• Ogłoszenie:

Wysokie temperatury

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Wysokie temperatury

Postprzez misiuzs 13 Lut 2016, 21:24

reklama
Witam
zakupiłem laptop i pojawił się 1 problem, a mianowicie:
po kilku minutach od uruchomienia systemu temperatura procesora i karty graficznej wzrasta (do 100 stopni C i prawdopodobnie wyżej lecz tego nie sprawdzam). Wraz ze wzrostem temperatury wentylator zaczyna chodzić głośniej. Zasilacz nie jest gorący (normalna temperatura). Laptop od spodu jest gorący (prawdopodobnie w miejscu procesora, nie mogę zdjąć obudowy, gdyż 3 śrubki "wyrobiły się" - jak będzie taka potrzeba to spróbuję).
Mój system to Windows 7 Home Premium SP1 64bit zainstalowany od nowa na nowy dysk SSD ze wszystkimi sterownikami (na wcześniejszej wersji - też Win7 - problem też występował).
Uruchomiona jest tylko przeglądarka (żadnych programów w tle).
Podkładka chłodząca nie zmienia sytuacji (żadnych zmian - tak jakby jej nie było).
Załączam zdjęcia z HWMonitor.

W czym może być problem?
-brak pasty termoprzewodzącej na procesorze
-wentylator, radiator, czy inne urządzenie
-BIOS?
-kurz?
-...?

Pozdrawiam

PS.
1)jeśli mam wrzucić screen z innego programu proszę o informację
2)jeśli mam dopisać dane systemu i sprzętu w Stopce również proszę o informację gdzie to mogę dopisać

Dodano 18.02.2016 20:20:41:
Udało mi się wykręcić wyrobione śrubki. Następnie, aby dostać się do procesora i karty graficznej musiałem rozkręcić cały laptop.
Tak jak myślałem rozwiązaniem problemu było:
Wyczyszczenie wentylatora, wymieana pasty termoprzewodzącej oraz termopadów na procesorze i karcie graficznej.
Temperatury nie przekraczają teraz 60 stopni.

Temat do zamknięcia.
Załączniki
2.png
1.png
misiuzs
~user
 
Posty: 61
Dołączenie: 11 Lip 2008, 16:05
Pochwały: 1



Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości