zdanie wydaje mi sie bezzasadne - prosze Cie o podparcie opinii linkami, a Ty nie odpisujesz, bo przeciez subiektywna opinia jest najwazniejsza. Wsparcie dla windows 7 tez sie skonczy, windows 10 ma niby byc ostatnim systemem i beda dostepne tylko aktualizacje i ulepszenia, ale kto to wie... Mnie 29 lat temu nie bylo na swiecie, a teraz pisze tego posta :)

Ale wrocmy do sedna problemu, bo chodzi o

klej30 napisał(a):Jaką wersję XP polecacie na starego kompa?:

- 512 MB RAM
- AMD Athlon(tm) XP Processor 1700+
- NVidia GeForce 5200 FX

Chciałbym żeby komp płynnie chodził a nie zamulał.


Moim zdaniem starczy windows xp sp3 i dostepne aktualizacje, bez programow typu office 2010, bo beda zamulaly kompa i pograsz w starsze gry, jakos z okolic 2005 roku - tu moge troche sie pomylic. Na przyklad wystarczy office 2003, flash, java, itp odpowiednio dostosowane do wersji przegladarki.
Jesli chcesz nowsze programy czy pograc w nowe gry... Coz - idz do sklepu po nowego kompa :D
Podpis:
Opcjonalny podpis, który może pojawiać się na dole Twoich wiadomości.
marcin19
~user
 
Posty: 921
Dołączenie: 01 Lip 2006, 11:43
Pochwały: 22



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez Łowca Androidów 06 Mar 2016, 18:03

Sorry, ale jest to rozmowa gołej dupy z jeżem. Dziad swoje, a baba swoje.
10ka jest dzuirawa, ale dlatego wychodzą łatki. Jest dla niej przewidziane wsparcie, dla XP juz nie i ni etylko chodiz o sam system operacyjny, ale i o oprogramowanie typu przeglądarki, flash, java - tylko patrzeć jak i te przestaną być wspierana.
Poza tym co innego nowy system - dziurawy, ale na pewno lepiej zabezpieczony niż XP sp3 z ostatnimi łatkami. Co tam XP - lepiej niż Vista.
Oczywiście, Windows 7 lada moment również przestanie być wspierany i również nie bedę go wówczas polecał.

Chcesz linków na poparcie? Prosze bardzo - jedno z poważnych zagrożeń jakie niesie sp2:
http://pclab.pl/news13484.html

Powtarzam - system postawisz (na 512 MB postwisz nawet 7kę), ale nie będzie to praca komfortowa.
Podstawowe programy? Co z antywirusem? To jest kilkadzięsiąt MB RAM minimum. Do tego Java, Flash - i komputer muli.
Co do przegladarek - tu nie chodzi o wymagania przeglądarki, ale o wymagania stron www, przeładowane flash'em, teraz standardem staje się html5 i dlatego starsze przeglądarki np. IE8 już nie odtworzą YouTube - wymagana obsłuha html5, a ta nie posiada. Jest to koleny punk przeciw XP gdzie lada mement większość stron będzie niedostępna z powodu nieaktualnych przeglądarek.

Co do praktyki - pracuję przy komputerach, mam pod soba 35 maszyn i więksozś niestety jescze na XP więc wiem co piszę, wiem jak się zachowują i nie jest to wiedza sprzed 6 lat - serwisuję je na bierząco.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez bladi1492 06 Mar 2016, 18:26

Tak więc :
bladi1492 napisał(a):A ja tutaj zamieszczę swoje zdanie, na ten temat nie raz uruchamiałem Windows Xp na komputach o podobnej specyfikacji oraz słabszej np Pentium III, i jakiejś karcie zintegrowanej o pamięci 32-64 mb, przy zajęciach 5-6 lat temu w szkole, ucząc klasy 1 tech składania komputerów i zabawy w biosie oraz instalowania systemów XP ( tak kazali ). I śmiało mogę powiedzieć że na Pentium III o taktowaniu 800 GHz , plus 256 mb w krytycznych wersjach 128 mb , i karcie jak wyżej wspomniałem komputer na postawionym Windows XP chodził bez problemu, wiadomo że musiałem zmienić optymalizację systemu, jak i zmniejszyć uruchamiane procesy ale system działał płynnie jedynym mankamentem było to że był za słaby procesor aby płynnie oglądać filmiki w sieci.

Tak więc sugerując się doświadczeniem i udzielając tylko własnego zdania, uważam że na komponentach:
- 512 MB RAM
- AMD Athlon(tm) XP Processor 1700+
- NVidia GeForce 5200 FX
i zastosowaniu sprawnego bez bad sektorów dysku twardego, i to nie jakiegoś starego o pojemności 20 GB maks, lecz jakiegoś 80-120 GB który na pewno przepustowość będzie miał lepszą, kolejnym ważnym czynnikiem jest częstotliwość szyny pamięci ram aby miała min 533 Mhz , i o wykonaniu optymalizacji efektów graficznych , komputer na systemie Windows Home Edition x86, może służyć do użytkowania multimedialnego jak i do serfowania po internecie.

Nawet pamiętam sam jak pierwszy komputer składałem dla siebie w wieku 15-16 lat to miał procesor o taktowaniu 700 Mhz, pamięci rami 256 mb, i karta graficzna Geforce nie pamiętam modelu ale miał aż 64 mb karty graficznej :D to system Windows XP działał bez problemu jak i gry typu GTA 3 i GTA VC :D Tak więc śmiało się baw :D

I koniec tematu wypowiedziałem się , powiedziałem swoje zdanie , i można ten temat dogłębnie analizować . Mam dosyć , bezsensownej rozmowy i mam nadzieje że mój post w "jakimś" sensie pomoże użytkownikowi który założył temat.
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez Łowca Androidów 06 Mar 2016, 18:40

kurde - normalnie ręce opadają.
Cytujesz własne bzdurne wypowiedzi.
Komputer składany 15 lat temu miał prawo działac płnnie pod XP i nawet gry miały prawo działać.
Twoja wiedza i prawktyka opiera sie na dziajch sprzed 5-6 lat jak to wspomniałeś wiec nie pierdziel tu farmazonów i nie udawaj fachury bo tylko wprowadzasz ludzi w bład.
Ja też działałem na XP i to na 128 MB RAM i wówczas to był wypas, ale czasy się zminiają, technika idzie do przodu, a jak widzę ty się zatrzymałeś na pewnym etapie i nie dość, zę nie masz pojecia o czym piszesz to jeszcze nie umiesz się przyznać do błędu.
cenzura! mmnie czy to przeczytasz czy nie i jakie masz zdanie - jesteś kolejnym dzisiaj dzieckiem neo jakiego spotykam, osobą, która nie da sobie wytłumaczyć, ze popełniła błąd i brnie w zaparte.
ale to nie mój problem - to twój problem :)
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez bladi1492 07 Mar 2016, 16:13

Czytając niestety kolejny twój post, muszę przyznać że niestety nie jesteś inteligentną osobą która wie kiedy zaprzestać, ponieważ ciągle brniesz w ten temat kiedy ja chciałem polubownie go zakończyć, a ty nadal chcesz pokazać swoja wyższość która nie wiem czym jest spowodowana tym że jesteś w randze "Ekspert" czy ze miałeś, masz jakieś kompleksy i chcesz je tutaj zatuszować i pokazać jaki jesteś pro , i ok niech tobie będzie , jesteś PRO masz racje, a ja piszę głupoty, i przepraszam za wprowadzenie innych użytkowników w błąd, tak więc przyznaje tobie rację więc załóżmy że temat zamknięty a ja jednak po rozmowie z tobą gdzie hm swoimi postami ukazujesz to jaki jesteś mało dojrzały i płytki stanę przy swojej domenie " Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem...".
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez Łowca Androidów 07 Mar 2016, 17:18

I właśnie powyższy post pokazał kto tu ma kompleksy i kto jest płytki i niedojrzały - brak argumentacji nadrabiasz chamstwem i wyzwiskami, ale to typowe dla tego typu osobowości.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez marcin19 07 Mar 2016, 19:09

Łowca Androidów napisał(a):Sorry, ale jest to rozmowa gołej dupy z jeżem. Dziad swoje, a baba swoje.
10ka jest dzuirawa, ale dlatego wychodzą łatki. Jest dla niej przewidziane wsparcie, dla XP juz nie i ni etylko chodiz o sam system operacyjny, ale i o oprogramowanie typu przeglądarki, flash, java - tylko patrzeć jak i te przestaną być wspierana.
Poza tym co innego nowy system - dziurawy, ale na pewno lepiej zabezpieczony niż XP sp3 z ostatnimi łatkami. Co tam XP - lepiej niż Vista.
Oczywiście, Windows 7 lada moment również przestanie być wspierany i również nie bedę go wówczas polecał.

Chcesz linków na poparcie? Prosze bardzo - jedno z poważnych zagrożeń jakie niesie sp2:
http://pclab.pl/news13484.html

Powtarzam - system postawisz (na 512 MB postwisz nawet 7kę), ale nie będzie to praca komfortowa.
Podstawowe programy? Co z antywirusem? To jest kilkadzięsiąt MB RAM minimum. Do tego Java, Flash - i komputer muli.
Co do przegladarek - tu nie chodzi o wymagania przeglądarki, ale o wymagania stron www, przeładowane flash'em, teraz standardem staje się html5 i dlatego starsze przeglądarki np. IE8 już nie odtworzą YouTube - wymagana obsłuha html5, a ta nie posiada. Jest to koleny punk przeciw XP gdzie lada mement większość stron będzie niedostępna z powodu nieaktualnych przeglądarek.

Co do praktyki - pracuję przy komputerach, mam pod soba 35 maszyn i więksozś niestety jescze na XP więc wiem co piszę, wiem jak się zachowują i nie jest to wiedza sprzed 6 lat - serwisuję je na bierząco.

A ja pisalem, ze to zalezy co sie zainstaluje... Czytasz to, co ja pisze czy chcesz udowodnic swoje racje? To, ze cos Tobie nie pasuje, nie znaczy, ze nie pasuje komus innemu - pewnie masz inne doswiadczenia niz ja.
Łowca Androidów napisał(a):I właśnie powyższy post pokazał kto tu ma kompleksy i kto jest płytki i niedojrzały - brak argumentacji nadrabiasz chamstwem i wyzwiskami, ale to typowe dla tego typu osobowości.

Piszesz, ze masz pod soba 35 kompow, a jak ja Cie prosze o podanie linka do obiektywnej opinii, to ni huhu i nawet nie odsylasz mnie do wujka google, bo po co?

Łowca Androidów napisał(a):I właśnie powyższy post pokazał kto tu ma kompleksy i kto jest płytki i niedojrzały - brak argumentacji nadrabiasz chamstwem i wyzwiskami, ale to typowe dla tego typu osobowości.

Swoja droga, gdzie jest Twoja argumentacja na moje posty czy moze ja jestem tak slepy ze jej nie widze?

Ja zakoncze moje prywatne wycieczki :cry:
Podpis:
Opcjonalny podpis, który może pojawiać się na dole Twoich wiadomości.
marcin19
~user
 
Posty: 921
Dołączenie: 01 Lip 2006, 11:43
Pochwały: 22



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez Łowca Androidów 07 Mar 2016, 19:42

Jak to gdzie - są linki - dlaczego nie należy stawiać systemu XP sp2 i jest podany link do podstawowego zagrożenia jakie stwarza sp2 - poważna luka. Sa linki do opisu gdzie jest wyjaśnione kiedy się kończy wsparcie google chrome (o którym była mowa) dla systemu XP oraz Vista.
Jeśli chodzi o FireFox - podałem zuzycie zasobów systemowych tylko przy trzech zakładkach - to jest ponad połowa pamięci RAM (z posiadanej przez założyciela wątku) - nie ma zaisntalowaneych wtyczej Java, Flash oraz programu antywirusowego - jeśli to nie jest argumentacja to co to jest?

Poza tym minimalne wymagania to nie wszystko - to sa wymagania dla gołego systemu i bez poprawek. Microsoft dla Windows 7 na swojej stronie pisze o 1 GB RAM minimu - a i owszem, będzie działał i nawet płynnie dopóki nie pobierz aktualizacji systemowych, aktualizacji dla Javy i Flash'a, dopóki nie zainstalujemy jakiegokolwiek antywirusa - to podstawowe oprogramowanie + łatki powodują, że praca na takim sprzęcie staje się męzząca - nie piszę już o dodatkowych przeglądarkach.
To samo tyczy się XP, a XP sp3 ze wszsytkimi pozostałymi łatkami + Java + Flash + antywirus + jedna przeglądarka FireFox (daje jako przykład bo jeszcze jest wspiercie dla XP, nowa opera pod XP to porażka mimo iż jest na silniku chrome) i system przy 512 MB RAM będzie zamulony bo cały RAM będzie wciąż w użycu.
Ostatnio edytowany przez Łowca Androidów, 07 Mar 2016, 19:58, edytowano w sumie 1 raz
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez marcin19 07 Mar 2016, 19:50

Łowca Androidów napisał(a):(wycinam)
jeśli to nie jest argumentacja to co to jest?

Rozumiem, co masz na mysli, ale czasem pytam o to, zebys Twoja teorie podparl linkami - duzo osob wtedy dowie sie czegos nowego, ale
marcin19 napisał(a):(wycinam)
Ja zakoncze moje prywatne wycieczki :cry:


Dla Twojej wiadomosci, zmienilem nick z tymonn na marcin19 i pytalem o to w temacie viewtopic.php?f=7&t=145716&p=1029653
Podpis:
Opcjonalny podpis, który może pojawiać się na dole Twoich wiadomości.
marcin19
~user
 
Posty: 921
Dołączenie: 01 Lip 2006, 11:43
Pochwały: 22



Jaki windows xp na starego kompa polecacie

Postprzez Garu 07 Mar 2016, 22:18

Mozilla już zapowiedziała, że niedługo Firefox nie będzie obsługiwał Procków jednordzeniowych. Już teraz nie da się wyłączyć containera podczas uruchamiania filmów na flashu. Dodatkowy proces. Rozumiem,że można korzystać z przeglądarek z ograniczeniami. 512 RAMu, to dosyć na XP, który potrzebuje ok 140MB Ramu. Dużo za mało, gdy chce się pobrać film, pograć w necie. Z ochrony trzeba rezygnować, ale byle pakiet biurowy - nawet systemowy notatnik będzie zawieszał.

Pytanie jest, jaki XP na słaby komp. Najstabilniejszy, to XP HE z SP2 zaktualizowany do SP3. Już XP PRO ma ciut większe wymagania.
Nie żadne tam orzynanie systemu w n-lite. Instalacje zmodyfikowane szybko się wysypują.

Najważniejsza jest przestrzeń dyskowa i pamięć. Kupić dwie kości po 512MB, ustawić stronicowanie na sztywno 1024MB, to można korzystać znośnie.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Następna

Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości