• Ogłoszenie:

Usb na płycie głównej

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Usb na płycie głównej

Postprzez gronek17 25 Lis 2015, 13:45

reklama
Witam.
1.Mam pytanie odnośnie USB na płycie głównej. Jeśli mam napisane w specyfikacji karty coś takiego "Wewnętrzne złącza wyjść / wejść" i jest tam np USB 3.0 4 szt. i USB 2.0 4 szt. to tzn że mogę na przednim panelu umieścić takie wyjście USB 2.0 lub 3.0?
2.Zastanawiam się też czy na karcie dźwiękowej też jest coś takiego, no zazwyczaj ma się w kompie na panelu przednim jakieś USB i wyjścia na słuchawki i mikrofon ale one są chyba z płyty głównej podłączane, no przynajmniej ja mam tak bo nie posiadam karty dźwiękowej a zastanawiam się czy gdybym miał kartę dźwiękową to czy można zrobić wyjścia na panelu przednim prowadzące do tej karty dźwiękowej?
3.Jeszcze ostanie pytanie. Przeważnie myszka i klawiatura jest robiona na USB 2.0 i jeśli się ją podłączy do USB 3.0 to to nie będzie gorzej niż jakby ja podłączyć do 2.0 może będzie nie kompatybilne?
gronek17
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 04 Maj 2012, 10:51



Usb na płycie głównej

Postprzez leegree 26 Lis 2015, 19:48

1. Tak, możesz na panelu przednim umieścić gniazda USB używając wewnętrznych gniazd. Do USB3.0 używane jest inne złącze ze względu na ilość wyprowadzeń - jest ich więcej.
2. Większość nowych kart dźwiękowych posiada złącze na panel przedni takie same jak w kartach zintegrowanych z płytą główna, więc bez problemu to podłączysz.
3. USB3.0 jest 100% zgodne z USB2.0 i będzie działać bez problemu z urządzeniami na USB2.0

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
leegree
~user
 
Posty: 379
Dołączenie: 21 Paź 2008, 19:46
Miejscowość: Głuchołazy PL/Warrington UK
Pochwały: 37




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości