• Ogłoszenie:

Windows 10 usunięte pliki z profilu tymczasowego

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Windows 10 usunięte pliki z profilu tymczasowego

Postprzez w_o_n_s_k_i 28 Lis 2015, 15:54

reklama
Witam,

Mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Postanowiłem przejść z "siódemki" na "dziesiątkę" po przez darmowe zaktualizowanie systemu. Wszystko przebiegło sprawnie i szybko, jednak po całej operacji byłem zalogowany na profilu tymczasowym. Zależało mi na zachowaniu plików i tak też się stało. Na pulpicie przed aktualizacją był folder w którym znajdowały się ważne notatki i dane które później wylądowały w folderze Windows old. Moja dziewczyna przeniosła z powrotem ten folder na pulpit. Po ponownym uruchomieniu zalogowało mnie już jako administratora i nie było możliwości wyboru innego profilu. Po zalogowaniu na pulpicie były już tylko ikonki zainstalowanych programów i ani śladu wspominanego wyżej folderu z danymi. Próbowałem zalogować się na profil tymczasowy żeby przenieść ten folder na inną partycje ale bezskutecznie. Nie jestem w stanie tego zrobić. Czy ktoś wie jak wejść w ten profil ? lub jak odzyskać folder z pulpitu ? Zaznaczyłem w panelu sterowania żeby pokazało ukryte pliki i foldery żeby poszukać tych plików gdzieś na dysku C ale nic to nie dało. W folderze są bardzo ważne dla mnie pliki. Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
w_o_n_s_k_i
~user
 
Posty: 28
Dołączenie: 15 Sie 2010, 13:30



Windows 10 usunięte pliki z profilu tymczasowego

Postprzez ToServeAndProtect 28 Lis 2015, 17:48

Zrób cofke do 7 i jeszcze raz poprawnie zainstaluj 10. Nie kombinuj, musiałeś coś zrobić źle podczas instalacji bo normalnie twój stary profil z 7 czy 8 zmienia się na 10 i używasz systemu jakby nic się nie stało.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Windows 10 usunięte pliki z profilu tymczasowego

Postprzez Łowca Androidów 28 Lis 2015, 18:41

eś się na profil tymczasowy bo coś poszło nie tak. Niestety jeśli ten katalog przeniosła, a nie skopiowała tonic nie da cofka bo nawet jeśli cofnie to już bez tego katalogu.
Profil tymczasowy ma to do siebie, że cokolwiek na nim zapisane znika po restarcie.

I tak na przyszłość - ważnych dokumentów, plików itp nie tzymamy na pulpicie.
Nie tworzymy na pulpicie katalogów - to robimy na partycji (najlepiej innej niż systemowa), a na pulpicie tylko skrót do danego dokumentu czy folderu.
Windows to taka sprytna bestia, że nawet przeciągając cokolwiek do tego skrótu folderu zapisuje się to w katalogu utworzonym na dysku - nie na pulpicie w skrócie.
Robimy to z dwóch powodów:
1. Własnie aby uniknąć tego co zrobiła Twoja dziewczyna
2. Im więcej na pulpicie MB tym wolniej pracuje system, wolniej też się ładuje.

Jeszce jedno - prze aktualizacją jest informacja, aby zrobić kopię istotnych danych na wszelki wypadek - zresztą to jest zasada, która zawsze należy stosować przed ważnymi działaniami na systemie - zwłaszcza kiedy mamy coś na pulpicie czy w katalogu Moje dokumenty.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows 10 usunięte pliki z profilu tymczasowego

Postprzez Schmuckmalgo 22 Sty 2016, 21:43

mam ten sam problem, co pomogło?

Dodano Dzisiaj, 21:56:
mam ten sam problem, co pomogło?
Schmuckmalgo
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 22 Sty 2016, 21:40



Windows 10 usunięte pliki z profilu tymczasowego

Postprzez Łowca Androidów 23 Sty 2016, 23:52

Co za głupia i nierozsądna mania trzymania ważnych plików na pulpicie.
Przede wszystkim im więcej na pulpicie tym bardziej spowolniony system - dłuższy start i wolniejsza jego praca.
Utracone dane z pulpitu jest bardzo trudno odzyskać.
Na pulpicie powinny znajdować się jedynie skróty.
Co za problem umieścić katalog z ważnymi plikami na dysku i utwrzyć do niego skrót na pulpicie?
Dane mamy bezpiecznie na dysku, a skrót jest w pełni funkcjonalny bo nawet przeciągając coś do tego skróty zapisuje się to na dysku w tymże katalogu - różnica tylko taka, że mamy nieobciążony pulpit i w razie usunięcia skrótu dane nadal są bezpieczne na dysku.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2137
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości